کد خبر: ۲۲۱۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
شرکت ملی نفتکش ایران اعلام کرد: یک نفتکش ایرانی به علت نقص فنی در دریای سرخ و از کار افتادگی موتور به بندر جده عربستان به عنوان نزدیک‌ترین بندر ایمن هدایت شد.
شرکت ملی نفتکش ایران اعلام کرد: یک نفتکش ایرانی به علت نقص فنی در دریای سرخ و از کار افتادگی موتور به بندر جده عربستان به عنوان نزدیک‌ترین بندر ایمن هدایت شد.

به گزارش اعتدال؛ یکی از کشتی های ناوگان این شرکت که در دریای سرخ به سمت کانال سوئز در حرکت بود به علت آبگرفتگی موتورخانه به ناچار از ادامه مسیر بازماند که بلافاصله با هدایت کمیته اضطرار شرکت و تدابیر لازم از سوی پرسنل، کشتی در وضعیت با ثبات قرار گرفت و به هیچ یک از پرسنل آسیبی وارد نشد.

 بروز نقص فنی در این نفتکش، موجب آبگرفتگی موتورخانه و به تبع آن از کار افتادن موتور شد.تمامی ۲۶ خدمه این کشتی نفتکش در سلامت کامل هستند و به منظور رفع مشکل و انجام اقدامات لازم، کشتی با هماهنگی مقامات مربوطه به بندر جده عربستان به عنوان نزدیک ترین بندر ایمن هدایت شد.

بر اساس این گزارش، خبرهای منعکس شده در خصوص آلودگی زیست محیطی و نشت محموله کشتی کذب محض است.

عربستان: خدمه نفتکش ایرانی را در دریای سرخ نجات دادیم

گارد ساحلی عربستان یک نفتکش ایرانی را در نزدیکی بندر جده در دریای سرخ از خطر غرق شدن نجات داد.

به گزارش خبرگزاری دولتی عربستان این نفتکش ایرانی ۲۶ خدمه داشته است که همه آنها نجات پیدا کرده اند. پیش از این گزارشهایی منتشر شده بود که خطر نشت نفت از یک نفتکش ایرانی وجود دارد.

بنا به این گزارشها این نفتکش حامل یک میلیون بشکه نفت بوده است.

 سخنگوی گارد ساحلی عربستان اعلام کرد که کشورش درخواست کمک ایران را از طریق کاردار هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد دریافت کرده است. وی گفت: «تمام تدابیر احتیاطی برای ایمنی خدمه نفتکش و جلوگیری از خسارت زیست محیطی و امدادرسانی اتخاذ شد.»

از ۲۶ خدمه این نفتکش ۲۴ نفر ایرانی و دو نفر بنگلادشی هستند. رسانه های عربستان اعلام کرده اند که این نفتکش در ۷۰ کیلومتری جنوب بندر جده در دریای سرخ در حال حرکت بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری