کد خبر: ۲۱۲۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۴
بارها به آقای دکتر روحانی توصیه کرده ایم که با مردم شفاف تر و مستقیم تر گفتگو کنند. همچنین به وی تأکید کرده ایم که بیشتر از این ها در رسانه ملی ظاهر شوند و توضیحات لازم را به مردم بدهند. در شرایط کنونی دولت باید به صورت شفاف با مردم گفتگو کند. گفتگوی بی پرده با مردم می تواند موجب افزایش امید در میان آنان شود
عضو شوراى هماهنگى جبهه اصلاحات گفت: نمی کنم موضع اصلاح طلبان نسبت به دولت تغییر کرده باشد. امّا انتقاداتی به دولت و عملکردش داریم.  

فاطمه راکعی دبيركل جمعيت زنان مسلمان نوانديش در گفتگو با نواندیش در پاسخ به این سوال که آيا رويكرد اصلاح طلبان به دولت تغيير كرده است یا خیر تصریح کرد: به نظر می آید که اصلاح طلبان با اتکا به خرد جمعی ای که حاصل شده است، به این نتیجه رسیده اند که تضعیف دولت در شرایط کنونی به هیچ وجه به صلاح کشور و به نفع مسائل ملی نیست.

 اين فعال سياسى اصلاح طلب ادامه داد: دولت در زمان انتخابات، قول هایی داد که هنوز محقق نشده است، به عملکرد بعضی از وزرا نیز نقدهایی وارد است. بنابراین می توان این طور گفت که جبهه اصطلاحات به لحاظ انتقادی از موضع خودش نسبت به دولت عدول نکرده است، امّا پر رنگ کردن این انتقادات در شرایط کنونی اقتصادی و سیاسی کشور به صلاح نیست.

عضو شوراى عالى سياستگزارى اصلاح طلبان توصیه ای به رئیس جمهور و دولت داشت و تصریح کرد: بارها به آقای دکتر روحانی توصیه کرده ایم که با مردم شفاف تر و مستقیم تر گفتگو کنند. همچنین به وی تأکید کرده ایم که بیشتر از این ها در رسانه ملی ظاهر شوند و توضیحات لازم را به مردم بدهند. در شرایط کنونی دولت باید به صورت شفاف با مردم گفتگو کند. گفتگوی بی پرده با مردم می تواند موجب افزایش امید در میان آنان شود و یأس سیاسی و اقتصادی را از بین ببرد. اگر رئیس جمهور با مردم وارد گفتگو شود و شفاف با آن ها صحبت کند، مردم بیشتر به دولتمردانشان اعتماد می کنند و مطمئن می شوند که آن ها به فکرشان هستند و شدیداً به دنبال حل مشکلات هستند.

وی ادامه داد: اینکه مردم بدانند که دولتمردان در تلاش هستند تا با دقت کارشناسی هر کاری که از دستشان بر می آید برای آنان انجام دهند، اتفاق خوبی است. مردم باید از این موضوع مطلع باشند که دولتمردانشان در تلاش هستند تا با توجه به مشاوره های حقوقی، اقتصادی و اجتماعی ای که دریافت می کنند، کارها را پیش ببرند. این اطلاعات می تواند وضعیت را برای مردم بهبود ببخشد و دلسردی را از بین ببرد.

عضو جبهه اصلاحات در مورد برنامه اصلاح طلبان براى انتخابات مجلس آتی نیز گفت: تصور می کنم صحبت کردن درباره این موضوع کمی زود است. امّا قطعاً اصلاح طلبان بر اساس شاخص هایی که برای بهبود اوضاع کشور دارند در انتخابات مجلس حضور خواهند داشت و لیستی که می دهند حتماً بر اساس این شاخصه ها خواهد بود.

راكعى ادامه داد: کارآمدی، مشارکت پذیری، انسجام، تعهد تشکیلاتی و داشتن راه حل های اصولی برای حل مشکلات کشور از جمله معیارهای اصلاح طلبان است.

وى افزود: در انتخابات آتی تلاش خواهد شد که تمامی احزاب اصلاح طلب نماینده داشته باشند، امّا این طور نیست که هر حزب فقط خودش را ببیند و مصالح خودش را در نظر بگیرد. تلاش می شود کسانی معرفی شوند که صلاحیت داشته باشند و جزو بهترین ها باشند.

 راکعی در پاسخ به این سوال که آيا انسجام اصلاح طلبان در انتخابات آتی مانند انتخابات ٩٢ ، ٩٤ و ٩٦ حفظ خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: این یک اصل است که در تمامی احزاب چه اصلاح طلب و چه اصو لگرا یا مستقل هر چه انسجام فکری و عملکردی بین آن ها بیشتر باشد، احتمال موفقیتشان بالاتر می رود. خوشبختانه اصلاح طلبان این انسجام را تا کنون داشته اند و پیش بینی من این است که این انسجام در انتخابات آتی نیز حفظ شود.

 وى افزود: اصلاح طلبان همواره تلاش کرده اند که حرکت متشکل و هماهنگشان را قوی تر از قبل داشته باشند.   

عضو شوراى هماهنگى جبهه اصلاحات درباره پارلمان اصلاحات نیز اظهار نظر کرد و گفت: به نظر من عنوان «مجمع اصلاح طلبان» برای این تشکل بهتر است. مجمع اصلاح طلبان یک مجمع عالی است که در آن همه اصلاح طلبان حضور دارند. این مجمع یک مرجع عالی است که باید تلاش شود اشکالاتی که در شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان داشتیم، در آن تکرار نشود.

 راکعی گفت: اصلاح طلبان با توجه به تجاربی که تا کنون به دست آورده اند و با توجه به آمادگی همیشگی شان برای نقد از درون، به این نتیجه رسیدند که ساختارها بسیار مهم هستند و باید ساختارسازی های اصولی صورت بگیرد. در واقع اصلاح طلبان به این نتیجه رسیده اند که اگر ساز و کارها به درستی تدوین شوند و ساختار داشته باشیم، بسیاری از مشکلات قابل حل هستند و از ناهماهنگی هایی که در شورای عالی سیاست گذاری پیش آمد، اجتناب خواهد شد.

 راکعی در پایان خاطر نشان کرد: مجمع اصلاح طلبان در حال شکل گیری است، پیش نویس ها آماده شده اند و پیش نویس اولیه چندین بار توسط احزاب مطالعه شده است و احزاب نظراتشان را درباره آن مطرح کرده اند. به گفته این فعال اصلاح طلب، کمیته سیاسی شورای هماهنگی در حال نهایی کردن پیش نویس مجمع است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری