کد خبر: ۲۱۹۶۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
حضرت آقای مصباحی عزیز! شاید لازم باشد افرادی را که به شما اطلاعات کذب و نادرست می‌دهند، با اسم و رسم معرفی کنم.
حضرت آقای مصباحی عزیز! شاید لازم باشد افرادی را که به شما اطلاعات کذب و نادرست می‌دهند، با اسم و رسم معرفی کنم.

به گزارش اعتدال، محمد مهاجری، روزنامه‌نگار، در یادداشتی در خبرآنلاین نوشت:

حضور ارجمند جناب آقای مصباحی مقدم، عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

با سلام و احترام

رسانه‌ها بخش‌هایی از سخنان شما را که قبل از خطبه‌های نمازجمعه تهران بیان فرموده بودید، منتشر کردند.

در بخشی از آن آمده است: «آیا به صلاح ماست که داد و ستد خارجی ما برای آمریکا و رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی آشکار شود؟ ما در حال حاضر از طریق دور زدن تحریم‌ها نفت خود را می‌فروشیم. این جمله را آقای زنگنه، وزیر نفت دولت گفته است. اگر این سخن درست است، دولت به همین سخن عضو کابینه اعتنا کند.»

شاید اگر از شخصیت و فضائل حضرتعالی شناخت نداشتم، لزومی به توضیح نمی‌دیدم اما از آنجا که جنابعالی را شخصی فاضل، متعهد و با تقوا می‌دانم و معتقدم مطلبی را برای خوش‌آمد گروه‌های سیاسی به زبان نمی‌آورید، بر خود واجب دانستم به عنوان علاقمند به شما توضیحاتی را ارائه دهم و چنانچه اشتباه می‌کنم راهنمایی فرمائید.

بدیهی است اگر افرادی که جنابعالی به آنان اطمینان دارید، مطالبی را به شما منتقل نمایند که از اساس کذب محض باشد، نتیجه‌ای که از آن اخبار گرفته خواهد شد، نتیجه‌ای نادرست است و در واقع اشکال به اشخاصی است که از حسن اعتماد جنابعالی سوءاستفاده کرده و اطلاعات کذب را به عنوان خبر صحیح به شما منتقل نموده‌اند.

در ۱۰ روز گذشته این افراد با الگو گرفتن از گروه‌های مارکسیستی و التقاطی که معتقدند هدف وسیله را توجیه می‌کند با نقاب دفاع از انقلاب اخبار کذبی را منتشر ساختند. تا آنجا که مطلعم برخی دوستان تقاضا کردند مستندات مطالبی که افراد مذکور انتشار داده‌اند، اخذ شود که ظاهراً تا کنون از سوی این افراد بی‌تقوا هیچ سندی ارائه نشده است. اطمینان دارم جنابعالی فرصت نداشتید این پاسخ‌ها را مطالعه فرمائید والا بر اساس اخبار دروغ نتیجه‌گیری نمی‌فرمودید.

این قلم پیش از این و به دنبال اظهارات آقای دهقان نقندر نماینده طرقبه که مدعی شده بود طی ۲ سال گذشته اطلاعات مالی کشور به خارج منتقل شده، از مسئولان قضائی خواسته بودم به این اتهام بزرگ رسیدگی کنند که ظاهراً اتفاقات مربوط به انتقال ریاست قوه قضائیه فرصت را از آنها ستانده است.

همچنین آقای پرویز داودی در اظهاراتی کاملاً خلاف واقع، فناوری موشکی را به FATF پیوند داد و ضرب‌المثل «خسن و خسین هر سه فرزندان معاویه‌اند» را به خاطرها آورد.

با دقت در فرمایشات دیروز جنابعالی برایم مسلم شد آن اخبار دروغ در نتیجه‌گیری جنابعالی کاملاً مؤثر بوده و ارسال اطلاعات مالی پس از تصویب این کنوانسیون‌ها به آمریکا و اروپا محرز شده است!

حضرت آقای مصباحی عزیز! با عرض پوزش خدمت جنابعالی عرض می‌کنم این اخبار کذب محض است و در هیچ یک از دو کنوانسیون چنین تعهدی نیامده است. واقعاً به نظر شما تقریباً تمامی کشورهای دنیا که عضویت در این کنوانسیون‌ها را پذیرفته‌اند متعهد به ارسال اطلاعات تراکنش‌های مالی خود به اروپا و آمریکا شده‌اند؟ آیا روس‌ها، چینی‌ها، ترک‌ها، سوری‌ها و سایر کشورهایی که بعضاً اختلافات سیاسی شدید و حداقل اختلافات تجاری گسترده و در حد جنگ تجاری با یکدیگر دارند، متعهد شده‌اند اطلاعات مالی خود را به اروپا و آمریکا بدهند؟ واقعاً آنها این میزان ساده و نادان هستند که چنین تعهداتی بدهند؟

از جنابعالی خواهش می‌کنم اگر اظهارات مسئولان دولتی و مذاکره‌کنندگان با FATF را قبول ندارید، از سفرای کشورهای عضو FATF در تهران مستقیماً سوال بفرمائید. از وزارت خارجه بخواهید ترتیب این ملاقات‌ها را بدهد. مطمئناً اگر این دیدارها انجام شود و شما واقعیت را بدانید شجاعانه فرمایشات خود را اصلاح خواهید فرمود. اگر چه اصلاً بعید نیست افرادی که به شما اطلاعات دروغ داده‌اند، بگویند کنوانسیون آنها با ما فرق دارد!

استاد عزیز دفاع از کرامت و شخصیت جنابعالی بر بنده و همه دوستداران انقلاب واجب است. لطفاً در اظهارات مشاورین و معتمدین خود دقت فرمائید و اجازه ندهید آنان برای رسیدن به اغراض سیاسی خود از اعتبار و شخصیت جنابعالی هزینه نمایند.

در پایان این آمادگی را دارم در هر مکان و زمانی که تمایل داشته باشید، با حضور رسانه‌ها درباره فرمایشات دیروزتان، به گفت‌وگو بنشینم. شاید لازم باشد افرادی را که به شما اطلاعات کذب و نادرست می‌دهند، با اسم و رسم معرفی کنم!»
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری