کد خبر: ۲۱۰۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
نواندیش - نوید موسوی: پس از شکست استقلال مقابل السد با وجود اینکه کارشناسان و پیشکسوتان متعددی بر ترکیب اشتباه و تعویض های اشتباه تر شفر به عنوان مهمترین دلیل شکست یاد کردند، سرمربی آلمانی دیر پیوستن 3 خارجی به این تیم و ناهماهنگی آنها را دلیل نتیجه بد استقلال عنوان کرد.

با این حال همچنان اظهارنظر پیشکسوتان درباره آن بازی ادامه دارد و البته درصد بسیار بالایی همچنان معتقدند به ترکیب و تعویض های اشتباه هستند.

اما دو نکته باعث می شود که این تردید درباره اظهارات شفر ایجاد شود که او بیشتر به دنبال توجیه شکست و انداختن تقصیر آن بر گردن دیگران است تا پذیرفتن اشتباه خود که البته در بازی های قبلی نیز با جابجایی های متعدد بازیکنان، تکرار کرده بود.

و آن این است که اگر استقلال به دلیل ناهماهنگی 3 خارجی جدید نتوانسته در آن بازی نتیجه خوبی بگیرد، چرا:

1) سه بازیکن خارجی اجازه یافتند پس از دیدار با السد به مدت 8 روز به مرخصی بروند؟ در حالی که تمرینات استقلال دو روز پس از شکست مقابل السد آغاز شده بود.

2)چرا وینفرد شفر در این شرایط به جای هماهنگ کردن بازیکنانش جدا از موافقت با این مرخصی های خبرساز، تصمیم گرفته به دعوت کنفدراسیون فوتبال آسیا چند روزی به چین برود؟

تامل در این ملاحظات نشان می دهد، اظهارنظر شفر مبنی بر ناهماهنگی بازیکنان بدلیل دیر پیوستن آنها به تیم "راست و درست" نیست چرا که اگر اینگونه بود، خارجی ها نباید به ايران نیامده، به مرخصی می رفتند و او نیز نباید در این شرایط حساس، به چین می رفت!

البته شفر از آغاز لیگ تاکنون بهانه دیگری را نیز برای نتایج خود بیان می کند و آن (با وجود جذب بازیکنان بی شمار) از دست دادن 4 بازیکن (امید ابراهیمی، مجید حسینی، تیام و جباروف) است. اما شفر اشاره نمی کند چگونه برانکو با از دست دادن 4 بازیکن (محرمی، امیری، احمدزاده و مسلمان) و بدون جذب حتی یک بازیکن بدلیل محرومیت نقل و انتقالاتی در حال نتیجه گیری است!؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: