کد خبر: ۲۱۸۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
وزیر صنعت پیشتر نیز از کاهش قیمت خودرو خبر داده بود اما وضعیت بازار برعکس شد، رحمانی پیشتر گفته بود: مبلغ خودرو حتما پایین می آید و این درحالی بود که قیمت پراید 37 الی 38 میلیون بود.
اعتدال - محمد جواد بربریان-وزیر صنعت پیشتر نیز از کاهش قیمت خودرو خبر داده بود اما وضعیت بازار برعکس شد، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود: مبلغ خودرو حتما پایین می آید و این درحالی بود که قیمت پراید 37 الی 38 میلیون بود ولی در روزهای اخیر در جهش های ناگهانی به مرز 50 میلیون تومان رسیده است.

وزیر صنعت در حالی ادعا دارد که قیمت خودرو کاهش می یابد، که کارشناسان تصمیمات و سیاست های شخص وزیر را در حمایت صرف از خودروسازان و به ویژه سایپا را دلیل اصلی قیمت نجومی خودرو و پراید می دانند.

امروز، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: قیمت اکثر خودروها مورد تأیید نیست، هر روز تولید بیشتر می شود. همچنین با افزایش تیراژ قیمت بهتر می شود.

رحمانی با اشاره به نحوه توزیع کالا و اقلام در کشور گفت: در بنادر بیش از دو میلیون تن کالا وجود دارد که به تدریج در حوزه های مختلف تخلیه می شود. برای مثال توزیع گوشت را بگوییم، متأسفانه در شبه توزیع عده ای مراعات نکردند و این امر سبب شد تا اختلالاتی پیش بیاید.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی باید برخی از تصمیمات را اصلاح و واردات را برای همه آزاد اعلام کند. اگر واردات بیشتر و عرضه افزایش یابد،‌پیش بینی ما این است که حتما قیمت ها تعدیل و کاهش می باید و مردم به وفور دسترسی می یابند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا با عرضه کم مردم را به صف نکشانیم و اگر حمایت ها درست و برای جامعه هدف باشد. برای مثال گوشت را عرضه می کنیم، باید مطمئن شویم که درست به دست مصرف کننده برسد. شبکه توزیع باید تحت نظارت باشد. تصمیم اخیر دولت این است.

وی بیان کرد: تا دو هفته آینده تأثیر آن را در وفور و قیمت می توانیم ملاحظه کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری