کد خبر: ۲۲۱۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
«محسن هاشمی» رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به پرسشی درباره پرونده شکایت «محمدباقر قالیباف» شهردار پیشین پایتخت از سید «محمود میرلوحی» عضو کنونی شورا گفت: اگر از من بخواهند حاضر به وساطت در این زمینه هستم.
«محسن هاشمی» رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به پرسشی درباره پرونده شکایت «محمدباقر قالیباف» شهردار پیشین پایتخت از «سیدمحمود میرلوحی» عضو کنونی شورا گفت: اگر از من بخواهند حاضر به وساطت در این زمینه هستم. وی این سخنان را روز یکشنبه در حاشیه جلسه علنی این نهاد به خبرنگاران مطرح کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، جزییات حکم صادره دادگاه علیه میرلوحی در شکایت قالیباف هنوز به طور رسمی اعلام نشده اما برخی منابع گفته اند که این عضو شورا به چندسال حبس محکوم شده است.

اظهارنظر میرلوحی درباره مسائل شهرداری در زمان فعالیت قالیباف ازجمله علت های این شکایت مطرح شده و برخی اعضای شورا ازجمله هاشمی رئیس شورا نیز از این حکم گلایه و اظهارامیدواری کرده اند که در فرصت واخواهی و تجدیدنظر این حکم تخفیف یابد.

هاشمی گفته بود که اشد مجازات را برای میرلوحی و نیز «ناهید خداکرمی» (به علت شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان) صادر شده است.

**انتصاب حق شهردار است

هاشمی درباره انتصابات در شهرداری تهران نیز گفت: انتصابات حق شهردار تهران است و اعضای شورا نباید در انتصابات دخالت کنند.

**اعضای شورا برای انتخابات استعفا نمی دهند

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنان خود در حاشیه جلسه علنی این نهاد در جمع خبرنگاران افزود: هیچ یک از اعضای این شورا برای انتخابات مجلس از شورای شهر استعفا نمی دهند.

به گفته وی تاکنون هیچکدام از اعضای شورای شهر برای خروج از شورا و حضور در مجلس اعلام آمادگی نکرده اند.

وی افزود: در شورا هیچ بحثی در این خصوص مطرح نیست و تاکنون کسی قصد شرکت در انتخابات مجلس ندارد.

**گلایه از لایحه جدید مالیات

هاشمی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره لایحه جدید که در مجلس شورای اسلامی مبنی بر مالیات بر ارزش افزوده مطرح است نیز گفت: این لایحه به بهانه حمایت از شوراها در اصل برای شورا و شهرداری مشکل ایجاد کرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مجلس شورای اسلامی مواظب باشد این سند تصویب نشود.

وی ادامه داد: بر اساس این لایحه حقی را که پیش از این به شهرداری دادند، به دولت می دهند.
هاشمی گفت: بخشی از عوارض پراکنده در اختیار شهرداری بود که با این لایحه دوباره در اختیار دولت قرار می گیرد.

وی افزود: با این لایحه بخشی از بودجه پایدار شهرداری دچار مشکل می شود.

آنطور که گزارش شده در لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده، دریافتی ها به خزانه دولت برمی گردد و دیگر به شهرداری ها داده نمی شود.

**تفاوت دیدگاه هست، اختلاف نیست

هاشمی همچنین درباره عملکرد شورای پنجم نیز اظهارداشت: در این شورا اختلاف بین اعضا وجود ندارد.
وی ادامه داد: بلکه در شورای شهر تفاوت دیدگاه وجود دارد که مثبت است.

** افطاری با هزینه شهرداری ممنوع

رییس شورای اسلامی شهر تهران در آغاز یکصد و سی و نهمین جلسه شورا نیز گفت: در دستگاه‌های زیرمجموعه مدیریت شهری از افطاری دادن با هزینه شهرداری جلوگیری شود.

وی افزود: اگر جلسه و مراسمی نیز با ساعت افطار تلاقی می کند افطاری مختصری با هزینه شخصی مسئولان جلسه به حاضران داده شود.

رییس شورای تهران گفت: نباید شهروندان احساس کنند در این شرایط دشوار زندگی، مسئولان نسبت به مشکلات آنان بی تفاوت هستند.

وی افزود: در دوره ای قرار داریم که فشار اقتصادی موجب مختل شدن معیشت بسیاری از هموطنان شده و با توجه به وقایعی نظیر سیل، بخش بزرگی از جامعه ما ماه رمضان امسال را متفاوت با سال های گذشته تجربه می کنند.

وی در ادامه خطاب به معاونت فرهنگی اجتماعی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری نیز خواستار رسیدگی و توجه بیشتر به وضعیت مناطق محروم شهر و برگزاری برنامه های فرهنگی در این نقاط شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری