کد خبر: ۲۲۲۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: یارانه پنهان از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان دهه ۷۰ به ۹۰۰ هزار میلیارد تومان کنونی رسیده و افراد ثروتمند حدود ۸ تا ۱۰ برابر قشر آسیب پذیر از این یارانه استفاده می کنند. غلامرضا تاجگردون غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پرداخت یارانه پنهان در کشور، گفت: یارانه ای که در حال حاضر در کشور توزیع می شود حدود 900 هزار میلیارد تومان است که این رقم روی برخی کالاها قرار می گیرد که سهم مصرف کنندگان ثروتمند این اجناس نسبت به دهک های پایین جامعه در مصرف این کالاها بیشتر است. نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: مصرف مستقیم بنزین یکی از موارد پرداخت یارانه پنهان است و نشان می دهد که ثروتمندان بیشتر از این یارانه استفاده می کنند. حذف یارانه نقدی ثروتمندان یارانه آب و برق بیشتری می گیرند وی با اشاره به پرداخت یارانه پنهان در بخش آب و برق، ادامه داد: بطور مثال در یک خانواده محروم شاید یک یخچال وجود داشته باشد اما یک خانواده ثروتمند یخچال ساید بای ساید، فریزر و لامپ های متنوع دارد که این سبب افزایش پرداخت یارانه آب و برق به فرد متمول می شود. از دهه 70 که یارانه پنهان 200 هزار میلیارد تومان بوده تاکنون که به 900 هزار میلیارد تومان رسیده بحث اصلاح آن مطرح بوده اما نتیجه ای نداشته است تاجگردون تاکید کرد: اگر مجموع رقم یارانه پنهان جمع شود افراد ثروتمند حدود 8 تا 10 برابر قشر آسیب پذیر از این یارانه استفاده می کنند که در این راستا راهی جز اصلاح مکانیزم قیمت ها وجود ندارد تا سهم خانواده های نیازمند و دهک های پایین جامعه به آنها بازگردانده شود. یارانه پنهان از 200 هزار میلیارد تومان دهه 70 به 900 هزار میلیارد تومان کنونی رسیده است وی افزود: هر زمانی که می خواهیم قیمت ها را اصلاح کنیم بخاطر ملاحظات، اقدام خاصی انجام نمی دهیم. رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اصلاح قیمت ها بهره وری را افزایش داده و می توان در این راستا یارانه را به قشر ضعیف تر انتقال داد، تصریح کرد: از دهه 70 که یارانه پنهان 200 هزار میلیارد تومان بوده تاکنون که به 900 هزار میلیارد تومان رسیده ، بحث اصلاح آن مطرح بوده اما نتیجه ای نداشته است./
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: یارانه پنهان از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان دهه ۷۰ به ۹۰۰ هزار میلیارد تومان کنونی رسیده و افراد ثروتمند حدود ۸ تا ۱۰ برابر قشر آسیب پذیر از این یارانه استفاده می کنند.
به گزارش اعتدال، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به پرداخت یارانه پنهان در کشور، گفت: یارانه ای که در حال حاضر در کشور توزیع می شود حدود 900 هزار میلیارد تومان است که این رقم روی برخی کالاها قرار می گیرد که سهم مصرف کنندگان ثروتمند این اجناس نسبت به دهک های پایین جامعه در مصرف این کالاها بیشتر است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: مصرف مستقیم بنزین یکی از موارد پرداخت یارانه پنهان است و نشان می دهد که ثروتمندان بیشتر از این یارانه استفاده می کنند.
وی با اشاره به پرداخت یارانه پنهان در بخش آب و برق، ادامه داد: بطور مثال در یک خانواده محروم شاید یک یخچال وجود داشته باشد اما یک خانواده ثروتمند یخچال ساید بای ساید، فریزر و لامپ های متنوع دارد که این سبب افزایش پرداخت یارانه آب و برق به فرد متمول می شود. 
تاجگردون تاکید کرد: اگر مجموع رقم یارانه پنهان جمع شود افراد ثروتمند حدود 8 تا 10 برابر قشر آسیب پذیر از این یارانه استفاده می کنند که در این راستا راهی جز اصلاح مکانیزم قیمت ها وجود ندارد تا سهم خانواده های نیازمند و دهک های پایین جامعه به آنها بازگردانده شود.

وی افزود: هر زمانی که می خواهیم قیمت ها را اصلاح کنیم بخاطر ملاحظات، اقدام خاصی انجام نمی دهیم.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اصلاح قیمت ها بهره وری را افزایش داده و می توان در این راستا یارانه را به قشر ضعیف تر انتقال داد، تصریح کرد: از دهه 70 که یارانه پنهان 200 هزار میلیارد تومان بوده تاکنون که به 900 هزار میلیارد تومان رسیده ، بحث اصلاح آن مطرح بوده  اما نتیجه ای نداشته است./
نام:
ایمیل:
* نظر: