کد خبر: ۲۲۲۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
پایگاه خبری تحلیلی اعتدال در طول سال های گذشته بارها و بارها نسبت به تخلفات و اتلاف سرمایه های میلیاردی بازنشستگان در هلدینگ آتیه صبا، مجموعه تحت مدیریت آذروش انتقاد کرده و خواستار نظارت سازمان های مربوط گردید، اما متاسفانه اهتمامی جدی برای حفظ سرمایه بازنشستگان وجود نداشت
اعتدال - ابوالفضل میرزایی؛ سیدمیعاد صالحی، رییس صندوق بازنشستگی در توئیتی نوشته است: "طبق گزارش کمیته شفافیت صندوق بازنشستگی، دریافتی خالص سال 97 مدیران عامل 2 هلدینگ، علیرغم عملکرد ضعیف و پرحاشیه، ماهانه بیش از 30 میلیون تومان بوده است. همه بدانند در ئفاع از حقو سرمایه بازنشستگان و جلوگیری از ویژه خواری با احدی تعارف نداریم. اولین مدیرعامل متخلف برکنار شد."

به گزارش اعتدال، همزمان با این توئیت منابع خبری گزارش دادند، ولی آذروش مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا وابسته با صندوق بازنشستگی برکنار شد.

برکناری آذروش در حالی است که پایگاه خبری تحلیلی اعتدال در طول سال های گذشته بارها و بارها نسبت به تخلفات گسترده و اتلاف سرمایه های میلیاردی بازنشستگان در هلدینگ آتیه صبا، مجموعه تحت مدیریت آذروش انتقاد کرده و خواستار نظارت سازمان های مربوط گردید، اما متاسفانه اهتمامی جدی برای حفظ سرمایه بازنشستگان وجود نداشت و آذروش، علیرغم همه تخلفات و سوءمدیریت ها در سمت خود باقی ماند. حال این برکناری سندی است بر حقانیت پایگاه اعتدال. (جزییات)

جالب اینکه طی سال های گذشته، سازمان بورس و اوراق بهادار طي نامه های متعدد به شركت سرمايه گذاري آتيه صبا بر عدم احراز حداقل صلاحيت علمي ولي آذروش مدير عامل اين شركت تاكيد كرده و خواستار معرفي شخصي واجد شرايط براي بررسي شرايط مدير عاملي شده است. به استناد این نامه ها دستورات و امضاهای آذروش در سمت مدير عاملی آتیه صبا فاقد وجاهت قانوني بوده است. (جزییات بیشتر و اینجا) تخلفی دوباره که پایگاه اعتدال به آن نیز اشاره کرد وخواستار پیگیری مراج زیربط گردید، اما آذروش همچنان با لابی های گسترده در سمت خود باقی ماند.

برکناری مدیر متخلف و نجومی بگیر، سند حقانیت اعتدال

برکناری مدیر متخلف و نجومی بگیر، سند حقانیت اعتدال

ولي آذروش از اسفند ماه سال 1395 از طريق محمود اسلاميان مدير عامل اسبق صندوق بازنشستگي كشوری در دوران وزارت علی ربیعی در وزارت کار، وارد شركت آتيه صبا شد. علیرغم جایگزینی تقی زاده به جای اسلاميان در سال گذشته و حتی شریعتمداری به جای ربیعی، آذروش با اتکا به لابی های گسترده همچنان در سمت خود باقی ماند تا شاهد تخلفات بیشتر از وی و بر باد رفتن سرمایه های بازنشستگان مظلوم باشیم.
 
حال این سوال مطرح می گردد چرا زودتر از این با این مدیر متخلف و نجومی بگیر برخورد نگردید و سوء مدیریت های وی با حمایت های بی دریغ مسئولین همراه بوده است؟ عجیب اینکه یکی از دلایل محورهای استیضاح ربیعی، وزیر سابق کار در اسفندماه 96، سوء مدیریت در شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا عنوان گردید، اما ربیعی حاضر شد تا پای استیضاح و عدم اعتماد نیز برود اما دست از حمایت از آذروش نکشد. گرچه سرانجام با تنها یک رای دقیقه نودی در وزارت باقی ماند و در استیضاح بعدی برکنار گردید.

گرچه در دوران وزارت شریعتمداری با این مدیر متخلف برخورد و وی برکنار شد، اما این سوال همچنان باقی است چرا طی 7 ماه گذشته با آذروش برخورد نشده است؟ تخلفات و سوء مدیریت های آذروش آنقدر شفاف و واضح بوده که نیازی به این همه اتلاف وقت برای عزل وی و البته اتلاف سرمایه بازنشستگان نبوده است.

آذروش از چهره های نزدیک به محمود اسلامیان و جمشید تقی زاده مدیران عامل پیشین صندوق بازنشستگی بود که شنیده می شود با اتکا به قومیت خود ارتباطات گسترده ای نیز با برخی نمایندگان آذری زبان مجلس برقرار کرده و شدیدا مورد حمایت آنها قرار داشت. حمایت لابی قدرتمند سلمان خدادادی نماینده پرحاشیه مجلس و برخی نمایندگان آذری زبان از تقی زاده و آذروش با وجود انتشار گزارش های متعدد از بی برنامگی و انتصاب های رانتی، مانع از برکناری وی می گردید. لابی های گسترده آذروش در مجلس و باج دهی وی به نمایندگان همانند انتصاب فرزندان برخی نمایندگان مجلس در شرکت های تابعه آتیه صبا، یکی از موانع برکناری آذروش عنوان می گردید. به طوری که اگر بخواهیم لیست فرزندان و نزدیکان نمایندگان منسوب در آتیه صبا را بر شماریم، فهرست بلند بالایی خواهد شد.

حال با رفتن آذروش، انتظار می رود سایرین مدیران همسو با وی که اکثرا با رابطه منسوب شده اند نیز از سمت خود برکنار شوند و به مدیران شایسته جایگزین آن ها گردند، شاید روند به آتش کشیدن سرمایه بازنشستگان بالاخره پایان یابد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: