کد خبر: ۲۱۶۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
»
مراسم سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی به رسم هر ساله با شکوه خاصی در قبرستان ابن بابویه شهرری و بر سر مزار آن مرحوم برگزار شد.
مراسم سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی به رسم هر ساله با شکوه خاصی در قبرستان ابن بابویه شهرری و بر سر مزار آن مرحوم برگزار شد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، مراسم پنجاه و یکمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی با حضور تعدادی از مسئولان ورزش،پیشکسوتان کشتی و علاقمندان به رسم و سلوک پهلوان کشتی ایران بر سر مزار آن مرحوم در قبرستان ابن بابویه شهرری برگزار شد.

در این مراسم ابراهیم جوادی دارنده ۴ طلای جهان و یک برنز المپیک، علی اکبر حیدری دارنده مدال برنز المپیک، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و همگانی وزارت ورزش، محمدرضا یزدانی خرم رییس اسبق فدراسیون های والیبال و کشتی، شاهرخ شهنازی دبیر کمیته ملی المپیک، حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی، جوهری رییس فدراسیون ورزش های زورخانه ای، گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی، مجید خدایی، پهلوان محمدرضا توپچی، علیرضا لرستانی، بهنام ابوالقاسم پور پیشکسوت فوتبال و تعدادی دیگر از پیشکسوتان کشتی و ورزش و مسئولان شهرری برگزار شد.

در این مراسم تعدادی از شاعران بر سر مزار تختی اشعاری را در مدح تختی و مردم داری و مرام پهلوانی وی سرودند که با استقبال مردم همراه بود.

همچنین تصاویر تختی توسط تعدادی از دوستداران وی میان جمعیت حاضر در مراسم پخش شد.

همچنین در مراسمی که به همین منظور برگزار شد تعدای از دوستان و همدوره ای های جهان پهلوان تختی در سخنانی به ذکر خصایص اخلاقی تختی پرداختند.

عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان نیز در یادداشتی به وصف جهان پهلوان تختی پرداخت.

متن این یادداشت به این شرح است:

"تختی نماد پهلوانی، جوانمردی و عشق به مردم است.

مردی که در زندگی ورزشی خود همواره به عشق مردم و همراه با مردم در همه صحنه ها حضوری معنادار داشت و توانست با منش و و رفتار پهلوانانه خود در دل مردم محبت و نفوذی عمیق ایجاد کند.

اینک و باگذشت ٥١ سال واقعه تلخ ١٧ دی ماه، نام تختی و منش و مرام او در دل ها و اذهان جامعه زنده است و چراغ پهلوانی با نام او نورافشانی می کند.

تختی نماد پهلوانی در ورزش است همچنان که پهلوانی نماد ماندگاری و جاودانگی در اذهان مردم و جامعه است.

جامعه ورزش به داشتن اسطوره ای به نام "تختی" به خود می بالد و بدون شک همه قهرمانان و ورزشکاران در مسیر ورزشی خود با تأسی به تختی راه پهلوانی را همراه با قهرمانی دنبال خواهند نمود".نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: