کد خبر: ۲۱۰۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
اگر هر یک از خریداران عمده نفت خام ایران که چین، هند، ژاپن، کره جنوبی و اروپا هستند، از خرید خود خودداری کنند، ایران ضربه بزرگی خواهد دید. بحث این است که آیا واقعا آماده هستند ؟ آیا ما واقعا برای آن آماده هستیم؟
یک مقام ارشد دولت ترامپ گفت که ایالات متحده آمادگی دارد تا "قوی ترین اقدام" را علیه کشورها و سازمان هایی که به تحریم های ایران عمل نمی کنند اعمال کند.

به گزارش اعتدال به نقل از نواندیش، لایو مینت نوشت: منشیا سینگ، معاون وزیر امور خارجه برای امور اقتصادی و تجاری که یک آمریکایی هندی الاصل است، گفت: "ما آمادگی داریم که قوی ترین اقداماتی را که ممکن است در افرادی که ما را در برآورده ساختن این طیف جدید تحریم ها به کار گیریم.

سینگ در پاسخ به یک سوال گفت که دولت ترامپ با همۀ متحدان و شرکای خود صحبت کرده و تلاش می کند آنها را متقاعد سازد تا به طور کامل تحریم های جدید علیه ایران را اعمال کنند.

ایالات متحده به هند و سایر کشورها به منظور کاهش واردات نفت از ایران به "صفر" به 4 نوامبر و یا تحریم ها اشاره کرده است و گفته که واضح است هیچ کسی نمی تواند از آن چشم پوشی کند.

ایران سومین تامین کننده نفت بعد عراق و عربستان سعودی است. ایران در آوریل 2017 و ژانویه 2018 (10 ماه اول سال مالی 2017-2014) 18.4 میلیون تن نفت خام عرضه کرد.

اگر هر یک از خریداران عمده نفت خام ایران که چین، هند، ژاپن، کره جنوبی و اروپا هستند، از خرید خود خودداری کنند، ایران ضربه بزرگی خواهد دید. بحث این است که آیا واقعا آماده هستند ؟ آیا ما واقعا برای آن آماده هستیم؟

او ادامه داد، ما آمادۀ اقدام جدی تر علیه ایران هستیم.  باید به رژیم ایران نشان دهیم که ما تحرک برنامه هسته ای خود را برای مقاصد غیرقانونی تحمل نخواهیم کرد.

ما با همۀ متحدانمان، از جمله کشورهایی که شما ذکر کرده اید، صحبت می کنیم و به آنها کمک می کنیم تا بدانند که تنها راهی که ما می توانیم این هدف جهانی برنامه هسته ای ایران را به دست نیاوریم این است که از طریق همکاری و همکاری ایران را محدود کنیم.

"ما در حال تلاش برای توضیح دادن به آنها هستیم که تصویر بزرگتر این است که ما باید همکاری کنیم تا این فشار را بر ایران تحمیل کنیم و فروش نفت یک راه مهم برای انجام این کار است. ما آمادگی داریم که نیرومندترین اقداماتی را که ممکن است علیه کشورهایی که همراهی نمی کنند اعمال کنیم.
 
او گفت که وزیر امور خارجه مایک پومپو و وزیر خزانه داری استیون منوچین، تیم های وزارت امور خارجه و وزارت خزانه داری را برای سفر با هم به کار گرفته اند. وی افزود که این تیم تاکنون بیش از 30 کشور را بازدید کرده است و در این باره مذاکراتی داشته است. "ما در حال تلاش برای کمک به آنها برای درک آنچه که برای آنها اهمیت دارد. ما تلاش می کنیم تا در همه مکالمات دیپلماتیک شرکت کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که متحدان ما احساس نمی کنند که ما به تنهایی می رویم. سینگ گفت: ما به آنها توضیح می دهیم که ما باید به عنوان یک جامعه جهانی برای رسیدگی در مورد طیف رفتار بدبینانه ایران کار کنیم.

ما با همه کشورها، از جمله چین، کار خواهیم کرد تا آنها صادرات از ایران را به صفر برسانند. ما روشن کردیم تا زمانی که به عنوان یک جامعه جهانی عمل نکنیم، رفتار ایران تغییر نخواهد کرد. سینگ گفت: معامله هسته ای ایران موجب تغییر رفتار این کشور نخواهد شد. ما یک استراتژی جدید داریم، یک لیست جدید از رفتارهایی که ما اصرار می ورزیم که آنها را انجام می دهند و برای دستیابی به این هدف نیاز به همکاری از جامعه جهانی هستیم.

به هر روی به نظر می رسد جنگ آمریکا با سراسر جهان بر سر ایران آغاز شده است و باید دید در نهایت په خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری