کد خبر: ۲۱۰۹۰۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۲
ترامپ در نشست شورای امنیت سازمان ملل:
ترامپ: ایران حق ندارد سلاح هسته‌ای داشته باشد / تهران به پول نیاز داشت و برجام این پول را در اختیار آنها قرار داد / هر کشوری بخواهد تحریم‌های ایران را دور بزند، با مجازات‌های شدیدی روبه رو خواهد شد /مکرون: برجام کامل نیست اما یک توافق جدی است؛ همه طرف ها باید آن را رعایت کنند / چین: همه کشورها حق دارند مانند قبل با ایران روابط عادی تجاری داشته باشند
ترامپ در جلسه شورای امنیت: ایران حق ندارد سلاح هسته‌ای داشته باشد / هر کشوری بخواهد تحریم‌های ایران را دور بزند، با مجازات‌های شدیدی روبه رو خواهد شد

ترزا می و امانوئل ماکرون در جلسه شورای امنیت


امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، ترزا می، نخست وزیر بریتانیا و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در این جلسه شورای امنیت حاضر شدند.


به گزارش اعتدال، حسن روحانی به دلیل اینکه ایران عضو دائم و موقت شورای امنیت نیست در جلسه امروز این شورای شرکت ندارد.


ترامپ در جلسه شورای امنیت: ایران حق ندارد سلاح هسته‌ای داشته باشد / تهران به پول نیاز داشت و برجام این پول را در اختیار آنها قرار داد /  هر کشوری بخواهد تحریم‌های ایران را دور بزند، با مجازات‌های شدیدی روبه رو خواهد شد


ترامپ در جلسه شورای امنیت: ایران حق ندارد سلاح هسته‌ای داشته باشد / تهران به پول نیاز داشت و برجام این پول را در اختیار آنها قرار داد /  هر کشوری بخواهد تحریم‌های ایران را دور بزند، با مجازات‌های شدیدی روبه رو خواهد شد


ترامپ در جلسه شورای امنیت: ایران حق ندارد سلاح هسته‌ای داشته باشد / هر کشوری بخواهد تحریم‌های ایران را دور بزند، با مجازات‌های شدیدی روبه رو خواهد شددونالد ترامپ که ریاست جلسه امروز شورای امنیت را بر عهده دارد، در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه امروز 8هشت هزار و سیصد و شصت و دومین جلسه این شورا برگزار خواهد شد، افزود: دستور کار جلسه امروز حفظ صلح و امنیت و همچنین مقابله با به کارگیری سلاح‌های کشتار جمعی است و ما در این جلسه این موضوع را مورد توجه قرار می‌دهیم. من خوشحال هستم که ریاست این جلسه شورای امنیت را بر عهده دارم و افتخار دارم که به مقامات کشورهای مختلف شرکت کننده در این جلسه خوش‌آمد بگویم و همچنین مایل هستم که به آقای گوترش دبیرکل سازمان ملل برای شرکت در این جلسه خوش‌آمد بگویم.

وی ادامه داد: اکنون بند 2 دستور کار جلسه را مورد بررسی قرار می‌دهیم و من به عنوان رییس جمهور آمریکا بیانیه اول صحبت‌های خود را ایراد می‌کنم.

ترامپ ادامه داد: برای من باعث افتخار است که در جلسه امروز شورای امنیت در مورد این موضوع مهم صحبت می‌کنم. صحبت در مورد مقابله با بکارگیری سلاح‌های مخرب شیمیایی و هسته‌ای و راه‌های مقابله با آن موضوع مهمی است تا ملت‌های دنیا بفهمند که این به نفع همه ماست که اجازه ندهیم این سلاح‌ها توسعه پیدا کند.

ترامپ با بیان اینکه از زمانی که من سوگند ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را خوردم اقدامات لازم را در این زمینه انجام دادم اظهار کرد: تاکنون بسیاری از ما که در این جلسه حضور داشتیم اقدامات و تلاش‌هایی را جهت جلوگیری از استفاده از این سلاح‌ها انجام داده‌ایم و آمریکا یکی از کشورهایی است که به صورت یکجانبه استفاده از سلاح‌های میکروبی را کنار گذاشته و در جلوگیری از استفاده از سلاح‌های شیمیایی و گسترش آن پیشتاز بوده است.

رییس جمهور آمریکا در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه در مدت‌های اخیر شاهد این بودیم که دولت سوریه دو بار با عواقب بسیار شدید استفاده از سلاح‌های شیمیایی علیه غیر نظامیان روبه‌رو شده است و ما اقداماتی را در این زمینه علیه رژیم سوریه انجام داده‌ایم، خاطرنشان کرد: در اینجا لازم می‌دانم که از رییس جمهور فرانسه و نخست وزیر انگلیس به خاطر مشارکت در این موضوع تشکر و قدردانی کنم.

وی در ادامه سخنان خود با وارد کردن اتهاماتی به دولت سوریه مدعی شد: حکومت سوریه با کمک ایران و روسیه این اقدامات را انجام داده است.

وی در اظهارات خصمانه خود علیه ایران که این روزها تکراری شده ادعا کرد که حکومت ایران به دنبال صدور خشونت و هرج و مرج است و به صورت پنهانی برنامه‌های هسته‌ای خود را به پیش می‌برد تا بتواند از سلاح هسته‌ای استفاده کند و آن‌ها را به نقاط دیگر از جمله خاورمیانه صادر کند.

وی با طرح این ادعا که ایران حکومت اصلی حامی تروریسم و به دنبال هرج و مرج در خاورمیانه است خاطرنشان کرد: با این کارنامه حکومت ایران هرگز نباید اجازه داشته باشد که به سلاح‌های هسته‌ای دسترسی پیدا کند. ما در همین چارچوب از برجام خارج شدیم چرا که توافق بسیار بدی بود و به ایران اجازه می‌داد که در مسیر دستیابی به این گونه سلاح‌ها قدم بردارد. در پی این توافق بد حکومت ایران به منابع مالی گسترده‌ای دست پیدا کرد در زمانی که به پول نفت احتیاج داشت و ما با این توافق این پول را در اختیار آن‌ها قرار دادیم.

وی در ادامه اتهاماتش علیه ایران ادعا کرد که از زمان برجام تهاجم‌گری‌ ایران افزایش پیدا کرده  و ایران از منابع مالی برجام برای گسترش تروریسم و برنامه هسته‌ای‌اش استفاده کرده است.

وی ادامه داد: بعد از خروج آمریکا از برجام تحریم‌های آمریکا علیه ایران در ارتباط با فعالیت‌های هسته‌ای‌اش اعمال شده است و این تحریم‌ها به صورت کامل از 13 آبان اجرا خواهد شد و بعد از آن ایالات متحده تحریم‌های بیشتری را اعمال خواهد کرد. تحریم‌هایی سخت‌تر از هر زمان دیگر تا بتواند با طیفی از رفتارهای ایران مقابله کند و هر کشوری با این سیاست آمریکا جهت مقابله با ایران همراهی نکند، با مجازات گسترده‌ای روبه‌رو می‌شود.

ترامپ در جلسه شورای امنیت: ایران حق ندارد سلاح هسته‌ای داشته باشد / تهران به پول نیاز داشت و برجام این پول را در اختیار آنها قرار داد /  هر کشوری بخواهد تحریم‌های ایران را دور بزند، با مجازات‌های شدیدی روبه رو خواهد شد / شوراى امنيت برای جلوگيرى از دستيابى ايران به سلاح هاى كشتار جمعى تضمين‌هايى ارائه دهد / مکرون: برجام کامل نیست اما یک توافق جدی است؛ همه طرف ها باید آن را رعایت کنند / ایران همچنان پایبند به برجام است

امانوئل ماکرون: نباید خطرهای کره شمالی خطری برای جهان را فراموش کرد

رئیس جمهوری فرانسه ضمن هشدار نسبت به کره شمالی و خطراتی که این کشور برای جهان با توسعه سلاح‌های هسته‌ای ایجاد کرده است بر حفظ روند منع اشاعه این سلاح‌ها تاکید کرد.


امانوئل ماکرون در ادامه به توافق هسته‌ای با ایران اشاره کرد و گفت که کشورها درباره برجام با یکدیگر متحد بودند اما ایالات متحده بود که از این توافق خارج شد.


وی با تاکید بر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای از دیگر کشورها خواست تا به برجام پایبند بمانند.


رئیس جمهوری فرانسه ضمن تاکید بر اینکه هدف برجام ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بوده است گفت: «برجام توافقی کامل نیست اما بهتریم توافق در این زمینه است.»


وی با تاکید بر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای از دیگر کشورها خواست تا به برجام پایبند بمانند.


مکرون همچنین بر لزوم گفتگو با تهران درباره موشک‌های بالستیک تاکید کرد و گفت که «فعالیت‌های ایران در زمینه موشک‌هابی بالستیک باید محدود شود.» وی در ادامه افزود که باید جلوی رساندن موشک به حوثی‌ها در یمن و حزب‌الله لبنان نیز گرفته شود.


رئیس جمهوری فرانسه همچنین به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه و همچنین برای ترور سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روس در بریتانیا اشاره کرد و گفت که مواردی از استفاده از این سلاح ها در دو سال اخیر، روند منع اشاعه تسلیحات شیمیایی را به خطر انداخت.


پس از پایان سخنرانی امانوئل ماکرون جلسه شورای امنیت با سخنرانی دیگر اعضا و به ریاست دونالد ترامپ ادامه یافت.


'وانگ یی' وزیر خارجه چین نیز تاکید کرد برجام نتیجه تلاش های چند جانبه بین المللی و یک الگوی موفق دیپلماسی برای حل مسایل مهم است.


او با اشاره به اینکه توافق هسته ای با ایران بسادگی بدست نیامده است افزود برجام باعث منع اشاعه شده است و کاملا در راستای صلح و ثبات منطقه تنظیم شده و برای این اهداف نیز مفید و موفق بوده است.


وزیر خارجه چین با اشاره به اینکه هیچ توافقی کامل نیست تصریح کرد چین همچنان از ایران می خواهد مانند گذشته به تعهداتش پایبند باشد.


وزیر خارجه چین با بیان اینکه همه کشورها حق دارند با ایران روابط عادی تجاری و اقتصادی مانند قبل داشته باشند تاکید کرد که توافق برجام باید یک توافق و سند کاملا اجرایی باشد و همه به آن پایبند باشند.


او با اشاره به اینکه شورای امنیت سازمان ملل در زمینه برجام قطعنامه دارد تاکید کرد باید به این قطعنامه پایبند بود به ویژه اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی هم پایبندی ایران را در سلسله گزارش هایش به برجام مورد تایید قرار داده است.انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
0
0
آمریکا نهنگ دریا است که ماهی های کوچکی نظیر سازمان ملل و اروپا در کنار او و با هماهنگی در حال حرکت هستند...
گمنام
|
-
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
0
0
آقای رییس جمهور پوشک بچه بخوره تو سرم شیر و قطره و دارو بکنار با اینهمه گرانی فکر کردی چشم من و امثال من به 45 هزار تومان یارانه نوزادمان بود که آنرا هم قطع کردید آقای رییس جمهور فکری کن جمع کردن این اوضاع کاری ندارد مگر جنگ نیست پس چرا از بازوان نظام ارتش و سپاه کمک نمی گیری جناب رییس جمهور میخواهی اوضاع را در یه چشم بهم زدن در فردای کاری 97/7/9 به ثبات کامل برسانم تو رییس جمهوری و من یک فرد عادی پس بشین و نگاه کن
از من به تو یک نصیحت008634-22
این مملکت بی صاحب نیست***)&**($
آجرک الله
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری