کد خبر: ۲۱۳۸۵۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲
»
آخرین اخبار و آمار از زلزله کرمانشاه؛
مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران بزرگی این زلزله را ۶.۴ ریشتر و محل وقوع آن را استان کرمانشاه - حوالی سر پل ذهاب در عمق ۷ کیلومتری زمین اعلام کرده است.
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶.۴ ریشتر استان کرمانشاه را لرزاند.

به گزارش اعتدال، این زلزله در مناطقی از غرب ایران از جمله کردستان و همچنین در بیشتر شهرهای استان ایلام و همدان و همچنین تبریز، ارومیه، اصفهان، اهواز، ساوه و رشت نیز احساس شده است.

مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران بزرگی این زلزله را ۶.۴ ریشتر و  محل وقوع آن را استان کرمانشاه - حوالی سر پل ذهاب در عمق ۷ کیلومتری زمین اعلام کرده است.

همچنین پس‌لرزه‌ای ۳.۵ ریشتری در منطقه قصر شیرین احساس شده است.

شاهین فتحی، معاون عملیات امداد و نجات سازمان هلال احمر، با بیان این که ساعت ٢٠:٠٧ دقیقه وقوع زلزله‌ای ۶.٣ ریشتری در عمق ۵کیلومتری به سازمان هلال احمر اعلام شد، اظهار کرد: تیم‌های ارزیاب هلال احمر به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند.

او اعلام کرد این زمین‌لرزه در ۲۷ کیلومتری گیلانغرب، ۳۲ کیلومتری سر پل ذهاب و ۳۳ کیلومتری قصر شیرین رخ داده است.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر نیز از اعزام شش تیم ارزیاب از شهرستان‌های قصر شیرین و گیلانغرب به مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: زلزله در مناطقی رخ داد که به تازگی و پس از زلزله سال گذشته بازسازی شده است.

تاکنون کشته‌ای از مراجع رسمی گزارش نشده است

سخنگوی سازمان اورژانس از افزایش مراجعات در مناطق زلزله‌زده به اورژانس تا ساعت ۲۳ خبر داد.

مجتبی خالدی اظهار کرد: تاکنون ١٨٠ نفر در سر پل ذهاب، ٧٩ نفر در گیلانغرب و ٨۴ نفر در قصر شیرین، ١٢نفر در روانسر و ۶ نفر در دالاهو به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وی افزود: از این ۳۶۱ نفر دو نفر از گیلانغرب به بیمارستان اسلام‌آباد و دو نفر از قصر شیرین به بیمارستان سر پل ذهاب و دو نفر دیگر از قصر شیرین به کرمانشاه و دو نفر هم از روانسر به کرمانشاه منتقل شدند که همگی دچار تروما و شکستگی در هنگام فرار شدند.

وی تاکید کرد: تاکنون خسارتی ناشی از ریزش آوار نداشتیم و به هیچ عنوان تاکنون کشته‌ای از مراجع رسمی گزارش نشده است.

زلزله ۶.۴ ریشتری بزرگ‌ترین پس‌لرزه زلزله بزرگ سال گذشته بود

مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه گفت: زمین‌لرزه ۶.۴ ریشتری در حوالی سر پل ذهاب بزررگ‌ترین پس‌لرزه زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتری آبان سال گذشته بود.

فرهاد فروزی، با بیان این که این زمین‌لرزه ساعت ۲۰ و ۷ دقیقه در ۱۷ کیلومتری سر پل ذهاب رخ داد، گفت: دقایقی پیش نیز زمین لرزه‌ای با قدرت حدود ۵.۳ ریشتر در همان محدوده رخ داد.

وی این زمین لرزه ها را پس لرزه های زلزله بزرگ ۷.۳ ریشتری آبان سال گذشته دانست و گفت: این پس لرزه ها برای زلزله های بزرگ مانند زلزله ۷.۳ ریشتری سال گذشته طبیعی است و معمولا تا دو سال اتفاق می افتد.

فروزی ادامه داد: از آبان سال گذشته تاکنون بیش از ۵۵۰۰ زمین لرزه در استان رخ داده است.

اعزام ۱۲ تیم ارزیاب به مناطق زلزله‌زده

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از اعزام ۱۲ تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده استان خبر داد.

آرش لهونی، با اشاره به زلزله ۶.۴ ریشتری که سرپل ذهاب و اطراف آن را لرزاند، اظهار کرد: ۱۲ تیم ارزیاب به مناطق شهری و روستایی اعزام شدند و در حال بررسی وضعیت هستند.

وی عنوان کرد: هنوز اطلاع دقیقی از خسارت جانی و مالی به دست نیامده است.

به گفته لهونی، تمام نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در آماده‌باش هستند.


فرماندار قصرشیرین: کشته نداشتیم


فرماندار قصر شیرین با بیان این که تخریب زیادی در این شهرستان رخ نداده، گفت: تعدادی از مجروحان زلزله به بیمارستان‌های کرمانشاه اعزام شدند.

مرادعلی تاتار افزود: زلزله قصرشیرین باعث زخمی شدن بیش از ۳۰ نفر شد که اکثر آنها به صورت سرپایی مداوا شدند.

وی خاطرنشان کرد: فقط سه تا چهار نفر نیازمند خدمات درمان بیشتر بودند که به مراکز درمانی کرمانشاه اعزام شدند.

به گفته این مسئول، اکنون بیمارستان قصر شیرین مشکلی در پذیرش مصدومان ندارد و در صورت کمبود ظرفیت، اعزام مجروحان به سایر مراکز درمانی استان انجام خواهد شد.

تاتار از برقرار بودن برق، آب و گاز تمامی نواحی زلزله زده در شهر و روستاها هم خبر داد و تاکید کرد: تمام راه‌های دسترسی قصرشیرین باز است.

فرماندار قصرشیرین یادآور شد: طبق گزارشاتی که تاکنون رسیده تخریب شدیدی بر اثر این زلزله در شهرستان نداشتیم.


آمار مصدومین زلزله به ۲۶۰ نفر رسید

استاندار کرمانشاه آخرین آمار مصدومین زلزله ۶.۴ ریشتری امشب را ۲۶۰ نفر اعلام کرد.

هوشنگ بازوند افزود: عمده مصدومین که مربوط به سه شهرستان سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین هستند به صورت سرپایی مداوا شدند. تعدادی نیز به مرکز استان انتقال یافتند.

وی گفت: خوشبختانه تاکنون این زمین لرزه  تلفات جانی نداشته است.

به گفته استاندار کرمانشاه هم اکنون اکیپ های امداد و نجات از هلال احمر، اورژانس، ارتش و سپاه در منطقه در حال امدادرسانی هستند.

بازوند گفت: برق کل مناطق تحت تاثیر زلزله نیز وصل شده است. اوضاع تحت کنترل است و جای نگرانی وجود ندارد.

تا کنون ۵۳ نفر در سر پل ذهاب مجروح شده‌اند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سر پل ذهاب از مجروح شدن ۵۳ نفر بر اثر زلزله ۶.۴ ریشتری در این شهرستان خبر داد.

دکتر طهماسبی، با اشاره به زلزله امروز سر پل ذهاب گفت: تا این لحظه ۵۳ نفر به مراکز درمانی شهرستان مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: عمده مجروحان به علت ترس ناشی از زلزله هنگام فرار دچار آسیب شده اند.

طماسبی تصریح کرد: خوشبختانه مورد ترومای حاد که نیاز به اعزام داشته باشد تا این لحظه مراجعه نکرده است.

وی افزود: همچنین تاکنون مورد فوتی نیز گزارش نشده است.

طهماسبی با اشاره به آماده باش تمامی مراکز درمانی سرپل ذهاب اظهار کرد: هشت دستگاه آمبولانس در حال خدمات رسانی هستند و اگر نیاز به تعداد آمبولانس بیشتری باشد به مرکز استان اعلام خواهیم کرد.

وی افزود: بیمارستان شهر در حال خدمات رسانی است و گزارشی از آسیب مراکز درمانی شهرستان نداشته ایم.


مدارس و دانشگاه‌های کرمانشاه فردا (دوشنبه) تعطیل است

تمام مدارس و دانشگاه‌های استان کرمانشاه، فردا (دوشنبه، پنجم آذر) تعطیل است.

در پی زلزله ۶.۴ ریشتری، با تصمیم شورای هماهنگی مدیریت بحران و دستوراستاندار کرمانشاه، فردا (دوشنبه) تمامی دانشگاه ها و مدارس کل استان در نوبت‌های صبح و بعدازظهر تعطیل است.

دانشگاه علوم پزشکی استان نیز اعلام کرد: تعطیلی دانشگاه صرفا مربوط به کلاس‌های آموزشی است و بخش‌های غیر از آن برقرار است.

زلزله ۶.۴ ریشتری، ساعت ۲۰ و ۷ دقیقه یکشنبه شب استان کرمانشاه را لرزاند.


زلزله در ثلاث باباجانی مصدوم نداشت

فرماندار ثلاث باباجانی گفت: تاکنون هیچ موردی از تلفات جانی و مصدومیت ناشی از زلزله یکشنبه شب در شهرستان ثلاث باباجانی نداشته‌ایم.

صادق خدادادی، با اشاره به وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری شامگاه امروز (۴آذر) اظهار کرد: این زلزله در شهرستان ثلاث باباجانی نیز بشدت احساس شد اما خوشبختانه تلفات جانی و یا مصدومی نداشته ایم.

وی تاکید کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر تخریب حتی یک واحد مسکونی در این شهرستان نداشته ایم.

فرماندار ثلاث باباجانی افزود: البته طبیعی است که برخی از منازل شهرستان دچار خسارت شده باشند.

وی یادآورشد: برق تمام منازل شهری و روستایی شهرستان وصل است و قطعی برق نداریم.

خدادادی عنوان کرد: طبق گزارشات در این زلزله هیچکدام از واحدهای تازه بازسازی شده نیز آسیب ندیده اند.

مجروح شدن ۷۰ نفر در زلزله قصر شیرین

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قصر شیرین از مجروح شدن ۷۰ نفر در این شهرستان در زلزله امشب خبر داد.

رضا منصوری، اظهار کرد: تاکنون ۷۰ نفر به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کرده اند که عمده آنها حین فرار دچار آسیب شده اند.

وی افزود: بیشتر مجروحان آسیب های سطحی و جزیی دیده اند. چهار نفر نیز جهت ارزیابی بیشتر به مرکز استان اعزام شده اند.

این مسئول با اشاره به فعالیت شش دستگاه آمبولانس در این شهرستان گفت: کمبودی در این زمینه نداریم و آمبولانس های سپاه و ارتش به یاری آمده اند.

منصوری با اشاره به آماده باش تمامی مراکز درمانی استان گفت: اگر نیازی باشد به مرکز استان اعلام خواهیم کرد.


آخرین آمار آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از افزایش آمار مصدومین زلزله استان کرمانشاه به ۴۵۸ نفر تا ساعت ١٢:١۵ دقیقه خبر داد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از افزایش آمار مصدومین زلزله استان کرمانشاه به ۴۵۸ نفر تا ساعت ١٢:١۵ دقیقه خبر داد و گفت: ۲۲۵ نفر در سر پل ذهاب، ۱۰۸ نفر در گیلانغرب، ۹۷ نفر در قصر شیرین، ۱۲ نفر در روانسر و شش نفر در دالاهو مصدوم شدند.

وی افزود: شش نفر از مصدومان سر پل ذهاب، ۱۱ نفر از مصدومان گیلانغرب، پنج نفر از مصدومان قصرشیرین و دو نفر از مصدومان روانسر به کرمانشاه اعزام شدند. همچنین یک نفر از مصدومان دالاهو نیز به اسلام‌آباد اعزام شده است.

وی در ادامه افزود: بیش از یک هزار تخت بیمارستانی در استان‌های همجوار در حالت آماده‌باش هستند.

هیچ گزارش فوتی در زلزله نداشتیم

بالایی دبیر ستاد بحران استان کرمانشاه در تشریح آخرین وضعیت زلزله کرمانشاه گفت: این زلزله ۶.۴ ریشتری در جنوب شهرستان بین شهرستان‌های قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب راس ساعت ۲۰:۰۷ روز یکشنبه ۴ آذرماه استان کرمانشاه را لرزاند.

این زلزله در عمق ۷ کیلومتری بود و متاسفانه حدود ۳۱ ثانیه ادامه داشت و همین موضوع باعث نگرانی در بین مردم استان کرمانشاه شد.

بالایی افزود: مسئولان استانداری کمتر از ۱۵ دقیقه بعد از وقوع زلزله در محل استانداری حاضر شدند و هماهنگی با فرماندار محترم در این خصوص انجام گرفت. در شهرستان‌های قصر شیرین، سر پل ذهاب، بخشی از گیلانغرب، بخشی از دالاهو و بخشی از اسلام آباد غرب قطعی برق داشتیم که خوشبختانه حدود نیم ساعت بعد از زلزله برق همه شهرستان های استان و شهرستان های زلزله زده وصل شد و در حال حاضر روشنایی کامل در استان داریم.

دبیر ستاد بحران استانداری کرمانشاه گفت از مسدودی راه گزارشی نداشته ایم و خوشبختانه همه راه های استان باز هستند. تا الان هیچ گزارشی درباره فوتی و کشته ای شده ای در زلزله نداشتیم. همچنین قطعی گاز نیز نداشته‌ایم.

جمع کل زخمی‌هایی که عموما سرپایی و یا دچار شکستگی بودند تا حدود ساعت ۱۱ امشب حدود ۱۵۰ نفر بوده است که ۹ نفر از آنها به شهرستان های همجوار و کرمانشاه اعزام شده اند. بلافاصله حسب دستور استاندار محترم و ریاست منابع توسعه انسانی در استانداری، ستاد بحران شکل گرفت و معاونان محترم عمرانی همزمان و بلافاصله به مناطق زلزله زده به همراه تعدادی از مدیران استانی به منطقه و شهرستان های زلزله زده اعزام شدند.

مدیرکل و دبیر ستاد بحران استان کرمانشاه افزود: الان مهم ترین مساله‌ای که با آن مواجه هستیم این است که به دلیل بارش‌ها و نزولات آسمان که در چند روز اخیر در کرمانشاه داشتیم بحث گل آلود بودن و کدورت آب به وجود آمده است و شهرستان دالاهو، سرپل ذهاب، گیلانغرب با گل آلود بودن آب مواجه هستند. به همین خاطر هم به تانکرهای آب نیازمندیم و هم به آب معدنی. در این خصوص با ارتش، سپاه پاسداران و هلال‌احمر برای ارسال آب به این مناطق هماهنگی صرت گرفته است و در عین حال تانکرهایی که دستگاه‌های اجرایی استان دارند برای تامین آب شرب مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر پس‌لرزه‌ها ادامه نداشته باشد پیش‌بینی می‌شود تا فردا صبح آب این مناطق زلال شود.

بالایی تاکید کرد به اندازه کافی آمبولانس و اتوبوس بیمارستان به منطقه اعزام کرده ایم و در حال حاضر بیمارستان‌ها امکان ارائه خدمت دارند. همچنین به منظور تسهیل در ارائه خدمات، ستاد بحران استان تصمیم گرفت که همه مقاطع تعطیلی فردا تعطیل باشند تا ان‌شاءالله بتوانیم خدمت شایسته‌ای به عزیزانی که به هر نوعی خسارت دیده‌اند، داشته باشیم.

به گفته مدیرکل و دبیر ستاد بحران استان کرمانشاه گروه های ارزیاب هم بلافاصله توسط هلال احمر و دستگاه‌های اجرایی به منطقه اعزام شدند.

دو ساعت و نیم بعد از وقوع زلزله که ستاد بحران استانداری همه هماهنگی هایش را انجام داد، دستور داده شد که اداره کل ورزش و جوانان سیستم گرمایشی همه سالن های ورزشی را آماده کند و اگر مردم به دلیل نگرانی تمایل به حضور در خانه هایشان را نداشتند از فضاهای گرم و سالن های ورزشی که در منطقه داریم استفاده کنند.

حسب دستور استاندار محترم همه مدیران کل دستگاه های اجرایی متناسب با موضوعاتی که در دستور کارشان است و شهرستان هایی که در آن موضوع خاص خسارت دیده اند، دو ساعت و نیم بعد از زلزله و بعد از تشکیل ستاد بحران به منطقه اعزام شدند تا ارزیابی دقیق تری از اوضاع زلزله داشته باشند.

بالایی تاکید کرد که رسانه ها اخبار و اطلاعات را صرفا از طریق رئیس ستاد بحران که جناب آقای استاندار هستند و دبیر این ستاد که این جانب هستم بگیرد و به اخباری غیر از این اعتنا نکنند.

وی تاکید کرد: عموما از طریق سیستم های ارتباطی که داریم اطلاعات دقیق تر و موثق تری و جمع بندی نهایی تری در اختیار ماست. استدعای ما از رسانه ها این است که به منظور جلوگیری از تشتت اخبار ترجیحا از آقای استاندار و بنده اخبار موثق را دنبال کنند.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
0
0
حالا مثل همیشه دولت یه گوشه میشینه میگه ملت برید کمک رسانی کنید!! نمیدونم پس دولت این وسط چکاره س؟؟؟؟؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: