کد خبر: ۲۲۱۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
پیشکسوت باشگاه استقلال معتقد است ترکیب نامناسب آبی‌پوشان باعث شد تا این تیم برابر پدیده شکست بخورد.
پیشکسوت باشگاه استقلال معتقد است ترکیب نامناسب آبی‌پوشان باعث شد تا این تیم برابر پدیده شکست بخورد.

بهتاش فریبا پیشکسوت باشگاه استقلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره شکست روز گذشته این تیم برابر پدیده و کم شدن شانس قهرمانی شاگردان شفر گفت: دیروز از لحاظ فنی بازی خوبی را دیدیم و اگر کسی نگاه رنگی نداشته باشد، می‌توانست از بازی لذت ببرد. البته ما چون استقلالی هستیم از باخت تیم ناراحت شدیم و شانس قهرمانی تیم حالا دیگر کمتر از ۲ درصد است. بازی از لحاظ کیفیت فنی زیبا بود و تیم ما هم می‌توانست با استفاده از موقعیت‌های پاتوسی و علی کریمی به بازی برگردد اما قدرت این فرصت‌ها دانسته نشد.

وی افزود: پیش از دیدار پرسپولیس و سپاهان معتقد بود ۱۰ درصد شانس قهرمانی داریم، پس از مساوی آن‌ها تبدیل شد به ۳۰ درصد. اگر می‌توانستیم پدیده را شکست دهیم و با توجه به این که ۳ بازی آخر ما نسبت به سایر مدعیان آسان‌تر بود، ۵۰ درصد شانس داشتیم اما حالا زیر ۵ درصد شانس قهرمانی داریم.

فریبا درباره نقطه ضعف تیمش در دیدار روز گذشته گفت: در همه جا دنیا به دنبال هماهنگ و هارمونی دفاع وسط هستند و وقتی این هماهنگی پیش می‌آید، دیگر دست به ترکیب نمی‌زنند. نمی‌دانم چرا وقتی زوج منتظری و دانشگر که آن قدر خوب جواب داده و تنها ۹ گل خورده است، بار دیگر تغییر می‌کند و به سبب آن دفاع راست تیم عوض می‌شود و وینگر تیم هم مجبور به بازی در هافبک دفاعی می‌شود. همه می‌دانند پدیده مثل بارسلونا بازی می‌کند و بازیکنان سرعتی دارد و سعی می‌کند از پشت دفاع تیم‌ها گلزنی کند و پس مدافعین هر تیم باید عقب‌تر بازی کنند، چیزی که در دیدار دیروز در استقلال ندیدیم. حالا شاید آنالیز درست نبوده یا بازیکنان به حرف او گوش نکرده‌اند. چیدمان استقلال دیشب درست نبود و یکی از نقاط ضعف اصلی تیم همین بود.

او درباره قطع همکاری استقلال و شفر گفت: بهتر بود سه دیدار آخر را هم به او فرصت می‌دادند تا کسب سهمیه استقلال قطعی شود و کمک‌ها به او کمک کنند. مبلغ قرارداد شفر بالا است و یک سال هم با استقلال قرار دارد. آوردن نام مربی‌های دیگر هم گمانه‌زنی رسانه‌ها است همان طور که اسامی چون زیدان و مورینیو برای تیم ملی مطرح شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری