کد خبر: ۲۱۴۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
بر اساس داده های ردیابی تانکر، ماه گذشته، ایران حدود 22 میلیون بشکه نفت خام به یکی از بزرگترین بنادر چین یعنی دالیان، ارسال کرده است. دالیان یکی از مراکز مهم نفت در چین است و ایران از این بندر برای ذخیره نفت در دور مقدماتی تحریم های بین المللی علیه خود استفاده کرده است. میزان معمول کالاهای نفت خام ایرانی که به چین وارد می شوند بین 1 میلیون و 3 میلیون بشکه در ماه می باشد.
یک مقام ایرانی گفت که ایران و چین راهی پیدا کرده اند تا به تبادل نفت خام ایران ادامه دهند و برای آن بدون رعایت نقض تحریم های ایالات متحده هزینه کنند.

به گزارش اعتدال، اوبل پرایس از طرح ایران و چین برای ادامه تبادل نفتی نوشت: اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق بازرگانی ایران-چین، گفت: "یک بانک چینی با مبادلات ایران در 2 دسامبر مبادلات بانکی خود را با ایران آغاز خواهد کرد. وی افزود:" طرف چینی در یک ماه آینده به دنبال معرفی دومین بانک خود برای مبادلات با ایران است. " او گفت: فروش نفت در هفته آینده آغاز خواهد شد.

چین دارای بانک مخصوصی بود که برای پرداختن به نفت ایران در طی تحریم های بین المللی علیه ایران در اوایل این دهه فعالیت می کرد، بنابراین یافتن راه های مطمئن برای فرار از تحریم ها، به تدریج جدید است.

این کشور بزرگترین خریدار نفت خام ایران است و بارها اعلام کرده که بدون توجه به تحریم ها واردات نفت را متوقف نخواهد کرد. با این حال، شرکت های پالایشگاهی آن گزارش دادند که خرید نفت ایران را پیش از تحریم های ایالات متحده متوقف کرده اند، زیرا آنها در معرض کار با سیستم مالی ایالات متحده قرار دارند و اگر متوجه تحریم ها شوند، عواقب منفی را متحمل خواهند شد.

در واقع، چین یکی از هشت وارد کننده اصلی نفت ایران بود که واشنگتن اجازه داد تا خرید نفت ایران را به میزان 360،000 بشکه در روز ادامه دهد. این مقدار بسیار کمتر از قبل از واردات پالایشگاه های چینی است، اما شرکت های دولتی نیز حق تولید را از زمینه های ایران دارند که شرکت های چینی مشارکت دارند، بنابراین احتمالا بیشتر از این خواهد بود.

واردات نفت چین از ایران به میزان 4،1 درصد در سال ژانویه تا ماه سپتامبر به متوسط ​​631،556 بشکه در روز افزایش یافت و به همین خاطر تهران در رتبه پنجمین تولید کننده نفت جهان قرار گرفت.

با توجه به داده های جریان معاملات S & P Global Platts، پس از کاهش حجم واردات در ماه سپتامبر، مصرف نفت چین در ماه های اکتبر و نوامبر افزایش می یابد.

بر اساس گزارش رویترز بر اساس داده های ردیابی تانکر، ماه گذشته، ایران حدود 22 میلیون بشکه نفت خام به یکی از بزرگترین بنادر چین یعنی دالیان، ارسال کرده است. دالیان یکی از مراکز مهم نفت در چین است و ایران از این بندر برای ذخیره نفت در دور مقدماتی تحریم های بین المللی علیه خود استفاده کرده است. میزان معمول کالاهای نفت خام ایرانی که به چین وارد می شوند بین 1 میلیون و 3 میلیون بشکه در ماه می باشد.

به گزارش نواندیش، این ذخیره سازی یکی از راه های دور زدن تحریم ها است که به نظر می رسد ایران و چین به آن دست پیدا کرده اند تا تحریم ها را دور بزنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری