کد خبر: ۲۲۲۲۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با اعتدال:
اتکا به قدرت تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی می تواند در شرایط کنونی به عبور از این جنگ تحمیلی کمک کند. مقاومت تنها در جبهه های جنگ نظامی نیست و مقاومت باید در همه جا وجود داشته باشد.
یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از وجود رانت هایی در اقتصاد کشور، تاکید کرد: مسئولین مقصر ایجاد رانت ها هستند و نیاز به نظارت دولت در برخی بخش ها داریم.

عزت الله یوسفیان ملا نماینده آمل و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال با بیان اینکه راهکار عبور از جنگ اقتصادی تحمیلی اتکا بر تولید داخلی است، گفت: اتکا به قدرت تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی می تواند در شرایط کنونی به عبور از این جنگ تحمیلی کمک کند. مقاومت تنها در جبهه های جنگ نظامی نیست و مقاومت باید در همه جا وجود داشته باشد.

او ادامه داد: قطعا مردم باید به تولید داخلی علاقه مند شوند و به آن اعتقاد داشته باشند و فکر نکنند که هر چه روی آن با زبان خارجی نوشته شده، جنس بهتری است. علاوه بر این تولید کننده هم باید کیفیت جنسش را بالا ببرد و کیفیت اجناس ایرانی قابل رقابت با اجناس خارجی باشد. دولت هم باید برنامه دهد و نظارت کند، اگر این امر اتفاق بیفتد قطعا و یقینا در جنگ اقتصادی تحمیلی ما موفق خواهیم بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وجود رانت هایی در اقتصاد کشور، تاکید کرد: مسئولین مقصر ایجاد رانت ها هستند. بعضی رانت ها به واقع قابل پیشگیری نیست و برای مثال کالایی در انحصار یک شرکتی است و نمی توان کاری انجام داد.

یوسفیان ملا گفت: اما در برخی موارد دولت می تواند اقدام به از بین بردن رانت ها کند. برای مثال وام های کلانی به برخی افراد داده می شود در حالیکه این وام را می توان بجای یک نفر به چند نفر داد. یا ارزی که با قیمت دولتی به برخی داد شد را کنترل کنند که به چه مصرفی رسیده است، آیا واردات با این ارز داشتیم یا خیر. بنابراین نیاز به نظارت دولت در برخی بخش ها داریم.

او خاطرنشان کرد: نظارت با ضمانت اجرای آن باید به منظور جلوگیری از رانت از سوی دولت انجام گیرد. 

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناامید شدن برخی از مسئولان دولتی، تاکید کرد: در جبهه جنگ همه جور آدم وجود دارد، یکی پا به فرار می گذارد، یکی تا پایان جان مقاومت می کند، یکی جاسوسی می کند و... بالاخره همه جور آدم و مسئولی در این شرایط پیدا می شود و این طبیعی است. منتها آن که قاطبه مردم است، قدرت مقاومت دارند و اهل غیرت دینی و غیرت ملی هستند و قطعا و یقینا دلشان نمی خواهد زورگویی از آن سوی دنیا بیاید و به آنها چیزی را دیکته کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: