کد خبر: ۲۱۵۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
وزیر ورزش و جوانان گفت: انتظارات مردم ما از کشتی این است که همه سهمیه های المپیک را بگیرد و در همه این اوزان روی سکو برود
وزیر ورزش و جوانان گفت: انتظارات مردم ما از کشتی این است که همه سهمیه های المپیک را بگیرد و در همه این اوزان روی سکو برود

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، وزیر ورزش پس از بازدید از تمرین کشتی گیران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما در کنار صالحی امیری بازدید از اردوی کشتی آزاد و فرنگی داشته باشیم. در ادامه مسیری که الان تا المپیک دارند بحث قهرمانی آسیا در چین هست و به همین شکل برنامه ها را ادامه می دهند با توجه به برنامه هایی که دارند همین روند اردوها و مسابقات ادامه خواهد داشت تا کسب سهمیه برای هر ۶ وزن آزاد و فرنگی داشته باشند. انتظارات مردم ما از کشتی این است که همه سهمیه ها را بگیرد و در همه این اوزان روی سکو برود این ظرفیت را در کشتی ایران می بینم. مدال آوری ما در المپیک های قبلی مشخص است و بیشترین مدال را این رشته کسب کرده و به همین دلیل توقع ها بالا است.

او ادامه داد: از رسول خادم که مسوول فدراسیون  و سرمربی تیم ملی بودتشکر می کنم این مدت زحمت های زیادی کشید. کادر کنونی بنی تمیم و همکارانش در این دوره انتقالی فعالیت می کنند تا بتوانیم انتخابات را برگزار کنیم.

سلطانی فر در مورد برگزاری انتخابان فدراسیون کشتی نیز گفت: انتخابات فدراسیون کشتی و برخی دیگر به دلیل قانون قانون منع به کارگیری مشکلاتی ایجاد کرده و بین مسوولان دستگاه های نظارتی اختلاف هست  به همین دلیل وقفه ایجاد شده بود.به این نتیجه رسیدم که از لاریجانی استعلام کنم که یک شورا مسوول شد و بررسی لازم انجام شود و نظر بدهند. تکلیف که روشن شد روند برگزاری مجامع انجام شود.ما منتظر نظر مجلس هستیم که درباره هیات‌ها به ما توضیح بدهند که هیات‌ها مشمول قانون هستند یا نه. اگر این قانون به هیات‌های ورزشی تصری پیدا بکند باید تکلیف آنها را انجام بدهیم.

او ادامه داد: دوستان بدون هیچ نگرانی کارها را ادامه بدهند. ما کار قانونی انجام میدهیم و مثل گذشته وزارت و کمیته بیشترین همکاری با کشتی راخواهند داشت و از این به بعد هم با همین رویکرد بیشترین کمک را خواهیم کرد تا انشالله مسیر کشتی هموارتر بشود تا در فاصله به المپیک بتوانیم طوری کار کنیم که ملی پوشان با روحیه خوبی آماده المپیک شوند. امیدوارم که دوباره نتایج خوب در المپیک توکیو بگیریم البته کارمان اصلا آسان نیست. در ژاپن می رویم که کشتی‌گیران خوبی آماده کرده است. خیلی برنامه ریزی کرده‌اند و کارمان واقعا سخت است و باید تلاش کنیم تا احساس کنیم که دوباره آقای کشتی جهان هستیم. به قرعه هم کاری نداشته باشیم و باید برویم و ببریم و من این ظرفیت را در کشتی گیران می بینم.

سلطانی فر در مورد عملکرد ۴۰ ساله ورزش نیز تاکید کرد: عملکرد ۴۰ ساله ورزش ما که تلاش همه مدیران، ورزشکاران و دلسوزان است عملکردی روشن و طلایی است.

وزیر ورزش دراراده درباره وضعیت ورزش کشور گفت: از جهت مدال آوری که فوق العاده بودیم. حدودا شش برابر فضای ورزشی نسبت به قبل از انقلاب داریم. جمعیت دو برابر شده و فضای ورزشی شش برابر شده‌است. در خیلی از روستاها سالن سرپوشیده داریم. قبل انقلاب یک 100 هزار نفره داشتیم اما الان  70 هزار نفره اصفهان 50 هزار نفره شیراز مشهد اهواز و شهرهای مختلف ورزشگاه ساخته شده‌است. 21 استادویم 15 هزار نفره در مراکز استان‌ها ساخته‌ایم و 20 استادیوم 5 هزار نفره داشته‌ایم. انقلاب بزرگی در بحث زیرساخت‌ها انجام شده‌است. فجر چهلم از هفته دولت امسال آغاز شد و هر دو هفته یک پروژه بزرگ را افتتاح کرده‌ایم. اخیراً  پیست کرمان و استادویم اهواز افتتاح شد. استادیوم تربیت حیدریه و سلماس افتتاح می شوند و تا آخر سال به همین شکل ادامه می‌دهیم و افتتاح می کنیم.

وی در ادامه گفت: عدد و رقمی که در لایحه پیش‌بینی شده در مقایسه با مصوب سال 97 بین 8 تا 12 درصد رشد داشتیم. عمرانی ها بیشتر بوده، هزینه‌ ای ها کمتر بوده است. بودجه کمیته حدود 10 درصد رشد داشته و صحبت کردیم بیشتر شود. پارالمپیک جدا شده اما رشد دارد. این عدد و رقم در طی رسیدگی به بودجه به همین شکل باقی بماند و با لطف و عنایت نماینده های مجلس بتوانیم سال کسب سهمیه المپیک است برای همه اهمیت دارد. المپیک 2020 در کنار سه رشته کشتی، وزنه برداری، تکواندو و تک مدال دو و میدانی لندن با توجه به المپیکی شدن کاراته انتظار داریم یک ضلع دیگر به ورزش های مدال آور ما اضافه شود. خیلی امیدوار هستیم که انشالله بتوانیم در المپیک 2020 در این رشته مدال بگیریم و نگاهی هم به جودو و شمشیربازی و نیم نگاهی هم به تیراندازی داریم. البته چند رویداد را در این مسیر تعریف کردیم. بازی های کشورهای اسلامی،‌ داخل سالن عشق آباد، المپیک جوانان بازی‌های آسیایی و المپیک ساحلی را مد نظر داریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری