کد خبر: ۲۲۱۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته‌های ملی المپیک ایران و کرواسی صبح امروز با حضور صالحی امیری و زلاتکو ماتسا رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی در محل کمیته ملی المپیک امضا شد.
تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته‌های ملی المپیک ایران و کرواسی صبح امروز با حضور صالحی امیری و زلاتکو ماتسا رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی در محل کمیته ملی المپیک امضا شد.

به گزارش اعتدال و به نقل از کمیته ملی المپیک، زلاتکو ماتِسا رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی به همراه نایب رئیس، دبیر و مدیر روابط بین‌الملل کمیته المپیک و رئیس فدراسیون هندبال این کشور برای ملاقات با مسئولان ورزش ایران به تهران سفر کردند که صبح شنبه با حضور در کمیته ملی المپیک طی دیدار با دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به امضای تفاهم نامه همکاری بین کمیته ملی المپیک دو کشور پرداختند.

در این دیدار که مهندس شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی خزانه‌دار، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، علیرضا رحیمی عضو هیأت اجرایی، مهدی علی‌نژاد رئیس فدراسیون ووشو و رئیس کمیسیون بین‌الملل، عاطفه اسلامیان مدیر روابط بین‌الملل و هیأت همراه زلاتکو ماتسا حضور داشتند، صالحی امیری ضمن خیر مقدم به همتای کروات خود در ابتدا درباره تمدن و فرهنگ غنی ایران مطالبی عنوان کرد و به ظرفیت بالای ورزش ایران و علاقه مردم به ورزش پرداخت.

صالحی امیری ضمن تاکید بر اهمیت همکاری دو کشور گفت: آن چه برای ما اهمیت دارد، تقویت تعامل و دیپلماسی ورزشی است و اینکه تجربه جهانی را در ورزش کشورمان افزایش دهیم، همچنین سایر کشورها نیز تجربه بیشتری از ایران داشته باشند. پیش بینی می‌کنم آینده خوبی در حوزه ورزش با کشور کرواسی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: طی مذاکراتی که تاکنون با ماتسا و هیأت همراه وی داشتیم در سه محور توافق کردیم، برخی از فدراسیون‌های ورزشی کشورمان تقاضای همکاری با کرواسی برای جذب مربی و برگزاری دوره‌های آموزشی داشتند که البته این همکاری دوجانبه خواهد بود چرا که در بعضی از رشته‌ها همچون کشتی، وزنه برداری، کاراته و ووشو ما می‌توانیم به آنان کمک کنیم، و در رشته‌هایی مثل فوتبال، هندبال، شنا، واترپلو و بسکتبال ما به مربیان کروات نیاز داریم.

او افزود: با توجه به نزدیک شدن به المپیک ۲۰۲۰ توکیو و نیاز به برگزاری اردوهای بیشتر و شرایط آب و هوایی خوب کرواسی در اروپا و همچنین تمایل و علاقمندی مردم دو کشور به یکدیگر برگزاری اردوی مشترک از حوزه‌های همکاری مورد نظر ماست.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران تاکید کرد: در نظر داریم ضمن بازدید ماتسا و هیأت همراهش از دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه مادر، در زمینه علمی و دانشگاهی و برگزاری دوره‌های تخصصی نیز با کشور کرواسی همکاری داشته باشیم.

سپس زلاتکو ماتسا رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی گفت: حدود ۲۰ سال پیش با پست متفاوتی به ایران سفر کردم و بسیار خوشحالم که با لطف و عنایت دکتر صالحی امیری و دعوت ایشان دوباره به کشور شما سفر کردم. ایران را به خوبی می‌شناسم، کشوری بزرگ و دارای تمدنی غنی است، امیدوارم دکتر صالحی امیری مجدداً هم من را به ایران دعوت کنند.

وی ادامه داد: تفاهم نامه امروز بین دو کشور که اهمیت بسیاری دارد و درباره چند محور از جمله همکاری دوجانبه بین فدراسیون‌های ملی طرفین، تبادل مربی و ورزشکار، برگزاری کمپ‌های تمرینی در رشته‌های مختلف و تحقیق و پژوهش در حوزه ورزش است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری