کد خبر: ۲۱۹۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳
با توافق نامه شهرداری وقت لواسان، 1 میلیون متر مربع زمین کشاورزی مشرف به سد لتیان به برادران نجفی واگذار می شود. آن ها با تبدیل کاربری کشاورزی به مسکونی، مشغول ساخت و ساز شدند و ویلاهای لوکسی را بنا کردند که مشابه آن را در باستی هیلز، شاهد هستیم.
در هفته گذشته پایگاه خبری و تحلیلی اعتدال در گزارشی به رانت خواری گسترده در واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر پرداخت و جزییات این واگذاری غیراصولی را ارائه کرد. هلدینگی که با شرایطی خاص و باورنکردنی در اختیار یک خانواده قرار گرفته است. خانواده ای که پرونده ای دیگر و البته تعجب برانگیز نیز دارد، پروژه کلاک لواسان.

به گزارش اعتدال، لواسان را باید پایتخت جدید لاکچری گرد های تهرانی دانست. جایی که خرید و فروش زمین و مستغلات در انجا با نرخ های سرسام آوری در چند سال اخیر انجام شده و پرونده ساخت و ساز های غیر قانونی آن٬ حتی به پارلمان ملت و شورای شهر تهران رسیده است. شهرک باستی٬ یکی از محلات پرجمعیت لواسان بوده و از مقصد های اقامتی و گردشگری لوکس استان تهران محسوب می شود. این مکان٬ نزدیک محله شورکاب٬ توک مزرعه و احمد آباد است.

لاکچری ترین شهرک لواسان٬ مدتی است که در کانون توجه رسانه های داخلی و بین المللی قرار گرفته است. ساخت و ساز های لوکس با معماری و طراحی باور نکردنی که بعضی آن را همردیف خانه های سلبریتی های هالیوود در منطقه مرفه نشین بورلی هیلز کالیفرنیا می دانند٬ سبب شده تا این منطقه لواسان٬ شهرت جهانی پیدا کند. مسائلی که پیرامون شهرک ویلایی ثروتمند نشین باست هیلز٬ در شبکه های اجتماعی منتشر شده است٬ نشان می دهد که تغییر کاربری زمین در این منطقه به قصد ساخت ویلا های سوپر لوکس دوبلکس٬ کار سختی نیست.

شهرک باستی هیلز مثل شهرک کلاک٬ خارج از محدوده شهری لواسان ساخته شده است و آن را باید مصداقی از ساخت و ساز غیر قانونی در استان تهران در دهه نود خورشیدی دانست. در شهرک کلاک هم ۱ میلیون متر مربع زمین٬ تغییر کاربری پیدا می کند و یک شبه٬ قیمتش ده ها برابر می شود.

از باستی هیلز تا کلاک

کلاک ٬ از آبادی های کوچک لواسان است که صد هکتار وسعت داشته و خارج محدوده قانونی شهر لواسان واقع شده است. این منطقه که این روزها، از مناطق جنجالی شهرستان های استان تهران محسوب می شود و بر اساس مستنداتی که در ادامه، اشاره می شود، ساخت و ساز های لوکس و اعیانی در آن رواج دارد، در دو کیلومتری شرق باغات حکمت واقع شده و در محله گلندوک و مجاور محله هایی چون ناران، سید پیاز و نجارکلا می باشد.

همان طور که می دانید، این منطقه خوش آب و هوای لواسان، نزدیک سد لتیان است و در دامنه کوه زینکوه قرار دارد. پهنه ای جلگه ای که در روزگار نه چندان دور، زمین کشاورزی گیلاس و جو اهالی بود.

شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیه

توافق نامه شهرداری وقت لواسان

با توافق نامه شهرداری وقت لواسان، 1 میلیون متر مربع زمین کشاورزی مشرف به سد لتیان به برادران نجفی واگذار  می شود. آن ها با تبدیل کاربری کشاورزی به مسکونی، مشغول ساخت و ساز شدند و ویلاهای لوکسی را بنا کردند که مشابه آن را در باستی هیلز، شهرک منتسب به غلام حسین مطهری اصل و علی انصاری (مالک بانک آینده و ایران مال و بازار مبل و موبایل ایران) شاهد هستیم.

برادران نجفی که این ساخت و ساز عظیم و لاکچری را رقم زدند، خواهر زاده های محمود نجفی هستند که مالک شرکت فرساشیمی محسوب می شوند. جالب است که بدانید، محمود نجفی اصل، خواهر زاده غلام حسین مطهری اصل (مالک ابتدایی باستی هیلز) بوده که این فرد، سهامدار عمده پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی امیرکبیر و شرکت نوید زرشیمی است. شرکت نوید زرشیمی به افتخار پسرش (نوید)، به این اسم نام گذاری شده است.


داستان ساخت و ساز غیر قانونی در لواسان


داستان ساخت و ساز غیر قانونی در لواسان به گونه ای است که ۹ آبان ماه سال ۹۷، شهرداری لواسان (عزت الله چراغی شوی) به شریعتی (رییس دادگاه عمومی بخش لواسانات) نامه می زند و خواستار همکاری ضابطین نیروی انتظامی به منظور همکاری با عوامل شهرداری این منطقه به خصوص برای برخورد با پلاک۳/ ۲ خیابان معلم، متعلق به فردی به نام میر محمد می شود.

شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیه

داستان توافق نامه شهرداری لواسان

نوزدهم اسفند ماه سال هشتاد و دو٬ توافق نامه به ای به شماره ۳۰۱۵۵/ ۱۳ روی سربرگ شهرداری لواسان بین مالکان ششدانگ پلاک ثبتی ۱/ ۲۲ ثبت می شود. در این توافق نامه آمده است:

پیرو درخواست های موزخ ۲۵/ ۱۱/ ۱۳۸۲ و مورخ ۱۸/ ۱۲/ ۱۳۸۲، مالکین قطعات مفروزی از پلاک ثبتی شماره یک فرعی از ۲۲ اصلی واقع در محله کلاک شهر لواسان، وارده تحت شماره های ۲۷۵۱۱ موزخ ۲۶/ ۱۱/ ۱۳۸۲ و ۲۹۹۵۸ مورخ ۱۸/ ۱۲/ ۱۳۸۲ در دبیرخانه شهرداری لواسان، با عطف نظر به مباحث مطروحه در جلسه مورخ ۱/ ۱۱/ ۱۳۸۲ کمیسیون  ماده پنج طرح تفصیلی شهر لواسان، در خصوص نقشه محدوده پیشنهادی که اصلاح محدوده قانونی در موقعیت جغرافیایی وقوع پلاک ۱/ ۲۲ موکدا منوط به انجام توافقات مالکین با شهرداری و واگذاری حداقل ۵۰ درصد از پلاک مزبور  به شهرداری به عنوان ورود به محدوده قانونی و دریافت امتیاز تفکیک و صدور پروانه ساختمانی گردیده بود.

با ملاحظه نامه شماره ۱۶۲۰ مورخ ۱۶ /۱۲/ ۱۳۸۲ شورای شهر، این  توافق نامه فی ما بین شهرداری و مالکین شش دانگ پلاک ثبتی به شماره ۱/ ۲۲ در کلاک ، منعقد می شود که پس از صدور مجوز شورای محترم شهر و اخذ نظریه و مصوبه کمیسیون ماده پنجم معتبر و مبادله خواهد شد.

شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیه


مشخصات پلاک مورد توافق در کلاک

    مساحت شش دانگ پلاک ۱/ ۲۲ عبارت است از: یک میلیون و چهارصد و هشتاد و دو هزار و ششصد و هفتاد متر مربع.
    میزان مساحت مورد توافق از پلاک ۱/ ۲۲ عبارت است از: یک میلیون و سی و نه هزار و چهارصد و چهل هزار متر مربع که به صورت شش سهم مفروزی بوده  که وصف نقشه مفروزی مضبوط در پرونده مستغنی از توصیف است.
    دارای رای کمیسیون ماده ۱۲ به شماره ۱۰۹۷۵ ک ۶۸ مبنی بر دایر بودن (مسکونی، باغی و زراعی)
    میزان مساحت چهارصد و چهل و سه هزار و دویست و سی متر مربع از ششدانگ پلاک ثبتی ۱/ ۲۲ موضوع بند یک در تصرف واحد تکاور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان آب است که با عنایت به ترافع مالکین با سازمان های مذکور، از شما و عداد این توافق نامه خارج اعلام می گردد. بدیهی است امتیازات اعطایی در این توافق  نامه، به هیچ عنوان شامل مساحت مذکور نخواهد بود.

درخواست مالکین از شهرداری لواسان


    داخل در محدوده قانونی نمودن تمامی مساحت مورد توافق از پلاک ۱/ ۲۲
    لحاظ کاربری باغ-مسکونی در طرح تفصیلی بر روی سهمی مالکین پلاک مورد توافق
    صدور مجوز تفکیک سهمی مالکین به قطعات حداقل دو هزار متر مربعی و صدور  مجوز ساختمانی مسکونی بر روی کلیه قطعات تفکیکی با سطح اشغال و تراکم ۱۰ درصدی در سه طبقه (زیر زمین یا پیلوت +همکف و طبقه  اول) جمعا ۶۰۰ متر مربع در قبال پرداخت عوارض قانونی تفکیک و صدور پروانه و پرداخت ۵۰ درصد هزینه دستور العمل صدور پروانه.
    چنانچه مالکین ، خواهان صدور پروانه ساختمانی با سطح اشغال و تراکم بیش از ۱۰ درصد و حداکثر تا ۱۵ درصد باشند (با احتساب مساحت زیر زمین، همکف و اول حداکثر ۹۰۰ متر مربع) و علاوه بر عوارض و هزینه های معمولی،  متر مربعی ششصد هزار ریال پرداخت نمایند، شهرداری موظف به صدور افزایش بنا حداکثر تا سقف ۳۰۰ متر مربع در هر قطعه خواهد بود.

شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیهدرخواست شهرداری از مالکان

در عکس زیر، امضا احمد رئیسی، شهردار لواسان را مشاهده می کنید که در کنار آن، امضای صاحبان زمین و کسانی که وکالت داشتند، مشاهده می شود.

    واگذاری و انتقال رسمی میزان ۵۰ درصد از کل مساحت مورد توافق از پلاک ثبتی ۱/ ۲۲  در کلاک پس از کسر میزان مساحت معابر ناشی از تفکیک به شهرداری بدون دریافت هر گونه وجهی.
    تحت نظارت شهرداری، کلیه اقدامات و هزینه های تهیه طرح و آماده سازی معابر انجام شود.
    مالکین موظف هستند که یک هکتار از عرصه مورد توافق را به منظور ایجاد فضا های عمومی از قبیل فرهنگی، ورزشی، مذهبی در طرح پیشنهادی، در نظر و لحاظ نمایند و چنانچه مالکیت این فضا ها در اختیار مالکان قرار بگیرد، جزء ۵۰ درصد سهم شهرداری محسوب خواهد در غیر این صورت جزء سهام مالکین قرار خواهد گرفت.

شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیهشروط مورد توافق


در خصوص پیشنهاد مالکین نسبت به تهاتر قسمتی از سهمی پنجاه درصد شهرداری از پلاک های ثبتی ۴ فرعی از ۱۳ اصلی اصطلک (حدودا ۳۰ هزار متر مربع) موضوع ثبت ۲۱۱۲۸ دفتر ۴۶ صفحه ۴۳ و پلاک ثبتی ۲۸۴ فرعی از ۲ اصلی سبو کوچک موضوع سند شماره ۱۲۲۸۹۷ به شماره ثبت ۲۶۷۹ در دفتر ۹۴ صفحه ۲۹۳ و پلاک ثبتی ۶۳ فرعی به مساحت تقریبی بیست هزار متر مربع، موضوع شماره ۷۱۱۰ مورخ ۱۲/ ۰۷/ ۸۲ دفتر ۳۱ و پلاک ثبتی شماره ۲ فشم ، مقرر و توافق گردید پس از ارجاع امر به کارشناس مرضی الطرفین که مهندس ایثاری است و اخذ نظر کارشناسی در  خصوص قیمت گذاری  اقدام شود.

این قرارد داد به منزله و دارای وصف عقود لازم غیر قابل فسخ  یکطرفه  می  باشد و طرفین ملزم به ایفا کلیه تعهدات خواهند بود و تعهدات این توافق نامه در صورت تصویب شورای محترم شهر و تایید و تصویب کمیسیون ماده ۵ لازم الاجرا خواهد بود. در این توافق  گفته شده بود که مالکین، حق انجام کاری بدون تایید و نظارت و هماهنگی با شهرداری را نخواهند داشت.

توافق نامه ۲۰ اسفند سال ۱۳۸۲ شورای اسلامی شهر لواسان

پس از این توافق نامه، شورای اسلامی شهر لواسان به شهرداری لواسان، نامه ای ارسال می کند.


شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیهمتن نامه شورای اسلامی شهر لواسان به شهرداری لواسان به این شرح است:

احتراما

بازگشت به نامه شماره ۳۰۱۵۵/ ۱۳ مورخ ۱۹/ ۱۲/ ۱۳۸۲ منضم به یک نسخه توافقنامه در ۲ برگ فی ما بین شهرداری و مالکین قطعات مفروزی از پلاک ثبتی شماره یک فرعی از ۲۲ اصلی واقع در کلاک با مشخصات مندرج در توافقنامه  مبنی بر درخواست مالکین از شهرداری نسبت به

    داخل در محدوده قانونی نمودن مساحت مورد توافق از  پلاک  ۱/ ۲۲ به متراژ  ۴۳۰/ ۰۳۹/ ۱ متر مربع در طراح تجدید نظر محدوده قانونی
    لحاظ کاربری باغ-مسکونی در طرح تفصیلی در  دست تهیه بر روی سهمی مالکین  از پلاک مورد توافق
    صدور مجوز تفکیک سهمی مالکین به قطعات حداقل دو هزار متر  مربعی و صدور مجوز  ساختمانی مسکونی بر  روی کلیه  قطعات تفکیکی با سطح  اشغال و تراکم ۱۰ درصدی در ۳ طبقه ( زیرزمین+همکف و اول) جمعا ۶۰ متر مربع

در قبال پرداخت عوارض قانونی تفکیک و صدور پروانه ساختمانی و نیز پرداخت حداکثر پنجاه طبق دستورالعل صدور پروانه و محفوظ بودن حق مالکین در افزایش بنا حداکثر تا ۱۵ درصد سطع اشغال و تراکم در قبال پرداخت هر متر  مربع افزایش بنا ششصد هزار ریال علاوه بر عوارض و هزینه های معمول و تعهد مالکین نسبت به واگذاری و انتقال رسمی میزان ۵۰ درصد از کل عرصه مورد توافق (۱ میلیون و سی و نه هزار متر مربع) از پلاک ۱/ ۲۲ پس از کسر میزان اصلاحی ناشی از معابر به شهرداری بدون دریافت هر گونه وجه و صرفا به عنوان معوض امتیازات اعطایی و سایر تعهدات آنان و شروط مورد توافق به شرح متن توافق نامه در ۳ بند، مستند به صورتجلسه روز چهارشنبه مورخ ۲۰/ ۱۲/ ۱۳۸۲ این شورا با تمامی مفاد توافقنامه مشروط بر طی تمام  مراحل قانونی لازم و اخذ نظریه و مصوبه کمیسیون ماده ۵ موافقت دارد.

شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیه
همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، توافق نامه شورای اسلامی شهر لواسان، یک روز پس از  توافق مالکان زمین یک میلیون و سی و نه هزار متر مربعی در پلاک ثبتی ۱/ ۲۲ با شهرداری لواسان، به تایید سید جواد میربابایی، رئیس شورای اسلامی شهر لواسان می رسد این موافقت نامه شورای اسلامی شهر لواسان درباره تایید توافقنامه شهرداری لواسان با مالکان زمینی پلاک ثبتی ۱/ ۲۲، به دفتر دکتر معصومی، مدیرکل شهرسازی و معماری سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران تحت نامه شماره ۷۹۱۴۶/۹۵۰ مورخ ۱۷/ ۱۲/ ۱۳۸۲ ارسال می شود.


تایید بند ج کمیسیون ماده ۵

شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیه

موافقت نامه شورای شهر لواسان منبی بر توافقنامه شهرداری این شهرستان استان تهران با مالکان پلاک ثبتی ۱/ ۲۲ در هشتم شهریور ماه سال ۱۳۸۵ در جلسه ساعت ۸:۳۰ دقیقه کمیسیون طرح تفصیلی ماده پنج شهر لواسان، به  تایید می رسد. در تاییدیه  صورتجلسه کمیسیون ماده ۵ آماده است که سیاست های پیشنهادی طرح جامع گردشگری در منطقه لواسان از سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری اخذ شود و حتی الامکان، در طرح  تفصیلی اعمال شود.


شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیه

هم  چنین توافقات قبلی شهرداری در منطقه اطصلک در طرح  تفصیلی منعکس شود. در  منطقه کلاک لواسان ، بر اساس توافق شهرداری با مالکین، از مجموعه ۴۴/۰۳۹/۱ متر  مربع، ۵۰ درصد سهم مالکین،  به کاربری باغ و ویلا تبدیل و از سهم  شهرداری ، ۴۰ درصد پارک و فضای سبز عمومی و ۱۰ درصد نیز به کاربری ویلا اختصاص یابد. توضیح  این که در پاک و فضای سبز،  تاسیسات گردشگری  مربوطه براساس ضوابط طرح  پیش بینی گردد. ضمنا تفکیک در طرح تفصیلی،  ۲ هزار متر مربع تعیین می  گردد.

در بهمن ماه سال ۹۳، محمد رضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی نژاد، با رای شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور به ۵ سال و ۹۱ روز حبس و پرداخت ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال رد مال و ۱۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم می شود. وی بالاترین مقام اجرایی پس از انقلاب است که با محکومیت دیوان عالی کشور مواجه شد. بخشی از پرونده این فرد، مربوط به استانداری تهران و جنجال های معاون فنی و عمرانی (یوسفعلی درون پرور) و داستان الحاق حقوق ۱۰۰ هکتار اراضی خارج از محدوده و تغییر کاربری کشاورزی به مسکونی است.


کمیسیون ماده ۵ چیست؟


کمیسیون ماده پنج طبق قانون شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، به منظور بررسی و تصویب طرح های تفصیلی و شهری و تغییرات آن ها فعالیت دارد. رییس این کمیسیون، استاندار هر استان است. دبیر کمیسیون ماده پنج نیز، مدیرکل راه و شهرسازی استان بوده و شهردار شهر، رییس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل میراث فرهنگی به عنوان اعضای دارای حق رای و رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به عنوان عضوی که حق  رای ندارد در جلسه  شرکت دارند.

رد توافق در شورای عالی شهرسازی و معماری

پس از تشکیل جلسه بند ج کمیسیون ماده ۵ و تایید تفکیک اراضی بر اساس توافق نامه مالکان پلاک ثبتی ۱/ ۲۲ و با شهرداری لواسان و موافقت نامه شورای اسلامی شهر لواسان، سوم دی ماه سال هشتاد و شش، یعنی حدود ۱۶ ماه پس از تایید کمیسیون ماده ۵ شهرداری، جلسه ای در شورای شهرسازی و معماری تشکیل می شود و الحاق اراضی کلاک به شهر لواسان، رد می شود و موافق توافق اعضای شورا قرار نمی گیرد.

اعتراض مالکان به رای شورای عالی شهرسازی

در همان سال،  پس از ابلاغ رای شورای شهرسازی به عدم موافقت با الحاق اراضی کلاک به منطقه شهری، مالکان به منظور دنبال کردن توافق خود با شهرداری، در شعبه ۲ دادگاه عمومی لواسان، پیگیر شد و رای دادگاه به نفع آن ها صادر می شود.

اما بیست و چهارم دی ماه سال نود و سه، شورای عالی شهرسازی  و معماری با استماع گزارش اداره کل راه و شهرسازی استان تهران پیرامون ساخت و سازهای اراضی  کلاک در لواسان، خواستار گزارش تفصیلی چرایی و چگونی بروز این تخلف توسط دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و ارسال به شورا شد. ضمنا به شهرداری لواسان دستور داده شد تا از صدور مجوز ساخت و ساز در این محدوده منع شود.

شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیه
(تصویر نامه معاونت معماری و شهرسازی و دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی به استاندار وقت تهران درباره گزارش اراضی کلاک لواسانات و صدور نامه ای در ۷ محور)

داستان اراضی کلاک لواسان

هفدهم خرداد ماه ۹۱ در جریان ششمین جلسه دادگاه  اختلاس در  بیمه، نماینده دادستانی اعلام کرده بود که ورود و الحاق موضوع توافقنامه به محدوده شهر لواسان به خاطر لحاظ مغایرت های اساسی با طرح  جامع آن شهر، قانونا مستلزم طرح در شورای شهرسازی و معماری بوده و با طرح این موضوع در شورا، در تاریخ سوم دی ماه سال هشتاد و شش، الحاق این اراضی از سوی کمیسیون ماده ۵ و از جمله  اراضی کلاک مورد موافقت قرار نگرفته  بود.


شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیه


نماینده دادستان در  این جلسه اعلام کرده بود که متهم «ی.د»، حقوق دولت ناشی از اهمال به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال را تضییع کرده و بخشی از اراضی کلاک لواسانات را به قطعات دو هزار متر مربعی بر خلاف مصوبات  شورای عالی امنیت ملی تقسیم کرده است.  او گفته بود که شهرداری  لواسان با توافق مالکان، توافق کردند که در قبال دریافت ۵۰ درصد مساحت اراضی  مذکور نسبت به الحاق به محدوده قانونی  و تفکیک به  قطعات دو هزار متر مربعی و اعطای مجوز ساخت ۶۰۰ و ۹۰۰ متری از طریق شورای اسلامی شهر اقدام  کند.

نماینده دادستان در آن جلسه گفته بود که شورای شهر لواسان و کمیسیون ماده ۵ قانون تشکیل شورای شهرسازی  و معماری، مفاد توافق نامه را تصویب کرده اما چون ورود و الحاق اراضی موضوع توافق نامه به محدوده شهر لواسان  به خاطر لحاظ مغایرت های اساسی با طرح  جامع آن شهر، قانونا مستلزم طرح در شورای شهرسازی و معماری بوده، با طرح  این موضوع در شورای در ۳/ ۱۰/ ۱۳۸۶ ، الحاق این اراضی  از  سوی کمیسیون ماده ۵ و از  جمله اراضی  کلاک مورد موافق قرار   نگرفته بود.

لذا مالکان، به منظور پیگیری توافق نامه خود با شهرداری لواسان (منضم به موافقت نامه شورای اسلامی شهر لواسان)، در سال هشتاد و هشت علیه شهرداری اقامه دعوا کرده و شعبه ۲ دادگاه لواسان، به موضوع رسیدگی می  کند و شهرداری را ملزم  به رعایت مفاد توافقنامه می کند. رای دادگاه نیز به دلیل عدم اعتراض طرفین، قطعی می شود.

شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیه

۲۳ اسفند ماه ۹۳ خبرگزاری فارس از ساخت و ساز غیر قانونی در منطقه ای که سیصد و پنجاه متر با دریاچه سد لتیان فاصله دارد، خبر داد. در ان زمان گفته شد که در نزدیکی سد لتیان، ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه کلاک به صورت غیر قانونی  تفکیک و ویلا سازی شده است. داستان کلاک ، تا حدی داستان برادران نجفی است.

داستان برادران نجفی

محمود نجفی اصل، خواهر زاده غلامحسین مطهری اصل است. غلامحسین مطهری اصل سهامدار ۴۰ درصدی پتروشیمی امیر کبیر و سهامدار ۳۳ درصدی زاگرس و مالک نوید زر شیمی و صادرفر و بهار غرب و سهامدار شیمی پوشینه و چندین شرکت پتروشیمی است. که ارزش سهام ایشان در این شرکت ها بالغ بر ۱٫۵ میلیارد دلار برآورد می شود.  محمود نجفی مالک شرکت فرساشیمی بوده و در سایت این شرکت به عنوان مدیرعامل  معرفی شده است.

برادران نجفی خواهر زاده های محمود نجفی هستند. این سه برادر، محسن، مهدی و حسن هم مالک پروشیمی باختر و سهامدار شیمی پوشینه وصنایع نخ پوشینه (مهدی نجفی) و صنایع پلاستیک پوشینه (محسن نجفی ) شرکت کاوش صنعت سپید و ده ها شرکت ریز و درشت دیگر هستند که در گزارش مربوط به واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به طور کامل معرفی شدند.


حیف و مال بیت المال در فرآیند واگذاری پتروشیمی باختر

هفته گذشته گزارش کاملی از حیف و مال بیت المال در فرآیند واگذاری پتروشیمی باختر در پایگاه خبری اعتدال منتشر شد که می توانید جزیات آن را در لینک مطالعه نمایید.

شهرک ویلایی لوکس، پرونده دیگری از خانواده پرحاشیه
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری