کد خبر: ۲۲۳۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
تحقیق و تفحص ها نتیجه ای به دنبال ندارد و نمی توانیم بگوییم یک تحقیق و تفحص نتیجه گرفته شده است. بنابراین باید نظارت در صدا و سیما جایگاه پیدا کند و نماینده های قوا به عنوان ناظر، حضور جدی داشته باشند. رهبری هم بارها تاکید داشتند که باید نظارت بر صدا و سیما انجام شود.
پس  از نحوه پوشش قتل همسر دوم محمدعلی نجفی، بار دیگر انتقادات به عملکرد صدا و سیما افزایش یافت و در همین میان صحبت از تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان صدا و سیما مطرح شد و عبدالکریم حسین‌زاده، نایب رییس فراکسیون امید مجلس در توییتر نوشت: حالا که همه همکاران قبول زحمت کرده و درخصوص صداوسیما توییت می‌کنند و نقد دارند، بعد از تعطیلات آمادگی داشته باشند و تحقیق و تفحص از این مجموعه که رفتارهای فراقانونی دارد را کلید بزنیم.

تحقیق و تفحص از سازمان صدا و سیما در حالی مطرح می شود که هنوز نتیجه تحقیق و تفحص هایی که تاکنون انجام شده نا مشخص است و می توان گفت که به نتیجه مطلوبی نرسیده است.

قاسم میرزایی نیکو نماینده دماوند و فیروزکوه در این خصوص به اعتدال گفت: خوب است که تحقیق و تفحص از صدا و سیما شکل بگیرد اما بعید می دانم که این تحقیق و تفحص کلید بخورد.

او ادامه داد: دلایل و محورهایی که می توان برای این تحقیق و تفحص در نظر گرفت خوب است اما قبلا هم این موضوع مطرح شد و مهم این است که مورد عمل واقع شود و بعید می دانم که عملیاتی شود.

این عضو کمیسیون شورها و امور داخلی کشور، تاکیدکرد: با نظارت بر عملکرد صدا و سیما می توان به نتیجه ای رسید. با تحقیق و تفحص بر صدا و سیما مشکلاتی که وجود دارد شناسایی می شود که با نظارت بر سازمان صدا و سیما هم می توان این مشکلات را شناسایی کرد. مضاف بر اینکه می توان سوالاتی را طبق اصل 236 از صدا و سیما بپرسیم.

میرزایی نیکو گفت: تحقیق و تفحص با شرایط فعلی راه دست به نقدی نیست. البته ممکن است که اگر دلایل مان برای تحقیق و تفحص از صدا و سیما خوب باشد، این تحقیق و تفحص عملیاتی شود اما بنده به شخصه تحقیق و تفحص ها را کارساز نمی دانم.

او در خصوص چرایی کارساز نبودن تحقیق و تفحص ها، تاکید کرد:  تحقیق و تفحص ها نتیجه ای به دنبال ندارد و نمی توانیم بگوییم یک تحقیق و تفحص نتیجه گرفته شده است. بنابراین باید نظارت در صدا و سیما جایگاه پیدا کند و نماینده های قوا به عنوان ناظر، حضور جدی داشته باشند. رهبری هم بارها تاکید داشتند که باید نظارت بر صدا و سیما انجام شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری