کد خبر: ۲۱۱۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۷:۴۹
یکی از مهمترین بخش های برنامه پنج شنبه شب نود گفتگوی چالشی عادل فردوسی پور با رئیس سازمان لیگ بر سر مسائل مختلفی چون وضعیت ورزشگاه حافظیه شیراز، عدم پیگیری موضوع دلالی توسط ستاد منشور اخلاقی و نحوه زمان بندی بازی های لیگ بود.
اعتدال :  نکته جالب توجه اینجاست که مسئولان آبادانی تصمیم گرفتند تا پیمانکار جدید ورزشگاه را تخریب کرده و دوباره شروع به ساخت آن کنند. در این صورت اگر ساخت این ورزشگاه 35 سال دیگر به طول انجامد، آبادانی ها در سال 1425 بتوانند از این ورزشگاه استفاده کنند./ مسئولان آبادانی تصمیم گرفتند تا پیمانکار جدید ورزشگاه را تخریب کرده و دوباره شروع به ساخت آن کنند. در این صورت اگر ساخت این ورزشگاه 35 سال دیگر به طول انجامد، آبادانی ها در سال 1425 بتوانند از این ورزشگاه استفاده کنند.
 
برنامه نود بعد از 10 روز بار دیگر روی آنتن سیما رفت و به آنالیز بازی های انجام شده در هفته های بیست و یکم و بیست و دوم لیگ پرداخت.

 

 فردوسی پور که به جای دوشنبه شب، برنامه خود را از ساعات پایانی روز پنج شنبه آغاز کرده بود، بارها و بارها به نمایش تصویر برخی ورزشگاه های کشور پرداخت و از معضلات آن صحبت کرد.

 
مشکلات ورزشگاه حافظیه شیراز برای فینال جام حذفی
یکی از بازی های پخش شده در برنامه نود، به دیدار تیم های استقلال تهران و فجر سپاسی شیراز اختصاص داشت که در این بخش از برنامه به موضوع وضعیت استادیوم حافظیه شیراز و دیدار مهم تیم های استقلال تهران و شاهین بوشهر در فینال جام حذفی پرداخته شد.
 
در این قسمت به وضعیت زمین مسابقه ورزشگاه حافظیه، رختکن ها و وضعیت ورودی و خروجی این استادیوم اشاره شد و تماشاگران در این خصوص اعتراض داشتند.
 
یکی از طرفداران استقلال تهران در خصوص نحوه ورود به ورزشگاه اظهار داشت که در هنگام ورود به استادیوم باید از میان طرفداران فجر سپاسی رد شویم و وقتی من می خواستم به جایگاه استقلالی ها بروم با گوجه به من حمله کردند.
 
در همین خصوص منصور پورحیدری، سرپرست استقلال نیز به وضعیت زمین مسابقه اعتراض کرد و این ورزشگاه را برای بازی فینال جام حذفی غیر استاندارد خواند.
 
 
 
گفتگوی چالشی فردوسی پور با عزیز محمدی
 
یکی از مهمترین بخش های برنامه پنج شنبه شب نود گفتگوی چالشی عادل فردوسی پور با رئیس سازمان لیگ بر سر مسائل مختلفی چون وضعیت ورزشگاه حافظیه شیراز، عدم پیگیری موضوع دلالی توسط ستاد منشور اخلاقی و نحوه زمان بندی بازی های لیگ بود.
 
عزیز محمدی در خصوص علت انتخاب ورزشگاه حافظیه شیراز به عنوان استادیوم میزبان جام حذفی گفت: در جلسه ای یک ساعته نمایندگان دو تیم بر سر انتخاب این ورزشگاه به توافق رسیدند و همین امر باعث شد تا سازمان لیگ نیز این زمین را انتخاب کند. 
 
وی در ادامه اظهار داشت: در این جلسه ما اعلام کردیم که میزبان بازی فینال به قید قرعه انتخاب شود که نمایندگان دو تیم به این توافق رسیدند.
 
فردوسی پور در ادامه به نحوه زمان بندی بازی های لیگ انتقاد کرد و از برگزاری بازی ها با فاصله 4 روز انتقاد کرد که رئیس سازمان لیگ در پاسخ به وی گفت: وقتی فیفا در خرداد ماه سال آینده 3 بازی مهم تیم ملی را در کمتر از 15 روز برگزار می کند شما چه انتظاری دارید که ما بازی ها را بدین صورت برنامه ریزی نکنیم. بازیکنان باید برای چنین شرایطی آماده باشند و مشکل اصلی تیم های ما زمانی است که به جای بدنسازی و برگزاری بازی های تدارکاتی به بحث انتخاب مربی و بستن تیم می پردازند و در طول مسابقات به مشکل می خورند.
 
عزیز محمدی درخصوص زمان برگزاری دیدار فینال جام حذفی عنوان کرد: قرار است که روزسه شنبه هفته آینده هیئت رئیسه سازمان لیگ به طور قطع در این باره تصمیم گیری کند.
 
رئیس سازمان لیگ درباره نحوه پیگیری ماجرای آقایان خشایار محسنی و حسین هدایتی و جلسه ای که در این باره قرار بود برگزار شود خاطر نشان کرد: ما جلسه را برگزار کردیم و متاسفانه اقای محسنی چون در ایران نبودند، وکیل ایشان، نماینده استیل آذین و آقای پروین حاضر شدند. از همین رو بنا شد که وقتی آقای محسنی به ایران برگشتند این موضوع را پیگیری کنیم. 
 
در این بین فردوسی پور به رفت و آمد زیاد خشایار محسنی به اتاق عزیز محمدی در سازمان لیگ اشاره کرد که همین امر واکنش عزیز محمدی را در بر داشت. رئیس سازمان لیگ در این باره گفت: آقای فردوسی پور خبرنگاران شما هم زیاد به دفتر من می آیند و اگر قرار است ارتباطی باشد ما با بچه های صدا و سیما هم ارتباط داریم. این حرف شما تهمت است و اگر هر فردی به اتاق ما می آید دلیل بر این نیست که با ما ارتباطی دارد. 
 
فردوسی پور نیز قیاس خبرنگاران صدا سیما که هیچ انگی به آنها زده نشده با فردی چون خشایار محسنی که متهم به دلالی در فوتبال است را غیر قابل قبول دانست.
 
نکته جالب توجه در گفتگوی فردوسی پور و عزیز محمدی لحظاتی بود که این دو نفر همدیگر را با کلمات "عادل جان"، "سردار جان" فردوسی پور عزیز" و "آقای عزیز محمدی عزیز" خطاب می کردند و همین کلمات باعث شد تا فردوسی پور خطاب به رئیس سازمان لیگ بگوید: چقدر رمانتیک شدید امشب، آقای عزیز محمدی عزیز، قربان شما برم!
 
ورزشگاهی که بعد از 35 سال هنوز ساخته نشده است
 
یکی از معضلات شهر آبادان بحث ورزشگاه این شهر است که تماشاگران پرشور آبادانی برای ورود به ورزشگاه با مشکلات جدی روبرو هستند. 
 
در این بین دوربین نود صحنه هایی از ورزشگاه 5 مهر آبادان به نمایش گذاشت که از سال 55 ساخت آن آغاز شده و هنوز به بهره برداری نرسیده است.
 
نکته جالب توجه اینجاست که مسئولان آبادانی تصمیم گرفتند تا پیمانکار جدید ورزشگاه را تخریب کرده و دوباره شروع به ساخت آن کنند. در این صورت اگر ساخت این ورزشگاه 35 سال دیگر به طول انجامد، آبادانی ها در سال 1425 بتوانند از این ورزشگاه استفاده کنند.
 
مردم معتقدند تراکتور استقلال را می برد
 
در پایان برنامه نود، مردم در پاسخ به نظر سنجی این برنامه که به برنده دیدار تیم های استقلال و تراکتور مربوط بود، تیم تبریزی را برنده این بازی مهم دانستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری