کد خبر: ۲۲۲۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با اعتدال:
باید مقامات بی طرف بررسی هایی را در خصوص نفت کش عربستانی انجام دهند چون هر موضوعی که جدیدا پیش می آید را می خواهند به ایران وصل کنند و بگویند که ایران امنیت منطقه را برهم زده است.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: باید مقامات بی طرف بررسی هایی را در خصوص نفت کش عربستانی انجام دهند چون هر موضوعی که جدیدا پیش می آید را می خواهند به ایران وصل کنند و بگویند که ایران امنیت منطقه را برهم زده است.

محمد جواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال با اشاره به ادعای خرابکاری در دو نفت کش عربستانی در بندر فجیره، گفت: این موضوع هم ازنظر زمانی و هم اینکه ابتدا تکذیب و سپس تایید کردند و هم از نظر نوع شناورهایی که مطرح کردند و هم از نظر تعداد، کاملا مشکوک است.

وی ادامه داد: ابتدا دولت امارات متحده عربی کاملا این موضوع را تکذیب کرد و گفت چنین اتفاقی نیفتاده است. بعد از مدتی امیر نشین فجیره تایید کرد که اتفاقی برای نفت کش عربستانی افتاده است. در خبرها آمده بود که برخوردی با نفت کش اتفاق افتاده اما در حال حاضر می گویند 4 کشتی تجاری بوده، بنابراین این یک موضوعی است که به راحتی نمی توان صحت و سقم آن را تشخیص داد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: در شرایطی خبر خرابکاری در نفت کش عربستانی بیرون آمد که سرلشکر سلامی همان روز در مجلس صحبت کرد. بنابراین به نظر می رسد که یک جو سازی در حال انجام است. البته فجیره بعد از تنگه هرمز و در دریای عمان است به همین خاطر کاملا مشکوک است.

او تصریح کرد: باید مقامات بی طرف بررسی هایی را انجام دهند چون هر موضوعی که جدیدا پیش می آید را می خواهند به ایران وصل کنند و بگویند که ایران امنیت منطقه را برهم زده است. 

جمالی در خصوص هدف از ادعای دست داشتن ایران در این حادثه، گفت: آنها می خواهند ترامپ را کشان کشان -همانطور که نخست وزیر سابق قطر گفته- به صحنه درگیری و تنش بیاورند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: ما باید در این زمینه شفاف سازی کنیم. همچنین دیپلماسی نظامیمان باید در این قضیه قویتر باشد. افرادی که تخصص لازم را دارند باید برای مقامات حقوق بین الملل و منطقه اثبات کنند که خرابکاری در نفت کش عربستان صحت دارد یا خیر.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: