کد خبر: ۲۱۹۳۱۷
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
کریمی قدوسی، نماینده اصولگرای مشهد در مجلس در توئیت‎های نوشت که "آن‌قدر دور و بر روحانی را جاسوس فراگرفته که اگر او از سفر بشار اسد به تهران خبر داشت، ممکن‌ بود هواپیمای اسد توسط اسراییل و آمریکا در سفر به ایران نابود شود."
کریمی قدوسی، نماینده اصولگرای مشهد در مجلس شورای اسلامی در توئیت‎های نوشت که "آن‌قدر دور و بر روحانی را جاسوس فراگرفته که اگر او از سفر بشار اسد به تهران خبر داشت، ممکن‌ بود هواپیمای اسد توسط اسراییل و آمریکا در سفر به ایران نابود شود."

به گزارش اعتدال؛ بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه اخیرا در سفری ناگهانی به تهران با رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو کرد. همزمان با این سفر بود که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار متنی کوتاه دز صفحه اینستاگرام خود، استعفا کرد. استعفای ظریف اگر چه با مخالفت رئیس‌جمهور مواجه شد اما حاشیه‎هایی نیز به همراه داشت.

حالا، نماینده مشهد اتهام‎هایی بی‎سابقه‎ای را به رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه نسبت داده است. نکته عجیب اینکه ادعاهای این نماینده علیه رئیس‌جمهور تازگی ندارد و بارها اتهامات عجیبی به مقامات دولتی نسبت داده که هیچ‌کدام نیز تاکنون به اثبات نرسیده است.

اتهام بی سابقه یک نماینده به رییس جمهور، جاسوسی!؟
«جواد کریمی‌قدوسی»، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی اخیرا در یک فایل ویدئویی مدعی شده بود حسن روحانی، رئیس‎جمهوری، از سرویس امنیتی و اطلاعاتی انگلستان دستور می‌گیرد! بعد از آن، سخنگوی سپاه ادعای این نماینده مجلس مبنی بر اقدام سازمان اطلاعات سپاه در نشان‌دادن شنود تلفنی یکی از مقامات کشور با مأمور MI6 به وی را تکذیب کرد و گفت: «این ادعا کذب محض بوده و از آنجا ‌که اظهاراتی از این نوع مسبوق‌به‌سابقه است، سازمان اطلاعات سپاه در مکاتبه‌ای با کمیسیون امنیت ملی مجلس، درخواست تذکر لازم به اعضای کمیسیون و دیگر نمایندگان مجلس در پرهیز از طرح این‌گونه ادعاها و اظهارات را داشته و تأکید کرده است هرگونه نقل‌قول از این سازمان، منوط به اطلاعات و گزارش‌های رسمی است که به دستگاه‌های ذی‌ربط منعکس می‌شود».

بعد از اطلاعیه سپاه، جواد کریمی‌قدوسی در توییتر خود نوشت: «هیچ نماینده‌ای مدعی ارتباط مستقیم  MI6 (سرویس امنیتی انگلستان) با رئیس‌جمهور آقای روحانی نبوده است. ما نیز با پاسخ‌ سپاه دراین‌باره هم‌نظر بوده و ارتباط مستقیم سرویس‌های جاسوسی با رئیس‌جمهوری را قویا تکذیب می‌کنیم. تحریف حق و جعل باطل همیشه در اولویت رسانه‌های زرد و نارنجی‌ بوده است».

درباره ادعاهای عجیب این نماینده مجلس همین بس که تقریبا 12 ادعا مربوط به او را می‌توان شمرد که از سوی دیگران تکذیب شده‌اند؛

1-تکذیب ادعا درباره دستگیری جاسوس در تیم مذاکره‌کننده از سوی وزارت امور خارجه

2- تکذیب ادعای کریمی‌قدوسی مبنی بر «اعلام برائت انصاری از فتنه» از سوی محمدرضا خباز

3- تکذیب ادعای کریمی‌قدوسی مبنی «سخنان هاشمی‌رفسنجانی علیه دولت» از سوی قدرت‌الله علیخانی

4-تکذیب تقلید صدای حسین فریدون و فریب معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور از سوی روابط‌عمومی معاونت زنان و خانواده

5- جعلی‌بودن طرح سه‌فوریتی توقف مذاکرات هسته‌ای از سوی نمایندگان مجلس

6-تکذیب ادعای رأی دیوان محاسبات در انفصال از خدمت وزیر اقتصاد و سخنگوی دولت از سوی دادستان دیوان محاسبات

7- تکذیب ادعای توافقات هفت‌گانه ایران و آمریکا از سوی وزارت خارجه در اسفند ۹۵ که در آن وزارت خارجه ادعای او را بی‌اساس، مضحک و نمونه دیگری از افتراهای کذب همیشگی شخص ایشان خواند

8- تکذیب‌ نامه‌نگاری جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، با وزیر امور خارجه آمریکا از سوی روابط‌عمومی وزارت خارجه در اسفند ۹۵ که جواد ظریف در پاسخ به این اظهارات گفت: «صددرصد دروغ است. نه نامه، نه پیام، نه تلفن، نه ایمیل، نه پیامک، نه پیغام و نه «پسغام»؛ فقط خیال‌بافی

9- تکذیب ادعای دروغ کریمی‌قدوسی درباره ادای احترام کاوه مدنی به ملکه انگلیس هنگام گرفتن دکترا و اینکه باید برای گرفتن دکترا در انگلیس به ملکه ادای احترام می‌کرد؛ درحالی‌که مدنی از آمریکا دکترا گرفته است

10- تکذیب ادعای دروغ کریمی‌قدوسی درباره شرکت نفت در دوره زنگنه که با حضور زنگنه در مجلس به ادعاهای او پاسخ داده شد

11- تکذیب نقل‌قولی از ظریف در توییتر و دوازدهمین مورد هم  همین ماجرای ارتباط با MI6 است که از سوی روابط‌عمومی سپاه پاسخ داده شد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نیز به‌تازگی از بررسی شکایت رئیس دولت اصلاحات از کریمی‌قدوسی خبر داده بود. قدوسی اتهاماتی را در صحن مجلس متوجه سیدمحمد خاتمی، مرحوم هاشمی‌رفسنجانی و میرحسین موسوی کرده بود. ادعاها و افتراهای او پیش از این به رؤسای فعلی دو قوه کشور نیز رسید؛ جایی ‌که در مهر سال جاری، رئیس‌جمهوری و رئیس مجلس را در سخنرانی خود در جمعی خائن خواند.

دبیر شورای ‌عالی اطلاع‌رسانی دولت نیز در واکنش به ادعاهای نماینده مشهد نوشته بود: «...نمی‌دانم آیا وقتش شده مدعی‌العموم به دلیل نسبت‌دادن اتهامی به این بزرگی به دومین مقام عالی کشور ورود کند یا فعلا شکایت از آذری‌جهرمی مهم‌تر است؟».

اینها فقط بخشی از ادعاها، اتهام‌ها و افتراهای نماینده ولایی مجلس است؛ ادعاها و افتراهایی که تاکنون تبعاتی هم برای او نداشته است. کریمی‌قدوسی گاهی بعد از تکذیب سخنانش، کارهایی عجیب‌وغریب می‌کند؛ مثلا از یک سو از فردی که به او اتهام زده عذرخواهی می‌کند، از سوی دیگر ژست حق‌به‌جانب می‌گیرد و به تکذیب‌کنندگان می‌تازد؛ برای مثال او یک بار به نقل از ظریف در توییتر نوشته بود: «ما حاضر نیستیم که همسران و فرزندانمان بیوه شوند»؛ اما بعدا از ظریف عذرخواهی کرد و در توییترش نوشت: «از بابت نسبت‌دادن اتهامات ناروا به دیگران باید به خدا پناه ببریم. ازجمله انتساب‌دادن این سخن به جناب ظریف و انتشار آن از سوی این حقیر». این در حالی است که او یک روز بعد از این عذرخواهی، توییت کرد: «متأسفانه کار اینها تکذیب‌کردن است، مگر بنده کارخانه تولید خبر کذب دارم؟ بنده ۴۰ سال است برای مردم حرف می‌زنم و آنها حرف من را می‌شنوند!».
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسن
|
Romania
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
0
0
این که ماموریتش در دی ماه 96 شکست خورده وحالا ناراحت است . ولی این ..ها با تصویب مجلس رفتنی هستند .
مجيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
0
0
برخى از واقعىات را که همه واقف بودن را گفته در يک تريبون دولتي
ناشناس
|
-
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
0
0
نوبخت کسی که بهترین وزا را را از دولت جدا می کند و فقط حامی نجومی بگیران و افراد ثروتمند جامعه است و هر ماه با پرداخت مبلغ ناچیر یارانه لباس سیا می پوشد و عزا می گیرد چرا آقای روحانی نوبخت را عوض نمی کند نوبخت کسی است که این مصیبت های امروزی مسبب آن آقای نوبخت است آقای روحانی فکری برای ایشان بکنید
ناشناس
|
-
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
0
1
فكر نكنم اين حرفها يك اتهام باشد وضع مملكت رو ببينيد به چه روزي افتاده تورم 500درصدي تحفه اين دولت است
ناشناس
|
-
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
0
0
تو که نظر من پخش نمیکنی ولی واقعا کریمی مرد درست و سالمی هست و قطعا با این اطفاقات اخر دروغ نگفته است سایت ظاهرا معتدل
ناشناس
|
-
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
0
0
واقعا از سفر بشار اسد به تهران رییس جمهور ووزیر خارجه خبر نداشت؟؟؟نهادهای امنیتی که این سفر را برنامه ریزی کردند از کجا دستور می گیرند؟
ناشناس
|
-
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
0
0
مطالبی را که ایشان گفتند همش دروغ نیست چرا که از صدا و سیما من شنیدم که کارشناس گفت قراربود آقای روحانی محصولات تراریخته وارد کشور کند .چرا معطل اروپا هستند خود کوچک بینی تا چقدر درمقابل اروپا بیشتر مطالب فوق درست است
ناشناس
|
-
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
0
0
اگه این تکذیبیه ها که می گویید راست است چرا تا حالا شکایت از او نشده .
حسن عباسی حرفی زد و از او شکایت کردند و نتوانستند ثابت کنند ولی با این وجود حکم حبس به او دادند .او هم گفته بود که جاسوس هستند . به خاطر نشر کذب تبرعه شد و لی بخاطر توهین به دولت محکوم شد
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری