کد خبر: ۲۱۱۶۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: خوشبختانه حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مسیر عقلانیت و خردورزی گام های مثبتی برداشته و ما نیز در شورای شهر تلاش می کنیم حمایتگری و تسهیل گری مدیریت شهری را در مسیری قرار دهیم تا به نفع عموم شهروندان تهرانی باشد
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: خوشبختانه حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مسیر عقلانیت و خردورزی گام های مثبتی برداشته و ما نیز در شورای شهر تلاش می کنیم حمایتگری و تسهیل گری مدیریت شهری را در مسیری قرار دهیم تا به نفع عموم شهروندان تهرانی باشد

به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ناهید خداکرمی در خصوص فعالیت های حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری گفت: ممکن است در نگاه اول به نظر برسد معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران دارای ماموریت های کمتری نسبت به سایر معاونت های شهرداری است. اما جنس فعالیت های معاونت اجتماعی بسیار متفاوت و مهم است و به طوری که با پرداختن به مسائل اجتماعی، تمام حوزه ها را درگیر خود می کند.

خداکرمی از عملکرد و تغییر رویکردهای حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران طی دوره جدید مدیریت شهری ابراز رضایت کرد و افزود: چارچوب این معاونت در گذشته بر مبنای حمایت های غیرضروری و حتی نمایشی متمرکز بوده اما  اصلاح این رویکرد و بازگرداندن آن در مسیر عقلانیت و خردورزی گام مثبتی است که در این دوره برداشته شده است.

وی حل مسائل اجتماعی بر اساس رویکرد جدید را پروژه ای زمان بر دانست و اظهار امیدواری کرد که طی سال 98 مسیر فعالتیهای اجتماعی فرهنگی مدیریت شهری بر مبنای نیازهای عموم مردم باشد نه گروه ها و افراد خاص.

رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ما حق نداریم هیچ رانتی را به گروهی در حوزه فعالیتهای هنری، اجتماعی و فرهنگی اختصاص دهیم مگر اینکه مطمئن باشیم تمام شهروندان از آن امتیاز بهره مند می شند.

خداکرمی با بیان اینکه تغییر رویکردهای حوزه اجتماعی و فرهنگی مدیریت شهری در برنامه سوم توسعه لحاظ شده است، افزود: مانیز در شورای شهر تلاش می کنیم حمایتگری و تسهیل گری شهرداری تهران را در مسیری قرار دهیم تا به نفع عموم شهروندان تهرانی باشد و این رویکردها در حالت پیشگیرانه و حمایتی باشد.

 

هنر بهترین ابزار برای بهبود کیفیت زندگی شهر و مدیریت شهری است

عضو شورای اسلامی شهر تهران، بهره وری از تمام پتانسیل های موجود در سطح شهر برای ارتقای کیفی زندگی مردم به ویژه در حوزه سلامت روان را از رویکردهای نوآورانه اداره کل سلامت دانست که مورد حمایت کمیته سلامت شورای شهر  است.

وی افزود: از آنجایی که سلامت فیزیکی با علایم جسمی قابل مشاهده و درک و سنجش است؛ به دنبال درمان آن می رویم اما ناراحتی های روح و روان ما دیده نمی شود و رفتارها نشانگر آن هستند حتی در بسیاری از موارد خود فرد متوجه اختلالات روانی خود نمی شود. در اختلالات فیزیکی خود فرد مبتلا رنج می کشد اما در مشکلات روحی اطرافیان آزار می بینند.

خداکرمی با اشاره به تبدیل اختلالات روحی روانی به مسئله اجتماعی گفت: گاهی این ناراحتی های روانی افراد، سلامت اجتماعی جامعه را نیز تحت الشعاع قرار می دهد بنابراین باید از ابزارهای کمک بگیریم تا مانع تبدیل مشکلات روانی به معضل اجتماعی شویم و کیفیت زندگی را ارتقاء ببخشیم.

وی، هنر را به دلیل دارابودن لطافت و جذابیت، بهترین ابزار برای انتقال مسائل اجتماعی دانست و افزود: هنر می تواند به مثابه یک آیینه برای فرد تلقی شود که شاخه ای هم در علم روانپزشکی به نام هنردرمانی و از طریق ابزار هنر می توان این مسائل را در روند بهبودی قرار داد.

رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه حمایت از فیلم های سلامت محور نیز از دیگر اهداف ما به شمار می رود؛ اذعان داشت: معمولا افرادی که دارای رویکرد اجتماعی و پرداختن به مسائل روحی و روانی و به روز جامعه دارند نگران هستند که ممکن است فیلم به خوبی از سوی مخاطبان دیده نشود و مغفول بماند. بنابراین یکی از وظایف نهادهای شهری این است که ضمن حمایت، از این فیلم ها کمک بگیرند که می تواند آثار مثبتی را برای مدیریت شهری به همراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: ما از تمامی ابزارهای هنری که در مسیر بهبود کیفیت زندگی شهر و مدیریت شهری قراردارند؛ حمایت می کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری