کد خبر: ۲۲۱۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳
سیدرضا صالحی امیری
دشمن با سه استراتژی به‌دنبال باج‌خواهی از ملت می‌باشد:
1. فشار حداکثر اقتصادی و به تعبیر خودشان بی‌رحمانه‌ترین تحریم تاریخ، با هدف شکست اراده ملت.

2. فشار حداکثر سیاسی به دولت‌ها برای کاهش یا قطع ارتباط با ایران با هدف انزوای سیاسی ایران.

3. فشار حداکثر روانی، جوسازی، شایعه‌پراکنی و فضاسازی با هدف ایجاد یأس و ناامیدی در درون جامعه.

تحقق این سه استراتژی از طریق متدولوژی چهارگانه: مسئله‌سازی، افکارسازی، اجماع‌سازی و اجبارسازی صورت می‌گیرد، به این معنا که با مسئله‌سازی دائمی از تهدید به جنگ گرفته تا تحریم و انسداد مکانیزم‌های بانکی، نفتی، تجاری و... دائماً برای ملت مسئله ایجاد می‌نماید و برای اینکه بتواند افکار عمومی مردم خویش و سایر کشورها را با خود همراه کند، سیاست افکارسازی در مردم را دنبال کرده و همچنین برای افزایش فشار سیاسی، اجماع‌سازی میان دولت‌ها را با حداکثر ظرفیت و توان سیاسی و تبلیغاتی دنبال نموده و نهایتاً تلاش می‌نماید برای تحمیل خواسته‌های ناحق خود، نظام، دولت و مردم را با اجبارسازی به پای میز مذاکره بکشاند.

مهم‌ترین راهبرد عبور از این بحران، انسجام، وفاق، همدلی و همگرایی همه جریانات سیاسی، احزاب، اقطاب، شخصیت‌ها و رجال سیاسی است. هرگونه انشقاق، مناقشه و ایجاد ناامیدی و یأس در ملت، در حقیقت بازی در زمین ترامپ و باند تبهکار او می‌باشد.

باور قلبی دارم با محوریت مقام معظم رهبری، انسجام میان دولت و ملت، حمایت حداکثری نخبگان، صاحبان قلم و فکر و پشتوانه اعتماد ملی از این بحران با پیروزی و سربلندی عبور خواهیم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: