کد خبر: ۲۲۳۲۹۳
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
این شیخ ثروتمند عراقی به "واشنگتن پست" گفته که از موضع تهاجمی بولتون در قبال ایران و علاقه او برای تغییر رژیم در آن کشور حمایت می‌کند. او گفته که در ماه جولای از ترامپ خواسته تا موضع تندی علیه ایران اتخاذ کند.
روزنامه "واشنگتن پست" فاش ساخته که یک شیخ ثروتمند عراقی به نام "نهرو الکسنازان" با نگارش نامه‌هایی به "جان بولتون" مشاور امنیت ملی ترامپ از علاقه خود برای اقدام عملی آمریکا به منظور "تغییر رژیم" در ایران خبر داده است.

به گزارش اعتدال؛ "واشنگتن پست" می‌نویسد او دو نسخه از این نامه را برای "بولتون" و همچنین "مایک پمپئو" وزیر خارجه امریکا ارسال کرده است. این شیخ ثروتمند از دولت ترامپ خواسته است که موضع سرسختانه‌ای در قبال ایران اتخاذ کند. او تابستان سال گذشته هزاران دلار در هتل ترامپ خرج کرده و 26 روز در آنجا اقامت داشته است.

این روزنامه در ادامه می‌افزاید: "چند ماه پس از نگارش آن نامه‌ها کسنازان در هتل بین‌المللی ترامپ در واشنگتن اقامت داشته است؛ دقیقا در قلب جایی که اتهامات نقض قانون اساسی علیه ترامپ مطرح شده است. ترامپ نزدیک به 41 میلیون دلار از این هتل در سال 2018 میلادی درآمد داشت. تنها سوئیت‌های این هتل برای اقامت به‌ازای هر شب، دو هزار دلار هزینه برای مسافران دارد".

این شیخ ثروتمند عراقی به "واشنگتن پست" گفته که از موضع تهاجمی بولتون در قبال ایران و علاقه او برای تغییر رژیم در آن کشور حمایت می‌کند. او گفته که در ماه جولای از ترامپ خواسته تا موضع تندی علیه ایران اتخاذ کند. او در نامه خود نوشته که هدف‌اش رسیدن به توافق متقابل با دولت امریکا برای تضعیف "حکومت دینی ایران و پایان دادن به هژمونی آن در منطقه" است. او خواستار حمله نظامی ارتش امریکا علیه ایران برای به زعم خود پایان دادن به کار حکومت ایران شده است. با این حال، اقامت نزدیک به یک ماهه او در هتل ترامپ و خرج کردن پول در آنجا به پرسش‌ها دامن زده است که آیا او از این طریق خواستار اعمال فشار بر ترامپ برای تحقق آرزوهایش بوده است یا خیر.

این شیخ عراقی به واشنگتن پست گفته که خواستار عملیات نظامی جراحی شده و فوری علیه تاسیسات امنیتی و نظامی ایران است. او گفته اگر امریکا از موضع بولتون در قبال ایران عقب‌نشینی کند به ضرر وجهه خود در جهان عمل کرده است.

این روزنامه می‌نویسد: "کسنازان رهبر یک فرقه مسلمان صوفی در عراق است. او دیگر در عراق اقامت ندارد چرا که گفته می‌شود پیش از حمله امریکا علیه عراق در سال 2003 میلادی عامل اطلاعاتی سیا و گزارش و خبردهنده به نهادهای امنیتی امریکا بوده است و در این‌باره پرونده حقوقی‌ای علیه او باز شده است. او اکنون در قصری در امان پایتخت اردن زندگی می‌کند. او خود را نامزدی خوب برای ریاست جمهوری عراق می‌داند و می‌گوید می‌خواهد با دولت ترامپ همکاری و معامله کند".

این شیخ ثروتمند عراقی به "واشنگتن پست" گفته است که هتل ترامپ در 40 مایلی بیمارستانی که او در آنجا تحت درمان است قرار دارد و از این نظر موقعیت جغرافیایی هتل برای او خوب بوده است. با این حال، خرج کردن زیاد پول در آن هتل بر ابهامات در مورد میزان صداقت این فرد درباره گفته‌هایش افزوده است. پیش از این نیز گفته شده بود که یک لابی واسته به عربستان در اکتبر 2016 تا مارس 2017 میلادی 270 هزار دلار در هتل ترامپ در واشنگتن پول خرج کرده بود.
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
giddy
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
2
0
بقول ما آذربایجانی ها ، عراقی ها اگر استخوانشان از خدا باشد گوشتشان از ایرانی هاست ، ملت به این نمکنشناسی ندیده ام
غلام پیروی
|
-
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
0
0
آقای شیخ ثروتمند آگر ایران نبود حالا جایت توی گور بود این دست مریزا به ایران است که برایتان امنیت ایجاد کرد خون تو رنگینتر از بقیه که داعش کشت در عراق نبود واقعا" که نمی فهمی
گل افشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
0
0
سلام
اگر سفیانی هست یا نیست عمر به دنیا انشاء الله نخواهد داشت تا بخواهد جولان بدهد و عربده بکشد.
فاطمه
|
-
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
0
0
موضع گیری یک نفر انهم نه از جنس مردم چربطی به عامه مردم خوب عراق ندارد.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
0
0
این مددیکه خوشی زده زیر دلش باتکه بر ثروتش هر غلطی میکنه امیدوارم با ثروتت بری زیر زمین منافق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
0
0
حساب عراقی ها از این اقا (تازه اگر خبر صحیح باشه) جداست
عراقی یعنم خادم ایرانی ها در اربعین....
پای من ایرانی را عراقی در عراق شستشو داده حالا بیام بر علیه اونها مطلب بنویسم؟ هرگز...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
0
0
خیلی جالبه همه اعراب دارند به ترامپ فشار وارد میکنند.بعد هم برای این فشار زیادی حاضرند میلیون دلاری پول به ترامپ بدهند.نمیدونم شاید به دهنشون مزه کرده.
mjk
|
-
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
0
0
ابله نفهم آدم كه نخواهد بفهمد كل دنيا هم كه جمع بشند بفهموننش نميفهمه .
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری