کد خبر: ۲۱۳۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
علی بختیار نماینده استان اصفهان از گزینه‌های جدی استانداری اصفهان به جای مهرعلیزاده خبر داد. در روزهای آینده این گزینه معرفی خواهد شد.
علی بختیار تنها نماینده اصلاح طلب استان اصفهان از شهری جز مرکز استان است. همین مسئله باعث شده تا فشار روی او زیاد باشد؛ چنانچه وقتی مدتی قبل علی مطهری به دعوت او به گلپایگان رفته بود، این جلسه با تنش زیادی برگزار شد. بختیار درباره حاشیه‌های این سفر می‌گوید در این چند سال رئیس و هر دو نایب رئیس مجلس به گلپایگان آمده‌اند و اکثر وزیران روحانی هم برای افتتاح طرح‌های متعدد به این شهر سفر کرده اند و این سفر‌ها با استقبال گسترده مردم رو به رو شده است.

فردی در گلپایگان هست که برای همه مسئله درست می‌کند

نماینده اصفهان می‌گوید: آقای مطهری روز عید غدیر به وگلپایگان و خوانسار آمدند و مسائل ارزشمندی هم مطرح کردند، اما فردی آنجا هست که برای هر کسی که به گلپایگان می‌آید مسئله درست می‌کند.

او می‌گوید: اتفاقا سخنرانی آقای مطهری، حساسیت‌زا نبود و حرف تندی هم نزد، اما این داستان‌ها را ایجاد کردند. در حالی که افرادی مثل آقای زاهدی نماینده کرمان، نقوی حسینی، پژمان‌فر یا آقای حاجی دلیگانی و سخنرانی‌های متعددی برگزار کرده‌اند، اما دوستان اصلاح طلب یا اعتدالگرای ما هیچ مسئله‌ای برای آن‌ها ایجاد نکردند. تضارب آرا کشور را به توسعه یافتگی می‌برد و یکی از شروط توسعه یافتگی در کشورها، توسعه یافتگی وجود دارد.

اعتراض کارگران دیارخودرو نتیجه داد و کار سامان گرفت

نماینده گلپایگان درباره وضعیت بازداشت شده اعتراضات سال قبل گلپایگان گفت: در گلپایگان اعتراضات درباره دیار خودرو بود که کارگران این شرکت که حقوق نگرفته بودند، نسبت به مسائل معیشتی خود اعتراض کردند و در فضای منطقی اعتراض خود را بیان کردند.

بختیار می‌گوید: در گلپایگان و خوانسار هیچ اعتراض منتهی به اغتشاش نداشتیم و اعتراض کارگران دیار خودرو موجب شد که کار سر و سامان پیدا کند و دیار خودرو را صندوق اعتباری کوثر به مزایده گذاشت و شرکت بایک چین، این شرکت را خرید.

نماینده اصفهان گفته است: از زمانی که بایک در دیارخودرو مستفر شده، کارخانه راه افتاده و حرکت آن رو به بهبود بوده است. همه مسائل آن حل نشده، اما روند شرکت رو به رشد بوده است.

علمای گلپایگان به گردشگری حساسیت دارند

عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری درباره تغییر فضای فرهنگی بسته گلپایگان درسال‌های اخیر گفت: آرزوی مردم برای رفتن به سینما برآورده شده است و امروز زمینه خوبی برای هنرمندان ایجاد شده است تا در این شهر کار کنند. فضا، نسبتا مطلوب شده، اما در یک سال نمی‌توان معجزه کرد و هنوز راه زیادی داریم مثلا برای اینکه حساسیت علما نسبت به گردشگری از بین برود، در این شهر‌ها گردشگری مذهبی راه انداخیتم و حافظان کل قرآن کشور را به این شهر‌ها دعوت کردیم.

او به مشکلات معیشتی بعضی قسمت‌های استان اصفهان مثل برخوار اشاره کرد و گفت: در شهر‌هایی مثل خور و بیابانک، مردم شرایط بدی را تحمل می‌کنند و گرفتاری‌های زیادی دارند. اصفهان به اندازه خراسان یا آذربایجان قبل از تقسیم استان شبیه است و تفاوت فرهنگی و اقلیمی زیادی دارد.

گزینه‌های جدی استانداری اصفهان چه کسانی هستند؟

بختیار گفته است: زرگر استاندار اول اصفهان در دولت روحانی برای ساماندهی موضوع آب به استان آمده بود و تا حدی موفق شد و مهرعلیزاده نیز آمده بود تا استان به توسعه متوازن برسد و هدف خود را این گذاشت که همه شهرستان‌های اصفهان توسعه متوازن داشته باشند و برنامه ریزی خوبی را انجام داد.

نماینده استان اصفهان می‌گوید: قطعا ارزیابی دقیقی از دوره‌های مدریریتی کوتاه کمتر از سه سال افراد نمی‌توان داشت. ما برای ادامه این برنامه‌ها نامه نوشتیم و آقای شجاعی را برای استانداری معرفی کردیم، اما افرادی مثل همتی استاندار هرمزگان، طلایی نیک وآقای احمدی وزارت کشور برای استانداری اصفهان به صورت جدی مطرح هستند
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری