کد خبر: ۲۱۶۹۴۶
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
یکی از نمایندگان پارلمان عراق از تصمیم بغداد برای اعزام هیئت بلندپایه به آمریکا جهت بررسی تمدید معافیت از تحریم های علیه ایران خبر داده و تاکید کرد که احتمال دارد ریاست هیئت بر عهده رئیس جمهوری کشورش باشد.
یکی از نمایندگان پارلمان عراق از تصمیم بغداد برای اعزام هیئت بلندپایه به آمریکا جهت بررسی تمدید معافیت از تحریم های علیه ایران خبر داده و تاکید کرد که احتمال دارد ریاست هیئت بر عهده رئیس جمهوری کشورش باشد.

به گزارش اعتدال به نقل از شفقنا، «عامر الفایز»، عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق اعلام کرد که دولت این کشور تصمیم دارد یک هیئت بلندپایه را به آمریکا بفرستد تا تمدید معافیت بغداد از تحریم های نامشروع واشنگتن علیه تهران را بررسی کند.

الفایز در گفت و گو با المعلومه ضمن اعلام این که احتمال دارد «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق ریاست هیئت اعزامی کشورش به واشنگتن را بر عهده بگیرد، اظهار داشت: عراق توانایی پایبندی به تحریم ها را ندارد زیرا علاوه بر این که دارای مرزهای طولانی با ایران است، دو کشور در زمینه انرژی و مبادلات تجاری نیز با یکدیگر همکاری می کنند.

این عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق در این باره افزود: عراق توانایی مخالفت با تحریم های آمریکا علیه ایران و عدم پاییندی به آن به صورت قاطع را دارد با این حال در تلاش است روابط خود با واشنگتن و تهران را به صورت همزمان حفظ کند.

الفایز همچنین تصریح کرد: دولت عراق اجازه نمی دهد به اختلاف های منطقه ای یا خارجی انداخته شود و روابط بین المللی و اقتصادی آن در معرض خطر قرار بگیرد.

این نماینده عراقی در پایان نیز خاطر نشان ساخت که هیئت مذکور در مرحله پیش رو به واشنگتن خواهد رفت و این احتمال وجود دارد که زمان اعزام هیئت پس از تکمیل کابینه دولت «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر این کشور و تصویب لایحه بودجه فدرال در پارلمان باشد.

این در حالی است که بر اساس گزارش جدید گروه بین المللی بحران، نتایج ارزیابی داخلی دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا حاکی از آن است که سیاست موسوم به «اعمال فشار حد اکثری بر ایران» کارایی لازم را نداشته و شکست خورده است.

لازم به ذکر است که پیشتر روزنامه «عکاظ» عربستان سعودی فاش کرده بود که نخست وزیر عراق به اطلاع «داگلاس سیلیمن»، سفیر آمریکا در بغداد رسانده که کشورش نمی تواند از گاز و برق ایران صرف نظر کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری