کد خبر: ۲۲۲۰۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
در بازار امروز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته افزایش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.
در بازار امروز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته افزایش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش اعتدال؛ براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز قیمت انواع سکه و طلا نسبت به دوشنبه افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

 در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان، ربع سکه با ۱۵ هزار تومان افزایش نسب به معاملات دوشنبه یک‌میلیون و ۸۳۵ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۱ میلیون و ۵ هزار تومان فروخته می‌شود.
 
هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۶۸ هزار و ۵۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۲۸۱ دلار قیمت خورد.
 
صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت با ۲۵۰ تومان افزایش نسبت به نرخ‌های پایانی دوشنبه، ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان خریداری می‌کنند.
 
قیمت فروش یورو، اما در صرافی‌های بانک‌ها ۱۵۰ تومان افزایش یافت و ۱۶ هزار ۸۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۶ هزار ۶۵۰ تومان است.
 
اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۵ هزار و ۸۸ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۶۸ ریال ارزش‌گذاری شد.
 
 
قیمت ارز در بازار آزاد

همان طور که احتمالاً می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد. اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.
 
 برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: