کد خبر: ۲۲۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
آخرین وضعیت راه‌ها و جاده‌های کشور؛
مسیر جنوب به شمال کرج به چالوس از ابتدای محور تا کیلومتر ۴ و جنوب به شمال قزوین به رشت محدوده تونل منجیل شهر رودبار ترافیک سنگین است. از بامداد امروز با وجود ترافیک بسیار سنگین در جاده هراز، شاهد تردد سنگین در محور فیروزکوه نیز هستیم
ترافیک سنگین هم چنان در محورهای شمالیرئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت راه‌ها و جاده‌های کشور را تشریح کرد.

به گزارش اعتدال، سرهنگ نادر رحمانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت راه‌های کشور، گفت: مسیر جنوب به شمال کرج به چالوس از ابتدای محور تا کیلومتر ۴ و جنوب به شمال قزوین به رشت محدوده تونل منجیل شهر رودبار ترافیک سنگین است.

وی ادامه داد: ترافیک در جنوب به شمال جاده هراز محدوده امامزاده هاشم سنگین و در آزادراه تهران - قم نیز در هر دو مسیر رفت و برگشت و همچنین جاده قم - سلفچگان پرحجم گزارش شده است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با بیان اینکه مداخلات جوی تاکنون گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: محور کرج - چالوس و هراز امروز یک‌طرفه می‌شود بنابراین از ساعت ۱۶ امروز از سمت کرج به چالوس یک‌طرفه شده و ممنوعیت تردد در این محور اعمال می‌شود همچنین از ساعت ۱۲ نیز از مرزن‌آباد به سمت تهران ممنوعیت تردد داریم.

هراز و فیروزکوه قفل شد

رییس پلیس راه شرق استان تهران از قفل شدن محورهای هراز و فیروزکوه خبر داد.

سرهنگ سیاوش محبی، اظهار کرد: همزمان با روز عید سعید فطر و نیز تعطیلات در روزهای پایانی هفته بار دیگر محورهای مواصلاتی شرق استان تهران شاهد ترافیک سنگین به سوی استان‌های شمالی کشور هستند.

وی افزود: در حال حاضر مسافران زیادی از مسیر ارتباطی هراز قصد ورود به استان مازندران را دارند و ترافیک این محور سنگین است و و رفته رفته حجم ترددها بیشتر و سنگین‌تر می‌شود.

رئیس پلیس راه شرق استان تهران اضافه کرد: از بامداد امروز با وجود ترافیک بسیار سنگین در جاده هراز، شاهد تردد سنگین در محور فیروزکوه نیز هستیم و ترافیک این محور نیز به صورت لحظه‌ای در حال افزایش است.

وی ترافیک در محور امام رضا (ع) را نیز سنگین خواند و در خصوص آزادراه حرم تا حرم نیز گفت: این محور مواصلاتی که دارای بار ترافیکی پرحجم است، همچنان افزایش ترافیک برای تردد به سوی حرم حضرت معصومه (س) و نیز مشهد مقدس را تجربه می‌کند.


پلیس راهور: تا اطلاع ثانوی به شمال کشور سفر نکنید

محورهای شمالی کشور در حال حاضر به علت حجم بالای تردد اشباع  شده و در خواست پلیس از هموطنان عدم مراجعه به این محورها تا اطلاع ثانوی است.

 جاده های مازندران همچنان زیر بار ترافیک سنگین تعطیلات عید فطر

 با گذشت یک روز از تعطیلات رحلت امام خمینی (ره) و عید فطر ، ترافیک در جاده های منتهی به مازندران همچنان سنگین است و هنوز مسافران به این استان وارد می شوند.

 تردد پرشمار خودروی مسافران که یک روز قبل از تعطیلات چهار روزه به مازندران آغاز شده بود باعث شد تا تمامی جاده‌های استان در ۲ روز گذشته ترافیک بسیار سنگینی را پشت سر بگذارند.

حجم بالای خودروها و قفل شدن تردد در ورودی شهرهای مازندران بویژه شهرهای ساحلی باعث شد تا پلیس راه با استقرار نیروهای خود ضمن هدایت خودروها، ترافیک را مدیریت کنند.

بنا به گزارش مرکز مدیریت راههای مازندران امروز و همزمان با عید سعید فطر، ترافیک در جاده کندوان از مسیر جنوب به شمال از تونل کندوان تا سیاه بیشه نیمه سنگین است.

همچنین ترافیک در جاده هراز همچون روزهای گذشته از محدوده گزنگ تا بایجان سنگین است.

محور سوادکوه که روز گذشته ترافیک سنگینی داشت امروز ترافیک در این محور و جاده کیاسر پرحجم اما روان است.

مرکز مدیریت راههای مازندران ترافیک در راههای درون استانی را عادی و روان گزارش داد.

در همین حال رئیس پلیس راه استان مازندران هم گفت: با توجه به تعطیلات چند روز اخیر شاهد افزایش سفرها به سمت مازندران و به تبع آن ایجاد ترافیک نیمه سنگین و سنگین در محورهای هراز و کندوان هستیم.

سرهنگ علیرضا قدمی افزود: در حال حاضر بار ترافیکی مسیر جنوب به شمال کندوان از تونل کندوان تا هزار چم سنگین و از هزارچم تا مرزن آباد نیمه سنگین و در محدوده‌های هزارچم، سیاه بیشه و پل زنگوله سنگین است.

وی گفت: هم اکنون ترافیک در مسیر جنوب به شمال جاده هراز از سه راهی بلده به شاه زند و سه راهی سنگچال به آمل نیمه سنگین است.

سرهنگ قدمی افزود: هم اکنون با وجود پرحجم بودن تردد در جاده سوادکوه، تردد وسایل نقلیه به صورت روان در حال انجام می‌باشد.


وضعیت هوای کندوان نیمه ابری است
کرمعلی اسدی، مسئول ایستگاه هواشناسی سیاه بیشه نیز وضعیت هوای این منطقه را صاف اعلام کرد و گفت: در حال حاضر درجه حرارت این منطقه نیز ۲۴ درجه سانتی گراد است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ امروز تا ۲ بامداد روز پنج شنبه از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ امروز تا ۲ بامداد روز پنج شنبه از کرج به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ روز جمعه تا پنج بامداد روز شنبه هجدهم خرداد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ روز جمعه تا پنج بامداد روز شنبه از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه است.

ترافیک در بخشی از راه های البرز سنگین است

رئیس پلیس راه البرز گفت: حجم ترافیک در برخی محورهای ارتباطی استان البرز امروز روز چهارشنبه ماه سنگین و پرحجم گزارش شده است.

سرهنگ رضا گودرزی افزود: حجم ترافیک در جاده کرج - چالوس از میدان امیر کبیر کرج تا تونل شماره پنج جاده کرج - چالوس به صورت مقطعی سنگین و نیمه سنگین است.

وی اضافه کرد: در بخش آزاد راهی نیز، ترافیک در آزاد راه کرج – قزوین از محدوده گرمدره تا پل حصارک کرج پر حجم است.

گودرزی در ادامه اظهار داشت: با هدف روان سازی ترافیک، محور کرج – چالوس از ساعت ۱۵ امروز چهارشنبه از کرج به سمت شمال جاده یک طرفه می‌شود.

شرایط جوی آرام تا پایان هفته

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از امروز (۱۵ خرداد ماه) تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود.

احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به آخرین وضعیت نقشه‌های پیش یابی هواشناسی اظهارکرد: در حال حاضر در نیمه شرقی کشور، آسمان صاف است و در اوایل شب و صبح در منطقه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گفته وظیفه در ساعات بعد از ظهر در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های مرکزی، غرب اصفهان، شرق لرستان، غرب فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد افزایش ابر و رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق رخ می‌دهد.

وی افزود: طی روز شنبه تا سه شنبه علاوه بر این مناطق در مناطقی از دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های کردستان، کرمانشاه و همدان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در نوار شرقی کشور وزش باد شدید به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: تا روز شنبه (۱۸ خرداد ماه) افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق کشور ادامه دارد و از روز یکشنبه (۱۹ خرداد ماه) کاهش تدریجی دما نسبت به روزهای قبل در نوار شمالی، شمال غرب و غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در مورد پیش بینی وضعیت آب و هوای پایتخت طی روزهای آتی نیز گفت: روز پنجشنبه (۱۶ خرداد ماه) آسمان تهران در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر گاهی وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۵ و ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت جمعه (۱۷ خرداد ماه) صاف در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد با بیشینه دمای ۳۶ و کمینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ