کد خبر: ۲۱۳۸۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
رییس فیفا اعلام کرد در تصمیم کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی دخالتی نداشته و از آنها نخواسته که بازی برگشت فینال کوپا لیبرتادورس برگزار شود.
رییس فیفا اعلام کرد در تصمیم کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی دخالتی نداشته و از آنها نخواسته که بازی برگشت فینال کوپا لیبرتادورس برگزار شود.

به‌ گزارش اعتدال ‌و ‌به نقل از آس، جیانی اینفانتینو که برای فینال برگشت کوپا لیبرتادورس به آرژانتین سفر کرده است درباره شایعات اخیر صحبت کرد. رییس فیفا گفت‌: حوادث شنبه ناراحت‌کننده بود. در نهایت کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبول) تصمیم گرفت این بازی را لغو کند. خشونت نباید در فوتبال وجود داشته باشد. باید امنیت برقرار شود و بازیکنان، هواداران و مسئولان در اولویت قرار داشته باشند.

اینفانتینو در ادامه‌ اظهار کرد: از تصمیم کنمبول برای لغو این دیدار حمایت می‌کنم و اعتماد کامل به این کنفدراسیون دارم.

رییس فیفا افزود: شایعات اخیر در رابطه با من صحت ندارد. هرگز در رابطه با برگزاری این دیدار دخالت نکرده‌ام و خواستار  لغو یا برگزاری فینال برگشت نشدم. همچنین هیچ‌کسی را تهدید نکرده‌ام. این موضوع به کنمبول مربوط است و این سازمان باید در رابطه با برگزاری بازی تصمیم بگیرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، اینفانتینو شنبه به ورزشگاه مونومنتال رفت تا فینال برگشت کوپالیبرتادورس را تماشا کند. پیش از دیدار ریورپلاته و بوکاجونیورز هواداران ریور به اتوبوس بوکا حمله کردند و این اتفاق باعث شد برخی از بازیکنان  این تیم آسیب ببینند به همین دلیل کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی تصمیم گرفت یک ساعت بازی را به تعویق بیندازد. این بازی دوباره به تعویق افتاد و قرار شد یک ساعت و ربع دیگر برگزار شود. در نهایت کنمبول تصمیم گرفت دو تیم یک‌شنبه‌ شب برابر هم قرار بگیرند اما عصر دیروز این سازمان دوباره بازی را لغو کرد و اعلام کرد دو تیم چون در شرایط یکسانی قرار ندارند فینال برگشت در روز دیگری برگزار خواهد شد. روسای دو باشگاه آرژانتینی سه‌شنبه در جلسه‌ای حاضر خواهند شد تا تصمیم نهایی در مورد تاریخ برگزاری بازی گرفته شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری