کد خبر: ۲۱۹۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
بن سلمان در غیاب پدر خود که در سفر به مصر به سر می برد دست به انتصاباتی زد که خشم پادشاه را برانگیخت.
بن سلمان در غیاب پدر خود که در سفر به مصر به سر می برد دست به انتصاباتی زد که خشم پادشاه را برانگیخت.

به گزارش اعتدال به نقل از شفقنا، روزنامه گاردین انگلیس در گزارشی کم سابقه با پرده برداری از برخی اختلافات جدی بین پادشاه عربستان و ولیعهد، از افزایش نگرانی ها و گمانه زنی ها در این خصوص خبر داده است.

بر اساس ابن گزارش در حین سفر اخیر پادشاه عربستان به مصر، بن سلمان اقدام به انتصاب یک زن به سمت سفارت این کشور در آمریکا کرده و از سوی دیگر برادر کوچکتر خود خالد را به سمت وزارت دفاع منصوب کرده است که در هر دو مورد پادشاه بی اطلاع بوده و به شدت عصبانی شده است، مخصوصا که انتصاب برادر کوچکتر به سمت وزیر دفاع به نوعی انحصار بیشتر قدرت در دست بن سلمان است و پادشاه را نسبت به عواقب این اقدامات حتی برای حفظ کیان پادشاهی خود نگران کرده است که شاید این اقدامات در جهت حذف پادشاه و جانشینی زودهنگام بن سلمان باشد.

گاردین می افزاید اختلافات دیگری در موضوع حنگ یمن و چگونگی انعکاس اخبار جهان عرب در رسانه های عربستان پیشتر بین پادشاه و ولیعهد وحود داشته که در ماجرای قتل خاشقچی شدت پیدا کرده بود و حالا با شکل گیری مسائل جدید به مرحله حادتری رسیده است.

ناظران تاثیرات این اختلاف را تا حدی عمیق ارزیابی کرده و از نشانه های آن عدم حضور بن سلمان در لیست مهمانان مراسم استقبال از پادشاه جین بازگشت از مصر می دانند که به نوعی توبیخ بن سلمان محسوب می شود.

در این حال برخی محافل سعودی این تحولات را عادی ارزیابی کرده و اعلام کرده اند، بن سلمان در غیاب پدرش همان اقداماتی را انجام داده که در پروتکل پادشاهی برای اختیارات ولیعهد پیشبینی شده است اما توضیح نداده اند چرا بدون اطلاع پادشاه انتصاباتی تا این حد مهم صورت گرفته و چرا بن سلمان در مراسم استقبال حضور نداشته است
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری