کد خبر: ۲۱۲۸۱۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
چه ایرادی دارد که برای اولین بار در تاریخ تهران یک شهردار زن مدیریت شهری پایتخت ایران را به دست بگیرد؟ مردان تا امروز چه گلی به سر این شهر زده‌اند که یک زن نتواند؟
چه ایرادی دارد که برای اولین بار در تاریخ تهران یک شهردار زن مدیریت شهری پایتخت ایران را به دست بگیرد؟ مردان تا امروز چه گلی به سر این شهر زده‌اند که یک زن نتواند؟

به گزارش hujnhg، عصر ایران نوشت: وقتی روحانی برای بار دوم با رای مردم به قدرت رسید، حامیان او منتظر انتخاب وزیر زن از سوی رییس‌جمهور بودند. روحانی در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری این وعده را به مردم داده بود که در کابینه خود از زنان استفاده خواهد کرد.

رییس‌جمهور روحانی وزرای دولت دوازدهم را معرفی کرد اما خبری از زنان نبود. او حتی محیط زیست را هم به یک مرد سپرد. این تصمیم او رای‌دهندگان به روحانی را به شوک فروبرد. بسیاری منتظر بودند حداقل یک وزیر زن از سوی روحانی به مجلس معرفی شود. بسیاری از حامیان رییس جمهور روحانی از جمله اصلاح‌طلبان به این تصمیم «شیخ دیپلمات» اعتراض کردند و آن را بر خلاف شعارهای انتخاباتی دانستند. روحانی در روز دفاع از وزرای پیشنهادی خود در واکنش به این انتقادها گفت: «ما می‌خواستیم سه وزیر زن را برای کابینه دوازدهم معرفی کنیم که جایگاه آنان را هم مشخص کرده بودیم اما نشد.، حالا این که چرا نشد، بماند!»

این سخنان روحانی زیاد نتوانست رای‌دهندگان به او را قانع کند. آنها به روحانی یادآوری کردند که محمود احمدی‌نژاد در دولت دوم خود سه وزیر زن را به مجلس معرفی کرد که البته یکی از آنها به کرسی وزارت تکیه زد.

انتقادها به حسن روحانی وارد بود و همچنان وارد است. سوالی که در این میان مطرح می‌شود این معناست که چرا اصلاح‌طلبانی که خود منتقد رفتار رییس‌جمهور هستند و به او می‌تازند که چرا از وزیر زن استفاده نکرده است، در شهرداری تهران از یک زن استفاده نمی‌کنند. حالا که مشخص شده است محمدعلی افشانی به دلیل بازنشستگی دیگر نمی‌تواند ساکن خیابان بهشت باشد چه بهتر یک زن را به شهرداری تهران بفرستیم.

چه ایرادی دارد که برای اولین بار در تاریخ تهران، یک شهردار زن مدیریت شهری پایتخت ایران را به دست بگیرد؟ مردان تا امروز چه گلی به سر این شهر زده‌اند که یک زن نتواند؟

مثلا معصومه ابتکار به عنوان کسی که هم عضو شورای شهر بوده  و هم در دولت خاتمی و روحانی، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان محیط زیست بوده است، نمی‌تواند شهر تهران را اداره کند؟ البته گزینه‌های دیگر مثل او هم هست.

تهران خسته از ساخت و ساز، احتیاج به روح دارد و چه کسی بهتر از یک زن که روح را به تهران برگرداند. الان پایتخت به زیباسازی و بازسازی روحی دارد و دیگر جایی برای اتوبان و ساختمان‌های سر به فلک کشیده ندارد.

همان نقدی که به رییس‌جمهور روحانی وارد است الان به اصلاح‌طلبان حاضر در شورای شهر هم وارد است. وقتی می‌توان یک زن را به شهرداری تهران رساند چرا دست روی دست گذاشته‌ایم و همواره به دنبال رساندن یک مرد به شهرداری پایتخت هستیم؟

اعضای شورای شهر اگر می‌خواهند نام نیکی از خود به جای بگذارند و نام خود را در تاریخ ماندگار کنند می‌توانند با یک انتخاب درست، طرحی نو در شهر تهران دراندازند.

منتظر هستیم ببینیم آیا اعضای شورای شهر مسیر متفاوتی از روحانی را می‌روند یا نه آنها هم همچون رییس‌جمهور مصالح را به خواسته رای‌دهندگان ترجیح می‌دهند.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
0
0
کلان شهری چون تهران عرصه ازمون وخطا نیست به اندازه کافی بعد از رفتن قالی باف ، تهران دستخوش سیاسی کاری والبته متضرر از بی تدبیری ولج ولج بازی اصلاح طلبان شده وتقریبا همه پروزه های عمرانی شهر خوابیده و درخواب چند ساله رفته.
با رای مردم واطمینان انها توسعه فقرو گران کردن تهران رو برای ساکنان ان نهادینه نکنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری