کد خبر: ۲۱۰۹۳۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد: توافق میان ترکیه و روسیه برای جلوگیری از حمله به استان ادلب آخرین فرصت است.
مولود چاووش اوغلو، زیر خارجه ترکیه پس از دیدار با محمد جواد ظریف و سرگئی لاوروف وزرای خارجه ایران و روسیه اعلام کرد: ما نباید این فرصت را از دست دهیم.

وی ادامه داد: صلح و ثبات باید در سوریه جنگ زده از طریق یک روند سیاسی حفظ شود.

وزیر خارجه ترکیه افزود: توافق روسیه و ترکیه باید برای تسریع بخشیدن به روند سیاسی و متحد کردن حکومت بشار اسد و نیروهای اپوزیسیون استفاده شود.

چاووش اوغلو اضافه کرد: اولویت ترکیه تسریع بخشیدن به روند سیاسی در سوریه است.

وی در ادامه خواستار تلاش‌های مشترک با ایران و روسیه درباره سوریه شد.

در این راستا وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای آورد، وزیران خارجه ایران، ترکیه و روسیه اوضاع ادلب و چشم‌اندازهای آغاز روند سیاسی در سوریه را بررسی کرده و بر تصمیم خود برای سرعت بخشیدن به آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه تاکید کردند.

در این بیانیه‌ آمده است، این سه وزیر منطقه عاری از سلاح در ادلب، منطقه کاهش تنش و چشم‌اندازهای آغاز روند سیاسی در سوریه را بررسی کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، شرکت کنندگان در این نشست همچنین از توافق‌های حاصله در سوچی در تاریخ ۱۷ سپتامبر در زمینه ثبات اوضاع در ادلب که اجازه حمایت از غیرنظامیان و ادامه مبارزه با تروریسم را می‌دهد، تشکر کردند.

براساس بیانیه وزارت خارجه روسیه، این سه وزیر بار دیگر بر لزوم تسریع تشکیل کمیته قانون اساسی و فعال سازی آن براساس قطعنامه‌های کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوری و قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت تاکید کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری