کد خبر: ۲۲۲۶۸۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
ادامه انتصاب های پرحاشیه توسط وزیر صمت؛
در حالی که قانون صراحتا افراد بالای 30 سال سابقه را بازنشست معرفی کرده و بسیاری از مقامات کشوری از جمله برخی استانداران و معاونان وزرا مجبور به استعفا و کناره گیری از سمت خود شده اند، به کار گیری نعمت زاده با 40 سال سابقه چه توجیهی می تواند داشته باشد؟ بی شک این انتصاب به سخره گرفتن قانون منع بکارگیری بازنشستگان توسط شخص وزیر صمت است.

اعتدال - ابوالفضل میرزایی؛ ظاهرا انتصاب های عجیب و خلاف قانون به روندی عادی دولت دوازدهم تبدیل شده، در تازه ترین مورد وزیر صنعت، معدن و تجارت در اقدامی عجیب نعمت زاده وزیر سابق وزارتخانه صمت را به عنوان نماینده خود برای مقابله با تحریم جهت تسریع در اجرای فاز 14 پارس جنوبی انتخاب کرده است.

به گزارش اعتدال، انتصاب عجیب نعمت زاده در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی رخ می دهد مه او 75 سال سن و بیش از 40 سال سابقه دارد و صراحتا مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می گردد.

در حالی که قانون صراحتا افراد بالای 30 سال سابقه را بازنشسته معرفی کرده و بسیاری از مقامات کشوری از جمله برخی استانداران و معاونان وزرا مجبور به استعفا و کناره گیری از سمت خود شده اند، به کار گیری نعمت زاده با 40 سال سابقه چه توجیهی می تواند داشته باشد؟ بی شک این انتصاب به سخره گرفتن قانون منع بکارگیری بازنشستگان توسط شخص وزیر صمت است.

نکته عجیب سکوت نمایندگان مجلس و دستگاه های نظارتی در برابر این انتصاب خلاف قانون است. در حالی که نمایندگان مجلس و سازمان بازرسی تاکید فراوان داشتند بازنشستگان از سمت خود برکنار شوند، مشخص نیست چرا در برابر انتصاب این وزیر سابق و بازنشسته سکوت پیشه کرده و از وزیر توضیح نخواسته اند؟

مگر در کشور قحط الرجال است که وزیر پرحاشیه و بازنشسته با این کهولت سن، دوباره مقام و پست می گیرد؟ در حالی که جوانان متخصص، کارآمد و با دانش در کشور به وفور وجود دارند، چنین انتصابی غیر از تمسخر صریح قانون و توهین به تخصص جوانان کارآمد است؟ جالب آنکه نعمت زاده هم اکنون مشاور ار وزیر نفت نیز هست و با این انتصاب در زمره مدیران چند شغله قرار می گیرد تا توهینی مضاعف باشد به تخصص و کارآمدی جوانان نخبه.

البته این نخستین بار نیست که انتصابی پرحاشیه در وزارت صنعت توسط شخص رضا رحمانی صورت می پذیرد، پیش از این هم رحمانی، کامبیز مهدی زاده، داماد حسن روحانی را بدون سابقه مدیریتی قابل توجه به سمت معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی گمارده بود. البته با فشار افکار عمومی و پیگیری رسانه ای مهدی زاده مجبور به استعفا شد تا به پست قبلی خود بازگردد.

حال این بار رحمانی، نعمت زاده بازنشسته را بار دیگر به کار فراخوانده تا نشان دهد توجه چندانی نه به افکار عمومی دارد و نه چندان به قانون پایبند است و در حال بنیانگذاری رابطه سالاری نوینی در وزارت متبوع خود است و گرنه این حجم از انتصاب های پرحاشیه و غیر قانونی چه توجیهی می تواند داشته باشد.

لازم به یاد آوریست نعمت زاده از جمله وزرای پرحاشیه دولت روحانی به شمار می رود که پرونده برخی از اعضای خانواده وی همچناندر دستگاه قضایی مفتوح است.

علی اشرف ریاحی، همسر «زینب نعمت زاده» و داماد «محمدرضا نعمت زاده»، یکی از متهمان پرونده فساد ۶.۶ میلیارد یورویی پتروشیمی است. وی در صنعت پتروشیمی چهره نام آشنایی محسوب می گردد. او در گشایش ال سی و انتقال پول ها به ترکیه نقش اصلی را داشته است. وی همکار اصلی مرجان شیخ الاسلامی و محسن احمدیان است که در کیفرخواست قرائت شده در دادگاه، نقش منحصر به فردی در سواستفاده از پول‌های پتروشیمی داشتند.

دختر دیگر نعمت زاده به نام شبنم نعمت زاده صاحب شرکت رسا چندی پیش به اتهام بدهی 350 میلیارد تومانی به شبکه دارویی کشور و احتکار داروهای تاریخ گذشته و قاچاق دارو بازداشت شده بود.

این در حالی است که در روز یکشنبه ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۷ با دستور رئیس حوزه قضایی لواسانات، ویلای شبنم نعمت زاده، در لواسان نیز به دلیل ساخت و ساز غیر قانونی تخریب شد.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
0
0
ضرری که اصلاح طلب وجناح چپ به ملت ایران زد تموچین واسکندرمقدونی نزد
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری