کد خبر: ۲۱۷۳۵۰
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
لایحه"پالرمو" در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت، اعضای مجمع تصمیم نهایی درباره این لایحه را به جلسه بعد موکول کردند.
لایحه "پالرمو" در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش اعتدال، لایحه "پالرمو" در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت، اعضای مجمع تصمیم نهایی درباره این لایحه را به جلسه بعد موکول کردند.

جلسه بعدی، دو هفته دیگر
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد: رای گیری درباره پالرمو به جلسه آتی مجمع موکول شده است.

احمد توکلی در ارتباط با جلسه امروز (شنبه) مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز درباره پالرمو در مجمع بحث و گفت‌وگو شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این موضوع نیازمند بررسی‌های بیش‌تری است، قرار شد تا رأی گیری درباره آن به جلسه آتی مجمع موکول شود.

این عضو مجمعع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که آیا جلسه فوق‌العاده‌ی دیگری همچون هفته گذشته برای بررسی پالرمو تشکیل می‌شود، گفت: خیر، جلسه بعدی برای رأی‌گیری درباره پالرمو دوهفته‌ی دیگر خواهد بود.


در مجمع نظر مثبت در مورد کنوانسیون پالرمو بیشتر از نظر منفی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در این مجمع نظر مثبت در مورد پالرمو بیشتر از نظر منفی است، ابراز امیدواری کرد جلسه آینده مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مورد به نتیجه برسد.

سید محمد صدر، در خصوص علت تأخیر در تصویب لایحه پالرمو توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: این لایحه افراد موافق و مخالف داشت که نظریات مختلف دادند. البته آقای دکتر ظریف، آقای دژپسند و آقای همتی رئیس بانک مرکزی هم صحبت کردند.

عضو مجموع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه رأی گیری در مورد این لایحه به جلسه هفته آینده مجمع تشخیص مصلحت نظام موکول شد، افزود: من فکر می کنم در جلسه بعد به نتیجه ای خواهد رسید. هیأت نظارت یک مسائلی را مطرح کرده بود که شورای نگهبان آنها را به مجلس هم منعکس کرد؛ ولی الآن دیگر بحث هیأت نظارت نیست و همان بحث «مصلحت» مطرح است که در جلسه بعد در مورد آن تصمیم گیری می شود.

وی در واکنش به خطبه های روز گذشته نماز جمعه تهران گفت: من نمی دانم آقای صدیقی از کجا مطلع است که مجمع با این لایحه مخالفت دارد؛ چون هنوز رأی گیری نشده است. من فکر می کنم نظرات مثبت در این مورد بیشتر از نظرات منفی است. در واقع با توضیحاتی که داده شد ان شاء الله در جلسه آینده به نتیجه خواهیم رسید.

گفتنی است، FATF در جلسه ای که روز 22 مهرماه برگزار کرد، مهلت ایران برای تکمیل اصلاحات مالی را 4 ماه دیگر تا ماه فوریه (12 بهمن تا 9 اسفند) تمدید کرده بود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری