کد خبر: ۲۱۸۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
مدیرعامل استقلال درباره آخرین وضعیت کسب مجوز بازی تاتوسی که با مشکل روبرو شده بود، توضیح داد: فرایند صدور مجوز برای پاتوسی در حال انجام است. جا دارد از تلاش زیاد فدراسیون فوتبال، مهدی تاج دبیرکل فدراسیون و سازمان لیگ تشکر کنم. چون این بازیکن با باشگاهش قرارداد داشت از باشگاه کیپ‌تاون سیتی و فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی استعلام گرفتند و منتظر دریافت نامه‌ها هستیم.
مدیرعامل استقلال درباره آخرین وضعیت کسب مجوز بازی تاتوسی که با مشکل روبرو شده بود، توضیح داد: فرایند صدور مجوز برای پاتوسی در حال انجام است. جا دارد از تلاش زیاد فدراسیون فوتبال، مهدی تاج دبیرکل فدراسیون و سازمان لیگ تشکر کنم. چون این بازیکن با باشگاهش قرارداد داشت از باشگاه کیپ‌تاون سیتی و فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی استعلام گرفتند و منتظر دریافت نامه‌ها هستیم.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال درباره شرایط این تیم در آغاز نیم فصل دوم اظهار کرد: یک نیم فصل پر فراز و نشیبی را گذراندیم. من ۴-۵ روز قبل از فصل به استقلال اضافه شدم. بازیکنان جدیدی که می‌خواستیم، دیر به ما اضافه شدند. هرچه از فصل می‌گذشت، با توجه به عملکرد کادرفنی خوبی که من به آن‌ها اعتقاد دارم، شرایط ما بهتر شد و هواداران و کارشناسان دیدند که روز به روز بهتر شدیم. ما فاصله‌مان با صدر جدول بسیار کم است. با این اوصاف نیم فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم.

او افزود: از تعطیلات نیم فصل به شکل مطلوبی استفاده کردیم و اردوی خوبی در آنتالیا داشتیم. به نظر می‌رسد، ان‌شاءالله با تلاش و کمک تک تک بازیکنان که از آن‌ها تشکر می‌کنم، بتوانیم نیم فصل خوبی را شروع کنیم و استارت‌مان در جهت قهرمانی در لیگ و صعود از گروهمان در لیگ قهرمانان آسیا و کسب مقام‌های بالاتر باشد.

مدیرعامل استقلال در ادامه گفت: تمام بازیکنان‌مان که از لحاظ فنی و اخلاقی خوب هستند و همه تیم‌های لیگ‌برتری آرزوی داشتن چنین بازیکنانی دارند، اما ما برای تقویت تیم با هماهنگی کامل با سرمربی، خودمان را تقویت کردیم.

او ادامه داد: جذب بازیکن با دقت و وسواس بسیار زیادی جلو رفت و اگر تأخیری بود و بازیکنان دیر اضافه شدند به این خاطر بود که نیم‌فصل بود. در نیم‌فصل گرفتن بازیکن سخت است. دوماً این که ما اولویتمان این بود که با هماهنگی با آقای شفر و استعدادیاب‌هایی که در اختیار داشتیم، بازیکنان را از لیست ۵۰ نفره به تعداد محدود برسانیم.

فتحی بیان کرد: نکته مهم برای ما این بود که بازیکنان بازی کرده باشند و بازیکن آزاد نباشند. بازیکنانی بودند که کیفیت خوبی داشتند اما ۶-۷ ماه بود که بازی نکرده بودند و ما هم نمی‌خواستیم روی آن‌ها ریسک کنیم. همین "ایسما" در دو، سه هفته پیش در لیگ ازبکستان بازی کرده بود و گل‌زنی کرده بود. پاتوسی، هفته گذشته در باشگاه کیپ‌تاون سیتی بازی کرد و هم گل زد و هم پاس گل داد. در مورد منشأ هم همین موضوع وجود داشت. نوافکن هم بازیکن خودمان بود و در تیم‌ملی امید هم حضور داشت به همین دلیل این بازیکنان را با هماهنگی با کادرفنی جذب کردیم که این بازیکنان سرلیست‌های شفر بودند که به ما اضافه شدند.

وی در ادامه اظهار داشت: کار ما بسیار مشکل بود. دو بازیکن خارجی که به تیم ما آمدند، با دو باشگاه متمول و پول‌دار خارجی قرارداد داشتند. ایسما تا سال ۲۰۲۰ با پاختاکور قرارداد داشت و طی یک فرایند طولانی با باشگاه به توافق رسیدیم تا قراداد ایسما را فسخ کند. پس از آن با بازیکن وارد مذاکره شدیم. همین موضوع راجع به پاتوسی هم وجود داشت. او با باشگاه کیپ‌تاون سیتی قرارداد داشت و مذاکره بیش از سه هفته زمان برد تا آن‌ها بازیکن را آزاد کنند و پس از آن مذاکرات با بازیکن را آغاز کردیم.

فتحی تاکید کرد: مذاکره با بازیکن پیش از موافقت باشگاهش خلاف قوانین فیفا است و درصورتی که این کار را می‌کردیم با جریمه فیفا روبرو می‌شدیم لذا این کار را با ظرافت تمام انجام دادیم.

مدیرعامل استقلال همچنین گفت: امیدوارم بتوانیم هواداران را راضی کرده و به نقطه مطلوبی که حد و شأن باشگاه استقلال است برسیم.

امیرحسین فتحی درباره آخرین وضعیت کسب مجوز بازی تاتوسی که با مشکل روبرو شده بود، توضیح داد: فرایند صدور مجوز برای پاتوسی در حال انجام است. جا دارد از تلاش زیاد فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، دبیرکل فدراسیون و سازمان لیگ تشکر کنم. چون این بازیکن با باشگاهش قرارداد داشت از باشگاه کیپ‌تاون سیتی و فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی استعلام گرفتند و منتظر دریافت نامه‌ها هستیم. ما با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در تعامل هستیم و ان‌شاءالله پاتوسی به زودی به جمع بازیکنان استقلال اضافه می‌شود.

فتحی درباره تغییرات در کادرفنی و اضافه شدن دو دستیار، بیان کرد: از ابتدای فصل به هواداران قول دادم و گفتم یک مربی جوان اروپایی به کادر ما اضافه می‌شود و نظر شفر نیز همین بود. به تیم‌های پایه اهمیت خواهیم داد و امیدوارم از سرمایه‌های خود باشگاه استفاده کنیم. فورکل در رده‌های پایه کار کرده و رزومه بسیار مثبتی دارد و لایسنس های معتبر اروپایی دارد. او برای نظارت بر رده پایه و ارتباط میان دو تیم اینجا حضور دارد.


فتحی اضافه کرد: مجیدی از اسطوره‌های استقلال است و بالاترین سطح فوتبال را تجربه کرده است. او مدارک معتبر را کسب کرده و سرمایه باشگاه محسوب می‌شود. قبلاً نیز عرض کردم که ایشان در کنار شفر می‌تواند تجربه‌های زیادی کسب کند که در هیچ آکادمی نمی‌شود آن را تحصیل کرد. حضور مجیدی یک سرمایه گذاری برای آینده استقلال است. حضور مجیدی را تبریک می گویم. ایشان زمان بازیگری منشأ خیر و برکت بودند و امیدوارم روی نیمکت نیز منشأ خیر و خوبی برای استقلال باشند.

مدیرعامل استقلال همچنین درباره وضعیت آکادمی گفت: هواداران شروع جدید آکادمی را خواهند دید. به زودی رده‌های پایه با هماهنگی شفر و همکاری و هماهنگی دکتر مؤمنی، سرمربیان خود را خواهند شناخت. به امید روزی هستیم که وقتی بازی استقلال را تماشا می‌کنیم، بیشتر بازیکنان از خود استقلال باشند. امیدوارم با توانمندی شفر و کادرفنی ایشان، بتوانیم نسل جدید بازیکن توانمند تحویل جامعه فوتبال و هواداران بدهیم که منشأ خیر برای جامعه فوتبال ایران خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری