کد خبر: ۲۲۰۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
روستاهایی که تا نیمه در آب فرو رفته‌اند و حالا ساکنانش یا روی پشت بام مانده‌اند و یا به ۹۲ اردوگاه تعیین شده پناه آورده‌اند؛ این تصویری از ۱۰۹ روستای خوزستان است که غرق آب شده اند و انگار نه انگار که ساکنانش تا همین دیروز به زمین‌های کشاورزی ترک خورده‌شان می‌نگریستند...
کارشناس اداره‌کل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی بارندگی از روز پنجشنبه هفته جاری در خوزستان و استان‌های بالادست خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، زهره پاشنه‌ساز در خصوص جزئیات فعالیت سامانه بارشی اواخر هفته جاری، اظهار کرد: اکنون در فصل بهار قرار داریم و اوج تغییرات زودهنگام نقشه‌های هواشناسی و بارش‌های رگباری نقطه‌ای در این فصل است.

وی افزود: اینکه به طور قطعی پیش‌بینی وضعیت بارش پنج تا شش روز آینده داده شود کار سختی است و هیچکس برای شش روز دیگر با قطعیت تمام نظر نمی‌دهد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: آخرین مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از روز پنجشنبه هفته جاری بارش‌هایی در خوزستان و استان‌های بالادست خواهیم داشت که اوج بارش‌ها روز جمعه هفته جاری تا روز یکشنبه هفته آینده پیش‌بینی می‌شود. مدل‌ها فعلاً شدت بارش‌ها را بالا نشان می‌دهند اما به دلیل اینکه در فصل بهار نقشه‌های هواشناسی بسیار تغییر کرده‌اند انتظار می‌رود که مجدداً نقشه‌ها تغییر کنند.

وی تصریح کرد: از امروز تا روز چهارشنبه هفته جاری جو پایداری بر خوزستان حاکم خواهد بود. همچنین در این مدت بیشترین دمای استان بین ۳۴ تا ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. تنها در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری وزش باد شدیدی خواهیم داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری