کد خبر: ۲۱۶۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
وزیر خارجه آمریکا در دوحه تأکید کرد که وحدت شورای همکاری خلیج (فارس) در روزهای آینده مهم است.مایک پامپئو گفت: قتل خاشقچی موضوعی غیرقابل قبول است و بزودی با محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی برای دریافت پاسخ‌هایی در این زمینه گفت‌وگو خواهیم کرد تا به همه حقایق دست یابیم و از مجازات عاملان قتل وی اطمینان حاصل کنیم.
وزیر خارجه آمریکا امروز در دوحه تأکید کرد که وحدت شورای همکاری خلیج (فارس) در روزهای آینده مهم است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا با «محمد عبدالرحمن آل ثانی» همتای قطری خود دیدار و در نشست گفت‌وگوی راهبردی آمریکا و قطر حضور یافت.

پامپئو سپس در کنفرانس خبری مشترک با همتای قطری حاضر شد و به سوالان خبرنگاران پاسخ داد.

وزیر خارجه آمریکا گفت که پایگاه نظامی «العدید» آمریکا در قطر مهم است و «ما از قطر برای میزبانی این پایگاه قدردانی می‌کنیم و با قطر درباره گسترش حضور نظامی در این پایگاه توافق کردیم.»

پامپئو همچنین درباره استعفای «آنتونی زینی» فرستاده ویژه آمریکا در بحران قطر، تصریح کرد که استعفای زینی هیچ چیزی را در سیاست آمریکا در خصوص بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس به وجود نیآورده است.

وی تأکید کرد که وحدت شورای همکاری در روزهای آینده مهم است.

پامپئو درباره قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول گفت: قتل خاشقچی موضوعی غیرقابل قبول است و بزودی با محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی برای دریافت پاسخ‌هایی در این زمینه گفت‌وگو خواهیم کرد تا به همه حقایق دست یابیم و از مجازات عاملان قتل وی اطمینان حاصل کنیم.

بنابر گزارش شبکه الجزیره، وزیر خارجه آمریکا قطر را دوست بزرگ آمریکا خواند و از همکاری این کشور در زمینه مبارزه با داعش تشکر کرد.

وی درباره نشست «ورشو» نیز گفت: «ائتلافی که ما به دنبال تشکیل آن در ورشو هستیم برای هدایت ایران به سمت رفتارهای شایسته، اقدام خواهد کرد.»

وزیر خارجه قطر نیز با اشاره به روابط مستحکم دوحه با آمریکا ابراز امیدواری کرد که نشست امروز روابط دو کشور را مستحکم‌تر نماید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری