کد خبر: ۲۱۸۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
با آزادی خودروهای توقیف شده درگمرک بسیاری از پرونده های سازمان تعزیرات بسته می شود
مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه برای ۵۰۰۰ پرونده تخلفات خودروسازان حکم صادر شده است گفت: رقم قابل توجهی هم پرونده در وزارت صمت تشکیل شده است که ممکن است به تعزیرات ارسال شود که آنها هم عمدتا در خصوص عدم انجام تعهدات در زمینه تحویل خودرو است.

محمد علی اسفنانی در گفت و گو با شفقنا در رابطه با پرونده های خودروسازان اظهار کرد: برای ۵ هزار پرونده در خصوص عدم انجام تعهدات خودروسازان حکم صادر کردیم و شرکت های واردکننده خودرو را مکلف کردیم که تعهدات خود را انجام دهند؛ البته بعضی از پرونده ها هم الزاما به رأی محکومیت منتهی نشد.

او از ارسال بخش جدیدی از پرونده خودروسازان به سازمان تعزیرات خبر داد و گفت: احتمالا رقم قابل توجهی هم پرونده در وزارت صمت تشکیل شده است که ممکن است به سازمان تعزیرات ارسال شود که آنها هم عمدتا در خصوص عدم انجام تعهدات در زمینه تحویل خودرو است. خودروسازان مدعی هستند در برخی از موارد که نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند به دلیل عدم تامین قطعات بوده است که این دفاعیات گاهی ممکن است درست باشد اما در گاهی موارد هم شعب تعزیرات حکومتی آن ادعاها را نپذیرفته و حکم داده است.

اسفنانی تصریح کرد: نکته مهم این است که جلسه ای با شرکت های واردکننده خودرو داشتیم که ۴۰ شرکت را دعوت کردیم و تصمیم گرفته شد که انجمن واردکنندگان خودرو به همراه نمایندگان، سازمان صمت، سازمان حمایت و همین طور تعزیزات جلسات مستمر به صورت هفتگی برگزار کنند و درصدد جلب رضایت خریداران هستند که گام های خوبی هم برداشته شده است. خصوصا  اگر ۱۳ هزار خودروی توقیف شده در گمرک که عمده شکایت خریداران در این خصوص است آزاد شود بخش عظیمی از پرونده های ما بسته می شود.

او در پایان خاطرنشان کرد: جلساتی هم با شرکت های خودروساز داخلی داشتیم و در آینده هم خواهیم داشت تا رضایت شاکیان حاصل شود. اگرچه خودروسازان را جریمه کردیم اما در عین حال باید شرایطشان را در نظر بگیریم چون ممکن است گاهی دفاعیات خودرو سازان موجه باشد که مورد توجه ما قرار دارد و چون در شرایط خاصی قرار داریم سعی می کنیم نه صنعت خودروسازی ما آسیب ببیند و نه خریداران و مصرف کننده ها.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: