کد خبر: ۲۲۰۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: پایداری‌ها اکثریت مجلس را بگیرند که در این صورت برای نظام زحمت درست می‌کنند. در واقع همان اتفاقی می‌افتد که در دوره احمدی‌نژاد افتاد. این را می‌توانیم به عنوان یک هشدار مطرح کنیم.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: پایداری‌ها اکثریت مجلس را بگیرند که در این صورت برای نظام زحمت درست می‌کنند. در واقع همان اتفاقی می‌افتد که در دوره احمدی‌نژاد افتاد. این را می‌توانیم به عنوان یک هشدار مطرح کنیم.

به گزارش اعتدال، خبرآنلاین نوشت: سال ۹۸ انتخابات مجلس برگزار می‌شود. هر دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب مشغول فراهم سازی مقدمات ورود به این رقابت مهم سیاسی هستند. حسین مرعشی چندی پیش درباره پیش بینی خود از نتیجه رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان گفت: قابل پیش بینی نیست چون مردم خسته و رنجیده اند.

آقای عارف می‌تواند همچون انتخابات مجلس گذشته لیدر جریان اصلاحات در انتخابات مجلس آینده باشد؟

آقای عارف از ظرفیت‌های خوب اصلاح طلبی هستند. بستگی دارد که به انتخابات مجلس ورود کنند یا خیر.

برخی می‌گویند کارگزاران برنامه دارد که آقای محسن هاشمی این لیدری را برعهده بگیرد تا از حوزه انتخابیه رفسنجان به انتخابات مجلس در سال ۹۸ ورود کند؟

نه، محسن آقا وارد انتخابات مجلس نمی‌شود.

فکر می‌کنید «تَکرار می کنم» آقای خاتمی برای اصلاح طلبان در انتخابات مجلس مؤثر و راهگشا واقع شود؟

هنوز آقای خاتمی بین شخصیت‌های سیاسی مؤثرترین است.

آیا به همان میزانی هست که با تکرار می‌کنم دوباره اصلاح طلبان ۳۰ بر هیچ در تهران ببرند؟

قابل پیش بینی نیست چون مردم خسته و رنجیده اند. مردم از عملکرد دولت و پاره‌ای از نهادها خیلی رنجیده اند.

این را که گفته می‌شود مجلس آینده دست پایداری‌هاست، قبول دارید؟

این خطر وجود دارد ولی به صورت قاطع خیر. چون در حدود ۲۰۰ کرسی از حوزه‌های انتخابیه مجلس رقابت محلی است بنابراین به معادلات محلی بستگی دارد. در شهرهای بزرگ مشارکت پایین است اما معنا و مفهومش این نیست که پایداری‌ها اکثریت مجلس را بگیرند که در این صورت برای نظام زحمت درست می‌کنند. همان اتفاقی می‌افتد که در دوره احمدی نژاد افتاد. این را می‌توانیم به عنوان یک هشدار مطرح کنیم که اگر پایداری‌ها اکثریت را در مجلس داشته باشند برای نظام زحمت درست می‌کنند.

برخی اصلاح طلبان مدعی اند اصولگرایان برنامه ریزی می‌کنند تا چهره‌های مشهور اصلاح طلب را در هر حوزه انتخابیه رد صلاحیت کنند؟

من چنین برداشتی ندارم.

چون آقای باهنر هم گفت که این بهتانی است که از جانب برخی اصلاح طلبان به اصولگرایان زده می‌شود.

نه ما به هیچکس بهتان نمی زنیم، خصوصاً آقای باهنر. چون حداقل باهنر است و اگر بی هنر بود چه کار می‌خواستیم بکنیم؟! (خنده).
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری