کد خبر: ۲۱۲۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
در پی انتشار پیام توئیتری رئیس‌جمهور آمریکا درباره بازگشت تحریم‌ها علیه ایران یک نشریه روس این اقدام ترامپ را به تمسخر گرفت و پوستری از پوتین با مضمونی مشابه منتشر کرد.
در پی انتشار پیام توئیتری رئیس‌جمهور آمریکا درباره بازگشت تحریم‌ها علیه ایران یک نشریه روس این اقدام ترامپ را به تمسخر گرفت و پوستری از پوتین با مضمونی مشابه منتشر کرد.

به گزارش اعتدال، نشریه روسی ریتا به انتشار پیام توئیتری شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد که در آن با استفاده از پوستر سریال پربیننده و شناخته شده بازی تاج و تخت تصویری از خود را به نمایش گذاشته و نوشته است: تحریم‌ها می‌آیند، پنج نوامبر.

در پوستر اصلی که متعلق به سریال بازی تاج و تخت بوده و به نوعی شعار این سریال مشهور به شمار می‌آید، نوشته شده است: زمستان می‌آید.

نشریه ریتا نیز با به تمسخر گرفتن این توئیت ترامپ، از پوستر بازی تاج و تخت استفاده و تصویری از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه سوار بر اسب منتشر کرده و پایین تصویر نوشته است: پاسخ می‌آید، در 2019.

گفته می‌شود سری جدید این سریال قرار است سال آینده میلادی، یعنی در 2019 منتشر شود.

همچنین شبکه اچ‌بی‌او صاحب امتیاز سریال پربیننده تاج و تخت در بیانیه‌ای به انتقاد از اقدام ترامپ پرداخت و تصریح کرد: ما از این پیام مطلع نبودیم و ترجیح می‌دهیم که علامت تجاری ما برای  اهداف سیاسی مورد سوءاستفاده قرار نگیرد.

ریچارد نفیو یک مقام پیشین وزارت امورخارجه آمریکا که در دوران ریاست جمهوری اوباما به معمار تحریم‌های ایران مشهور بود، با انتقاد از توئیت اخیر ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: این حقیقتا مشمئزکننده است. من مدت زیادی مسئول مستقیم تحریم‌های آمریکا علیه ایران بودم. من از طراحی و اجرای آنها راضی بودم اما لذت نبردم. انجام چنین کاری رقت‌آور است و هزینه‌های انسانی واقعی خواهد داشت. لطفا آن را جدی بگیرید.

به گزارش ایسنا، دولت آمریکا روز جمعه اعلام کرد که 700 فرد و نهاد را به لیست سیاه تحریم‌ها علیه ایران اضافه خواهد کرد و قصد دارد دنیا را برای قطع ارتباط شبکه جهانی سوئیفت با ایران تحت فشار قرار دهد.

این تحریم‌های آمریکا بخش‌های کشتیرانی، مالی و انرژی ایران را هدف قرار می‌دهند و دومین بسته تحریم‌هایی هستند که بعد از خروج آمریکا از برجام باز می‌گردند.

اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و بریتانیا نیز با صدور یک بیانیه مشترک از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران «عمیقا» ابراز تاسف کردند.

در این بیانیه همچنین آمده است که این کشورها و اتحادیه اروپا از شرکت‌هایی که تبادلات تجاری قانونی با ایران دارند حمایت می‌کنند.

در بخش دیگری از این بیانیه هدف اتحادیه اروپا حمایت از فعالان اقتصادی عنوان شده که تحت قوانین و مقررات اروپا و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد با ایران تجارت می‌کنند.

این بیانیه را فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ژان ایو لودریان، هایکو ماس و جرمی هانت وزیران امورخارجه فرانسه، آلمان و انگلیس امضا کرده‌اند.

دیگر طرف‌های برجام آن را بنیان اصلی منع گسترش سلاح هسته‌ای و نتیجه دیپلماسی چندجانبه خواندند که برای حفظ «امنیت اروپا، منطقه و جهان» ضروری است.

وزیران امورخارجه اروپایی همچنین بر تعهد خود برای همکاری و به‌ویژه حفظ راه‌های ارتباط مالی با ایران و تضمین ادامه صادرات نفت و گاز ایران تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این بیانیه آمده است که تلاش‌های اروپا برای رسیدن به این اهداف «در هفته‌های گذشته شدت گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری