کد خبر: ۲۱۹۱۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای خود علیه ایران گفت اسرائیل به حملات خود بر ضد مواضع ایران در سوریه ادامه خواهد داد.
اعتدال -  امیرحسین میرزایی؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که برای دیداری کوتاه به روسیه سفر کرده است، عصر چهارشنبه ۸ اسفند / ۲۷ فوریه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ملاقات کرد.

بنیامین نتانیاهو، با تکرار ادعاهای خود علیه ایران گفت اسرائیل به حملات خود بر ضد مواضع ایران در سوریه ادامه خواهد داد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مسکو با اعلام این مطلب بار دیگر ایران را «بزرگترین تهدید» برای ثبات و امنیت منطقه خواند و تصریح کرد که اسرائیل برای مقابله با این تهدید از تمام توان خود استفاده خواهد کرد.

نتانیاهو پیشتر روز یکشنبه قبل از انجام این سفر در واکنش به اظهارات شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ایران مبنی بر اینکه «ما به بیش از ۹۰ درصد اهداف خود [در سوریه] رسیده‌ایم» گفته بود که کشورش مانع استقرار نظامی ایران در سوریه خواهد شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین ضمن تاکید بر اینکه در جریان ملاقات با ولادیمیر پوتین در باره ایران با وی گفتگو خواهد کرد، تصریح کرده بود: «به مقامات رژیم ایران که قصد نابودی اسرائیل را دارند پیام مشخصی دارم: اسرائیل تا هنگامی که ضرورت داشته باشد جلوی استقرار نظامی ایران در سوریه را خواهد گرفت.»

از سوی دیگر جروزالم پست نیز با انتشار گزارشی از دیدار بنیامین نتانیاهو و ولادیمیر پوتین به نقل از نخست وزیر رژیم صهیونیستی روابط دو کشور را به مثابه «سنگ بنایی» برای تضمین امنیت منطقه قلمداد کرد.

در این گزارش همچنین تصریح شده است که ولادیمیر پوتین ضمن تشکر از بنیامین نتانیاهو برای سفر به مسکو وعده داده که به زودی به اسرائیل سفر خواهد کرد.

جروزالم پست در گزارش خود آورده است که پوتین در جریان سفر به سرزمین های اشغالی در مراسم رونمایی از بنای یادبود قربانیان دفاع از شهر استالینگراد در جریان جنگ دوم جهانی شرکت خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو که در سفر به مسکو رئیس شورای امنیت و فرمانده اداره اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی را به همراه دارد مهمترین محور گفتگوهای خود با رئیس جمهوری روسیه را مناقشه سوریه و «تهدید» ایران عنوان کرده که به ادعای وی با حضور نظامی تهران در سوریه متوجه اسرائیل است.

نتانیاهو همچنین تأکید کرد: «روابط رژیم صهیونیستی و روسیه مانع از اصطکاک بین ارتش‌های ما شده و به امنیت در منطقه کمک کرده است.»

او با اشاره به جنگ جهانی دوم گفت اسرائیل هرگز نقش روسیه را در مبارزه با نازی‌ها فراموش نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش ولادیمیر پوتین نیز در جریان مقالات با نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفتگو در باره موضوعات مرتبط با امنیت منطقه را بسیار مهم توصیف کرده است.

این نخستین دیدار نتانیاهو با پوتین پس از متشنج شدن روابط دو کشور بر سر سقوط یک جنگنده روسی در خاک سوریه است.

روابط بین رژیم صهیونیستی و روسیه از ماه سپتامبر به دنبال سقوط یک فروند جنگنده روس از سوی دفاع هوایی سوریه رو به تیرگی گذاشت. روسیه به دنبال سقوط این جنگنده از عملیات هوایی رژیم صهیونیستی در سوریه انتقاد کرده بود و آن را عامل حادثه برای جنگنده روس دانسته بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری