کد خبر: ۲۲۲۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲
در سال آخر مجلس هستیم و مسلما کار دولت برای اصلاحات سخت است. دولت فرصت های بسیاری داشت که اصلاحات به سال آخر مجلس کشیده نشود. دولت باید از ابتدا کار خود را انجام می داد و اصلاحات را به سال اخر مجلس نمی کشاند.
دولت جرات اصلاحات نداردغلامعلی جعفرزاده نماینده رشت و نایب رئیس فراکسیون مستقلین در گفت و گو با خبرنگار اعتدال در خصوص چرایی عدم اخذ تصمیم بزرگ در اقتصاد و اداره کشور، گفت: مشکل از دولت است و دولت دل و جرات اصلاحات ندارد. آقای روحانی علیرغم تمامی زحماتی که برایش کشیده شد اما مرد عمل و اقدامات بزرگ نیست.

او ادامه داد: ما انتظارات بسیاری از آقای روحانی داشتیم. در 4 سال اول که ایشان باید اصلاحات بزرگ ساختاری و اصلاحی انجام می داد اما از رای ترسید و انجام نداد و در 4 سال دوم هر در حال اتمام است و فرصت این کارها را ندارد و البته کسی هم به او فرصت نمی دهد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: آقای روحانی باید قدر رای دور اول انتخابات ریاست جمهوری اش را می دانست و ورود و اصلاح می کرد.

جعفرزاده با انتقاد از اقدامات دولت، گفت: بسیاری از مسایلی که در دولت آقای احمدی نژاد وجود داشت و ما به آن انتقاد می کردیم کماکان استمرار دارد. برای مثال هدفمندی یارانه ها از دولت آقای احمدی نژاد تا دولت آقای روحانی چه تغییری کرد؟

او با اشاره به انتخابات مجلس یازدهم، گفت: در سال آخر مجلس هستیم و مسلما کار دولت برای اصلاحات سخت است. دولت فرصت های بسیاری داشت که اصلاحات به سال آخر مجلس کشیده نشود. دولت باید از ابتدا کار خود را انجام می داد و اصلاحات را به سال اخر مجلس نمی کشاند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: تجربه نشان داده که در سال آخر مجلس، اصلاحات اقتصادی کار سختی است. زمانیکه دولت فرصت داشت عمل نکرد و این فرصت ها از دولت گرفته شده است و مجلس در سال آخر به اصلاحات اقتصادی رای نمی دهد. دولت استدلال هایی که برای اصلاحات اقتصادی دارد را یک شبه کشف نکرده و سوال مجلس و نمایندگان این است که در 6 سالی که فرصت داشت اقدام نکرده است.

جعفرزاده در پاسخ به اینکه در حال حاضر در خصوص کدام مشکلات موجود کشور دولت باید تصمیم گیری کنند؟، گفت: اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام مالیاتی، اصلاح نظام گمرکی، اصلاح نظام ساختاری کشور و اصلاح نظام بودجه ای کشور جز مشکلات بزرگی است که دولت برای آن تصمیمی نگرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری