کد خبر: ۲۱۷۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
او با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی در 48 ساعت گذشته به مواضع سوریه در اطراف جولان و دمشق می گوید: با توجه به خروج برخی نیروهای تفنگدار دریایی آمریکا از شرق سوریه تلقی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی این است برای پیروزی در انتخابات زودهنگام اسرائیل به یک پیروزی ظاهری نیاز دارد.
حسن هانی زاده تحلیلگر مسائل خاور میانه می گوید حملات اسرائیل به مواضع سوریه در راستای اهداف انتخاباتی بنیامین نتانیاهوست.

او با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی در 48 ساعت گذشته به مواضع سوریه در اطراف جولان و دمشق به جماران می گوید: با توجه به خروج برخی نیروهای تفنگدار دریایی آمریکا از شرق سوریه تلقی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی این است برای پیروزی در انتخابات زودهنگام اسرائیل به یک پیروزی ظاهری نیاز دارد.

این تحلیلگر سیاست خارجی ادامه می دهد: به خاطر شکست ارتش اسرائیل در جنگ دو روزه این رژیم در غزه چند نفر از وزرای کابینه بینامین از جمله آویگدور لیبرمن وزیر جنگ استعفا داده اند. کنست پارلمان اسرائیل نیز منحل شده و قرار است انتخاباتی زودهنگام طی دو ماه آینده در فلسطین اشغالی برگزار شود. به همین خاطر بنیامین نتانیاهو به موازات تحرکات سیاسی دست به اقدامات خصمانه ای با هدف کسب پیروزی علیه مواضع حزب الله و ارتش سوریه زد که البته حملات اخیر دستاورد نظامی مهمی برای ارتش اسرائیل و شخص نتانیاهو نداشت.

هانی زاده افزود: حملات 48 ساعت گذشته اسرائیل به مواضع سوریه یک سلسله مانور نظامی است. هدف نتانیاهو این است که خود را به عنوان شخص قدرتمند اسرائیل در انتخابات آینده مطرح کند. سفر اخیر نتیانیاهو به چاد در آفریقا و برقراری رابطه سیاسی هم در چارچوب پروپاگاندای انتخاباتی او قابل تجزیه و تحلیل است. بنابراین به نظر می رسد که این حملات خیلی موثر نخواهد بود و ارتش سوریه در مکان و زمان مناسب پاسخ این تجاوزات را خواهد داد، هرچند که سوریه اکنون درگیر مسائل داخلی و سرکوب گروهک های تروریستی است. فرار گروهک های تروریستی از شمال سوریه نیز نوعی شکست برای آمریکا و اسرائیل  تلقی می شود.

تحلیلگر مسائل خارجی در ارتباط با ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر هدف قرار دادن مواضع ایران در سوریه می گوید: ایران هیچ گاه در سوریه مواضع و پایگاهی نداشته است. نقش ایران در این کشور نقشی محوری و مشورتی است. همین نقش مشورتی بود که شرایط میدانی را به نفع دولت سوریه تغییر داد. این ادعا که ایران پایگاه ثابتی دارد بیشتر هدف تبلیغاتی است و اسرائیل سعی می کند به نوعی وانمود کند که به مواضع ایران و حزب الله حمله می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری