کد خبر: ۲۱۱۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
معاون توليد، پشتيباني و خدمات فني سايپا گفت: شرايطي كه در آن قرار داريم يك نبرد اقتصادي است و صنعت خودرو پيشقراول اين نبرد بزرگ است.
معاون توليد، پشتيباني و خدمات فني سايپا گفت: شرايطي كه در آن قرار داريم يك نبرد اقتصادي است و صنعت خودرو پيشقراول اين نبرد بزرگ است.

به گزارش اعتدال به نقل از سايپانيوز، مسعود لؤلؤ با بيان مطلب فوق خاطرنشان كرد: بخش عمده اي از تحريم هاي ظالمانه عليه ملت ايران، تحريم قطعات خودرو است و هدف دشمنان ضربه به سطح اشتغال در كشورمان است كه با تلاش بيشتر خواهيم توانست همانند دوره هاي گذشته اين نبرد اقتصادي را سرافرازانه پشت سر بگذاريم.

وي تصريح كرد: همانگونه كه مي دانيم خودروسازي نقش بسيار عمده و ارزشمندي در اشتغال كشور ايفا مي كند و صنايع زيادي با صنعت خودرو در ارتباط هستند كه باعث رونق و ايجاد ارزش اقتصادي در كشور مي شود وليكن به دليل مشكلات ايجاد شده، روند مطلوب توليد تحت تاثير قرار گرفت كه با برنامه ريزي هاي مناسب، چالش ها مرتفع خواهد شد و با بهره برداري از حداكثر توان داخلي، رشد و تعالي دنبال خواهد شد.

لؤلؤ افزود:  فعاليت هاي موثري در گروه سايپا براي توانمندي سازي كاركنان در راستاي اهداف اقتصاد مقاومتي صورت گرفته و يا در حال انجام است كه در سايه همدلي تمام اركان گروه خودروسازي سايپا نتايج بسيار مثبتي را به دنبال داشته است.

معاون توليد، پشتيباني و خدمات فني سايپا بيان كرد: داخلي سازي برخي از اقلام مصرفي در بخش پشتيباني خطوط توليد بارزترين فعاليت اين مجموعه هاست و سهم عمده اي از تجهيزات خطوط توليد كه پيش از اين توسط توليدكنندگان خارجي تامين مي شد،با توانمندي ايجاد شده در سازمان سايپا، در داخل كشور توليد مي شود.

وي تاكيد كرد: بخشي از تجهيزات مثل فيكسچرهاي خطوط توليد بدنه خودرو در سايپا  ساخته مي شود و تجهيزات خطوط انتقال كه در گذشته از طريق شركت هاي خارجي وارد مي شد، هم اكنون با تكيه بر تجربه و توانمندهاي داخلي از طريق معاونت بازرگاني سايپا با هزينه هاي بسيار پايين تري نسبت به نمونه هاي خارجي،توسط شركت هاي داخلي تامين مي شود.

لؤلؤ در ادامه افزود: پروژه هاي ديگري در اين معاونت در حوزه كاهش مصرف حامل هاي انرژي مثل برق، صرفه جويي در مصرف آب و امكان بازيافت آب خروجي از تصفيه خانه ها به عنوان پروژه اي ملي طي چند سال گذشته تعريف و اجرا شده كه درصد بسيار زيادي از اين آب با كمك تجهيزات تصفيه خانه سايپا قابل استفاده مجدد در بخش آب صنعتي شده است و مصرف بهينه آب را در پي داشته است.

وي گفت: در حوزه توليد كمك به شركت هاي تامين كننده قطعات سرلوحه فعاليت حوزه توليد، پشتيباني و خدمات فني سايپا قرار دارد كه منجر به داخلي سازي برخي از قطعات مصرفي خودروهاي توليدي شده است.

معاون توليد، پشتيباني و خدمات فني سايپا در خصوص آماده سازي خط توليد خودروي رهام گفت: تجهيزات توليد بدنه شامل فيكسچرها، ربات ها و تجهيزات خط انتقال اين محصول كاملا نصب شده و آماده توليد است و فقط بخش تجهيزات قالب هاي بدنه و تجهيزات قواي محركه در دست تكميل است كه با تدابير اتخاذ شده، اين خودرو در زمان مقرر به توليد انبوه خواهد رسيد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری