کد خبر: ۲۲۰۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی خود قرار دهد.
دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی خود قرار دهد.

به گزارش اعتدال؛ این مطلب را روزنامه وال استریت ژورنال با استناد به مقامات دولت ایالات متحده اعلام کرده است.

به نوشته این نشریه ممکن است تصمیم جدید دولت امریکا روز دوشنبه ۸ آوریل اعلام شود.

منابع وال استریت ژورنال خاطرنشان ساختند، از جمله مایک پومپئو، وزیر خارجه و جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور امریکا از این تصمیم حمایت کرده اند.

پیشتر ترامپ اعتبار تحریم های اعمال شده علیه ایران در سال ۱۹۹۵ را به مدت یک سال دیگر تمدید کرده بود.

متیو هو، کارمند ارشد مرکز سیاست بین المللی در واشنگتن که قبلاً کارمند وزارت خارجه ایالات متحده بوده ، اعلام کرد هدف تصمیم قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان های تروریستی توجیه هرگونه اقدام آمریکا علیه ایران از جمله اقدامات نظامی است

یادآور می شود روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

 هشتم ماه مه سال گذشته ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدیدی را علیه تهران اعمال خواهد کرد.

موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند.

گفتنی است ششم اوت ۲۰۱۸ اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال ۲۰۱۵ متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری