کد خبر: ۲۱۸۷۴۳
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
گروه ویژه اقدام مالی این هفته ضمن استقبال از پیشرفت به عمل آمده در زمینه اقدامات ایران، در جلسه خود تصمیم به ادامه تعلیق اقدامات تقابلی علیه ایران گرفت. گروه ویژه اقدام مالی اعلام کرد که انتظار دارد که ایران اصلاحات مربوط به CFT و پالرمو را تکمیل و اجرا کند. مهلت ایران تا ماه ژوئن تمدید شده است.
اف‌ای‌تی‌اف تعلیق اقدامات تقابلی علیه ایران را تا ژوئن ۲۰۱۹ تمدید کرد.

به گزارش اعتدال، گروه ویژه اقدام مالی این هفته ضمن استقبال از پیشرفت به عمل آمده در زمینه اقدامات ایران، در جلسه خود تصمیم به ادامه تعلیق اقدامات تقابلی علیه ایران گرفت.

گروه ویژه اقدام مالی اعلام کرد که انتظار دارد که ایران اصلاحات مربوط به CFT و پالرمو را تکمیل و اجرا کند.

▫️گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم (FATF)، امروز جمعه، سوم اسفند اعلام کرد که به ایران تا ماه ژوئن برای برآورده کردن انتظاراتش مهلت می‌دهد.

بنا بر گزارش رویترز ، این گروه به ایران چهار ماه دیگر فرصت داده است تا قوانین لازم برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم را تصویب کند.

این به معنای تعلیق اقدامات تقابلی FATF علیه ایران است. این نهاد بین‌المللی پیشتر در سال ۲۰۱۶ این اقدامات تقابلی علیه تهران را به حالت تعلیق درآورده بود.

گروه ویژه اقدام مالی اعلام کرد که هنوز موارد ناتمامی درخصوص خواسته‌های این گروه از ایران وجود دارد و انتظار دارد که ایران هر چه سریع‌تر خط مشی خود را اصلاح کند.

این گروه در ادامه اعلام کرد که اگر ایران تا ژوئن 2019 قوانین مرتبط با استانداردهای FATF  را اجرایی نکند این گروه ارزیابی نظارتی خود از شعبات و نهادهای وابسته به موسسات مالی ایران را لازم‌الاجرا خواهد کرد.

کارگروه اقدام مالی در خصوص پاکستان با انتقاد از پیشرفت اندک این کشور در اجرای استانداردهای مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم، بر تمایل این نهاد به تداوم همکاری با پاکستان اشاره و از این کشور خواسته است در خصوص مقابله با خطرات از جانب گروه‌های افراطی اسلامی و القاعده، اقدامات عاجل صورت گیرد.

کارگروه ویژه اقدام مالی همچنین اعلام کرد تصمیم گرفته است نام کشور کامبوج را به دلیل نگرانی از پولشویی در سطوح بالای حکومتی این کشور در لیست خاکستری قرار دهد.

سخنگوی وزارت دارایی کامبوج از اظهارنظر در خصوص این تصمیم FATF خودداری و اعلام کرده است واکنش رسمی دولت به این تصمیم در ساعات آینده از طریق بانک مرکزی این کشور اعلام خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری