کد خبر: ۲۲۲۵۰۰
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
در بازار امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته کاهش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز قیمت انواع سکه و طلا نسبت به یکشنبه کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۶۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

 در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۵۶۸ هزار تومان، ربع سکه با ۴۵ هزار تومان کاهش نسبت به معاملات یکشنبه یک‌میلیون و ۶۵۵ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۸۴ هزار تومان فروخته می‌شود.
 
هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۲۷۵ دلار قیمت خورد.
 
صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت با ۳۰۰ تومان کاهش نسبت به نرخ‌های پایانی یکشنبه، ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۴ هزار و ۲۵۰ تومان خریداری می‌کنند.
 
قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها ۳۵۰ تومان کاهش یافت و ۱۶ هزار ۲۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۶ هزار ۱۰۰ تومان است.
 
 اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۳ هزار و ۴۶۸ ریال و هر یورو نیز ۴۶ هزار و ۸۵۱ ریال ارزش‌گذاری شد.
 
قیمت ارز در بازار آزاد

همان طور که احتمالاً می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد. اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.
 
برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری