کد خبر: ۲۱۸۶۲۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
محمدرضا عارف می‌گوید: دولتی که به‌صورت جزایر جدا از هم به‌نظر برسد دولت کارآمدی نخواهد بود، دولتی که وزیر آن برخلاف لایحه دولت در مجلس لابی می‌کند نمی‌تواند موفق باشد.
عارف که در گفتگو با روزنامه سازندگی به مباحث مختلفی از جمله رابطه دولت و اصلاح‌طلبان و مجلس و دولت پرداخته است، با بیان اینکه "مهمترین مسئله امروز کشور، ناکارآمدی مدیران و نظام اجرایی کشور است"، گفته است: "همیشه بر این باور هستم که بیشترین ضربه را ناکارآمدی دولت، عدم هماهنگی در دولت و قرار دادن نیرو‌ها در جا‌های نامناسب به برنامه‌های توسعه وارد می‌کند".

به گزارش اعتدال، وی در بخش دیگری از اظهاراتش، انتقادات تندی را علیه دولت مطرح کرده و عملاً دولت روحانی را "جزایر جدا" خطاب می‌کند و می‌گوید: "دولتی که به‌صورت جزایر جدا از هم به‌نظر برسد دولت کارآمدی نخواهد بود، دولتی که وزیر آن برخلاف لایحه دولت در مجلس لابی می‌کند نمی‌تواند موفق باشد، باید از دولت یک صدا بیرون بیاید".

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در بخش دیگری از این گفتگو با انتقاد از عدم ارتباط مسئولان دولتی با نمایندگان مجلس، مردم و در کنایه‌ای تلویحی به جهانگیری تصریح می‌کند: "گاهی مسئولان ما نگاه قیم‌مآبانه دارند و خود را تافته جدابافته از مردم می‌دانند و خودشان را در حصاری قرار می‌دهند که دسترسی به آن‌ها ممکن نیست. نمایندگان مجلس متأسفانه به‌راحتی به مدیران دسترسی ندارند و گاهی برخی از آن‌ها پیش من می‌آیند و از دولت اصلاحات تشکر می‌کنند که دسترسی به مسئولان و مدیران در آن زمان راحت‌تر بود. آن زمان استاندار، رئیس دانشگاه، نماینده و مدیر و مسئولی که از من به‌عنوان معاون اول رئیس جمهور تقاضای وقت کنند و من ظرف یکی دو هفته به او وقت ندهم، من این را وظیفه خودم می‌دانم".

عارف در پاسخ به انتقاداتی که این روز‌ها در سکوت او در مجلس در قبال مسائل جاری کشور بیان می‌شود، می‌گوید: "من فقط یک عضو فراکسیون امید هستم و نه همه فراکسیون به‌علاوه شعار ما در فراکسیون امید و آرامش است. گاهی استفاده از تریبون‌ها منجر به کاهش امید در جامعه می‌شود راهبرد ما این نیست که موضعی بگیریم که آرامش موجود در مجلس از بین برود. برای ما به نتیجه رسیدن کار خیلی مهم است و روی یک روش خاص پافشاری نمی‌کنیم".

وی ادامه می‌دهد: "همین شما که به من می‌گویید «چرا سکوت می‌کنی؟»، فکر نمی‌کنید اگر من در مجلس و استفاده از تریبون فعالتر بودم، برچسب تبلیغات و انتخابات و انحصارطلبی در جریان اصلاح‌طلبی به من می‌خورد؟ فکر نمی‌کنید در این صورت می‌گفتند «آقا! اجازه بده در جریان اصلاح‌طلب جز فراکسیون امید بقیه هم هستند!»؟ ".

وی در بخش دیگری از این گفتگو با اذعان به اینکه متأسفانه بنا به دلایلی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مسئولیت نظارتی خود را به‌خوبی انجام نداده، خاطرنشان می‌کند: "در این سه سال متأسفانه حقیقتاً در امر نظارت کم‌کاری شده؛ چه نظارت بر فراکسیون امید که باید جدی انجام می‌شد چه نظارت بر دولت، چرا که بالاخره دولت هم در سال ۹۲ و هم به‌طور مشخص در سال ۹۶ با حضور اصلاح‌طلبان پیروز شد و به همین دلیل ما باید امر نظارت و تعامل را جدی‌تر می‌گرفتیم".

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره نحوه بستن لیست امید مجلس دهم یادآور شد: "ما در انتخابات سال ۹۴ برای عده‌ای سرمایه‌گذاری کردیم و سنگشان را به سینه زدیم خود من و خیلی از چهره‌های ارزشمند جریان اصلاحات برایشان تبلیغ کردند و صحبت کردند تا رأی بیاورند. اما از روز اول بعد از پیروزی از ما جدا شدند".

وی ادامه می‌دهد: "این اشخاص بداخلاقی کردند و با اینکه از آن‌ها تعهد گرفته بودیم، اما به آن پایبند نماندند و همین تجربه مجلس باعث شد در انتخابات شورای شهر میثاق جدی‌تری با کاندیدا‌ها داشته باشیم. می‌خواهم بگویم که مردم باید حساب این‌ها را از فراکسیون امید جدا کنند. ما نباید مار در آستین پرورش می‌دادیم، اما به هر حال تجربه خوبی بود".
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Moldova, Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
0
0
خد کرده را تدبیر نیست
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری