کد خبر: ۲۲۲۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود گفت: نامه رییس جمهوری ایران را دریافت کرده ایم و آن را مورد بررسی دقیق قرار می دهیم.
وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود گفت: نامه رییس جمهوری ایران را دریافت کرده ایم و آن را مورد بررسی دقیق قرار می دهیم.

به گزارش اعتداال به نقل از ایرنا، سرگئی لاوروف روز چهارشنبه در دیدار با محمد جواد ظریف که در محل ساختمان ضیافت های رسمی وزارت خارجه روسیه درحال برگزاری است، گفت: ما احترام زیادی برای صبر ایران قایل هستیم.

وی با بیان اینکه نامه رئیس جمهوری ایران را دریافت کرده ایم، اظهار داشت: دیدار امروز فرصت خوبی برای گفت و گو در باره این نامه و سند است.

لاوروف خاطرنشان کرد:ما پایبندی جمهوری اسلامی ایران به توافقات به دست آمده و قطعنامه شورای امنیت را ارج می نهیم و در بیانیه امروز تهران نیز بر آن تاکید شد.

وزیرخارجه روسیه خاطرنشان کرد: سفر امروز فرصت خوبی برای تبادل نظر، گسترش ارتباطات اقتصادی و فرهنگی و سایر حوزه های دو کشور و البته در خصوص سوریه و کوشش ها و هماهنگی های دو کشور در قالب فرمت آستانه خواهد بود که در خصوص آنها نیز گفت و گو خواهیم کرد.

وزیرخارجه روسیه اضافه کرد:اوضاع پیرامون برجام به دلیل خروج آمریکا ازاین توافق متشنج‌تر شده است. این توافق به تأیید شورای امنیت سازمان ملل رسیده بود.آنطور که من درک می کنم به عنوان مساله اصلی ما باید در باره وضعیت غیرقابل قبول پیرامون برجام که بر اثر رفتار غیرمسئولانه آمریکا بوجود آمده و این کشور از اجرای تعهداتش در قطعنامه های مربوطه شورای امنیت خودداری می کند، باید گفت وگو کنیم.

رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز نامه ای را به روسای کشورهای باقی مانده در برجام شامل روسیه، فرانسه، انگلیس، چین و آلمان ارسال کرد.

حسن روحانی در این نامه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به عهدشکنی آمریکا و اقدامات خلاف قوانین بین المللی این کشور را تشریح و خاطرنشان کرده است که کشورهای باقی مانده در برجام 60روز فرصت دارند به تعهدات خود در برجام عمل کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری